Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

6.His Geliştirme Teknikleri


6.His Geliştirme Teknikleri konusu, 6.HİS forumunda tartışılıyor.
#1
6. His olmamış birşeyi daha önceden tahmin edebilme, hissedebilme yeteneğidir. Yada o an içerisinde o ortam dışında gerçekleşen bir olayı yada durumu hissedebilme yeteneğidir. Buna önsezi yada durugörü adı da verilmektedir. Halk arasında altıncı his (6. His) olarak anılmaktadır.
6. his yeteneği aslında herkeste bulunan bir yetenektir fakat kiminde çok gelişmiştir kiminde ise az gelişmiştir. 6. His yeteneğinin gelişmesi kişinin farkındalığına bağlıdır. Farkındalıklı kişilerde 6. his oldukça gelişmiştir. Farkındalık kazanmak için farkındalıkla ilgili makalelerimizi okuyabilirsiniz.
6.hissinizi geliştirmek için paylaşacağımız bu bazı yöntemleri hergün düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.
 
Biryere rahat bir pozisyonda oturun. Kafanızdakileri boşaltın zihninizi susturun, rahatlayın ve gevşeyin sadece o an’a odaklanın. Kendinizi ve düşüncelerinizi serbest bırakın.
Bir kağıt kalem alın gözlerinizi kapatın karanlığa odaklanın ve bundan 4-5 saat sonrasını düşünün. Günlük rutin yaşantınıza ve ailenizin rutin yaşantısına göre 4-5 saat sonra gerçekleşecek durumları rahatlıkla tahmin edebilirsiniz tahmin edin. Gözünüzde sanki 4-5 saat sonraki andaymışsınızcasına gerçekçi bir şekilde canlandırın. O an yaşadığınız tüm duyguları hissedin bu duyguları hafızanıza yerleştirin unutmayın.

Gözlerinizi açın ve az önce gözleriniz kapalıyken gözünüzün önünden ve zihninizden geçenler çevresinde 4-5 saat sonra neler olacaksa kağıda bunları yazın.
Gözlerinizi tekrar kapatın ve tekrar 4-5 saat sonraki o aynı an’a odaklanın. Bu kez daha ayrıntılarını tahmin etmeye çalışın yaşanacak tüm durumların daha ince ayrıntılarını tahmin edin.
Gözlerinizi açın kağıdın alt kısmına aynı an’ın ince ayrıntılarını yazın.
4-5 saat sonra yaşananlara tamamen odaklanın, dikkat edin ve sürekli kağıtta yazanlarla karşılaştırın. Düşüncelerinizdeki yaşadığınız duyguları o andaki yaşadığınız duygularla karşılaştırın.  Ve en önemlisi ayrıntıları karşılaştırın. 
Kağıda yazdığınız ama yaşanmamış olanların üstünü çizin. Yaşanan ama kağıda yazmadıklarınızıda büyükçe kağıdın bir köşesine yazın.

Bu alıştırmayı hergün yapın. Bir müddet sonra kağıttakilerle yaşananlar birebir aynı olunca artık günlük rutinlerin dışında yaşananları tahmin etmeye çalışın ve bundada kendinizi bir süre geliştirdikten sonra bir hafta sonrasını bir ay sonrasını tahmin etmeye çalışın.

652_320_37c2bdaf.jpg

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  6.HİS GELİŞTİRME UYGULAMALARI Magnetho 0 3,380 14-09-2017, Saat: 15:04
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi