Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AÇIKLANAMAYAN OLAYLAR


AÇIKLANAMAYAN OLAYLAR konusu, ENTERESAN BİLGİLER forumunda tartışılıyor.
#1
Bilim tarafından kesin bir açıklığa kavuşturulamamış ilginç hadiseler

Vücut/Zihin Bağlantısı

Zihnin vücut üzerindeki etkisini çözmeye çalışan tıp dünyası henüz yolun başında. Örneğin; herhangi bir hastaya tedavi edici etkisi olmayan haplar verilip ve o hapların tedavi etkisinin iyi olduğu söylenildiğinde hastalık belirtilerinde cidde derecede azalma gözleniyor. Bilim adamları bu durumu zihnin vücudu iyileştiğine inandırmasıyla açıklıyor. Bu etkiye "placebo etkisi" deniyor.

v%25C3%25BCcut%2Bzihin.jpg
Psişik Güçler ve Aşırı Hassas Algı

Açıklanamayan fenomenler arasında "Psişik güçler ve aşırı hassas algı" üst sıralrda yer alıyor. Pek çok insan geleceği görme ve gizemli olaylar hakkında bilgilere sahip olduğunu idda ediyor. Fakat bilim, şu ana kadar psişik güçlerin varlığını ya da yokluğunu ispatlayamadı.

telekinezi-hakkinda-bilmeniz-gereken-15-...80x438.jpg

Ölüm Deneyimleri ve Ölümden Sonraki Yaşam

Bazı insanlar, bir süre ölü kaldıklarını ve öldükten sonra beyaz bir tünele girdilkerini, aynı zamanda bir ışığa yöneldiklerini daha sonra da sevdikleri kişilere kavuştuklarını anlatırlar. Fakat, dirildikten sonra bu tecrübelerini kanıtlayacak somut birşey bulamadıkları için mezarın ötesi hala netliğe kavuşmuş değil. Bilim adamları ise bu olayı beyin tarafından salgılanan kimyasalların neden olduğu halüsinasyonlara bağlıyorlar. Henüz kesin bir delil olmadığı için netlik kazanmadı.


aylakkarga-600-4004.jpg
UFO'lar

Bilimadamları evrenin büyüklüğü göz önüne alındığında dış dünyalardan gelebilecek ziyaretlere ihtimal vermiyorlar; ancak gökyüzünde tanımalanamayan uçan cisimler (UFO) bilmin açıklayamadığı fenomenler arasında...

turkiye_nin_ufo_gecmisi_h9110_011a8.jpg

Dejavu

Fransızca kökenli bir sözcül olan Dejavu "önceden görülen" anlamına geliyor. Herhangi bir olayı sanki daha önce de yaşanmış gibi hissetmek durumuda henüz netlik kazanmış değil. Bazı bilim adamları, daha önceki hayatlara bağlanmış olsada, dejavu hissini insan pskilolojisinin doğal ve karmaşık yapısına bağlıyorlar.

dejavyphenomenon.jpg

Hayaletler

Ölülerin ruhlarından oldukça söz edilir. Hayaletlerle konuşanlar ve iletişime geçtiklerini idda eden kişiler olsa da bilimsel olarak kanıtlanmış veya çürütülmüş değil.

328515.jpg

Aniden Ortadan Kaybolan İnsanlar

1872’de ortadan kaybolan gemi Marie Celeste’nin tayfasından Jimmy Hoffa, Amelia Earhart, ve Natalee Holloway’a kadar hiçbir iz bırakmadan kaybolan kişilerin akıbeti halen bilinmiyor. Ortada takip ededilebilecek bir iz olmadığı için bilim bu konuda bir noktaya ulaşmayı başaramadı. Kayıpların gizemi halen sürüyor.


ortadan-kaybolan-insanlar.jpg
Önsezi

Olaylar hakkında öngörüye sahip olma ve 6. his konusu hala tartışılıyor. Bilim adamalarına göre insanlar çevrelerinde neler olup bittiği farkında bile olmadan bilinçaltlarına atıyorlar. Fakat insanların karşılalştığı olayların milyonlarca olasılıksal sonucu olduğundan bu teori tüm önseziler için tam bir açıklama getiremiyor.


gggbbbb.jpg
Kocaayak

Amerika'da yüzyılı aşkın süredir Kocaayak efsanesi devam ediyor. Ormanlık bölgede yaşayanlar, vucudu kıllarla kaplı ve çok büyük yaratık gördüklerini iddia ediyorlar. Fakat yaratığın ölüsüne veya dirisine rastlanamadığı için varlığı kantılanmamıştır.

efsanevi-yaratik-koca-ayak-interneti-sal...5423_o.jpg

Taos Uğultusu

ABD New Mexico’daki küçük bir şehir olan Taos’da yıllardır duyulan uğultunun sırrı halen çözülemedi. Düşük frekanstaki gizemli bu sesi Taos’da yaşayanalrın yüzde 2’sinin duyduğu rapor edilse de duruma bilimsel bir açıklama getirilmedi. Alışılagelmişin dışındaki akustik ses, bazıları tarafından gezegenin uğultusu olarak adlandırılsa da sesin kaynağı halen bulunamadı.

cozulemeyen-gizemli-olaylar-1.jpg

Mısır Hiyerogliflerindeki Gizemli Şekiller


Abydos'daki Osiris tapınağında bulunan hiyeroglifler de hayli ilgi çekici... Tabakaların üzerine kazınmış helikopter, uçak ve denizaltına benzer şekillerin ne anlama geldiği halen gizemini korumakta...


s-3ba987a53c430ec31770ae4fd23e359524a110cc.jpg

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi