Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aydınlanma Hakkında 4 Şaşırtıcı Gerçek


Aydınlanma Hakkında 4 Şaşırtıcı Gerçek konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Ruhsal arayışımızın nihai hedefi Aydınlanmadır, hepimizin başarmak istediği şey budur.


Aydınlanma hakkında 4 şaşırtıcı gerçekler

1.Gerçek

Aydınlanma, gelecekteki bir zamana ulaşmak için ihtiyacımız olan bilinçliliğin uzak bir hali değildir, fakat doğamızın özüdür.

2.Gerçek

Ruhsal görevimiz dikkatimizi, aydınlanma olacağına inandığımız hayali, gelecekteki bilinç durumuna yönlendirir. Bu şekilde, manevi arayış bizi gerçek doğamızdan, aydınlanmamızdan koparır ve saptırır. Dolayısıyla, ruhsal arayış sürecinde aydınlanmaya ulaşamıyoruz.AYDINLANMA.jpg


3.Gerçek

Aydınlanma, şimdi görebildiğimiz gibi, gerçek içsel doğamızdır. Ama bizim gerçek, iç doğamızda ne var? Ne yazık ki, manevi arayışımızda, çoğumuz ondan yabancılaştık; O kadar ki, bunu bile unutmuşuz. Bununla birlikte, hayatımızda kalıcı olarak var olmakla birlikte, bunu sadece göz ardı ediyoruz. Dikkatimiz her zaman bir şeyle uğraşır, başa çıkmamız gereken bir şeydir, bu yüzden kendimize bakma zorluğunu çok nadiren alırız. Dikkatimizi kendimize konsantre edebilseydik, uyarı bilincinin kısa bir anı, uyarı bilincinin, duygu ve düşüncelerden arındırılmış gerçek iç doğamız olduğunu tanımamız yeterli olacaktır.

4.Gerçek

Artık aydınlandık, hiç başka bir şey olmadık.

Şimdi ortaya çıkan soru, bu aydınlanma, bu uyarı bilinci hayatımızdan kayboldu mu?

Çocuk olarak, problemlerden arınmış olarak, şu anda, uyanık bilinç durumunda yaşıyoruz(yani aydınlanmış bir insanla tanışmak istiyorsak, tek yapmamız gereken en yakın oyun alanına çıkmak).

Daha sonra, kaygısız oyun hayatımızın yerini daha ciddi şeylerle değişti. Ebeveynlerimizden kim olduğumuzu ve hayattaki görevimizin ne olduğunu öğrendik. Genç insan olduğumuz, hala gelişim ve şekillendirme sürecinde olduğumuz ve bir yetişkin olmanın zor bir iş olduğu söylendi.

Kaygısız oyun, yaşamımızdaki amaç odaklı çalışmalarla yavaş yavaş yerini aldı. Öğretmenlerimiz ve velilerimiz bu nedenle amaçların nasıl kurulacağı, nasıl plan yapılacağı ve kısa bir süre sonra da geleceğin bizden daha önemli olduğunu öğrendik. Daha sonra, şimdiki anın canlılığından, ebeveynlerimizin ve öğretmenlerimizin yarattığı imgeye, bir gün olma ihtiyacımız olan imgeye dikkatimizi dağıttık. Bu süreçle eşzamanlı olarak, aklımızda yavaş yavaş ortaya çıkması gereken şey olmadığımız izlenimi oldu.

Çocukların hiçbir seçeneği olmadığından, süreci kabul etmek zorunda kaldık, yeni imajla tanımlamak zorunda kaldık. Bu nedenle, daha sonra elde edilecek gelecekteki bir hedefin hipnotik çekiciliği altında kendi içsel doğamızdan uzaklaşıyoruz. Gelecekte elde edilecek bir hedef olarak aydınlanmaya baktığımız anlaşılabilir bir durumdur.

Heveslerimiz tarafından teşvik edilen, tüm yaşamlarımız boyunca çeşitli hedefler peşinde koşuyoruz. Bütün hayatımız acelemiz. Arzularımızı ve yerine getirilmemiş hayallerimizi kovalarız. Para, güç, prestij, sağlıklı ve mutlu bir hayattan hoşlanıyoruz. Her zaman bir şey isteriz, her zaman bir şey başarmak isteriz. Bu huzursuz acele, hala olmak istediğimiz şey olmadığımız korkumuz tarafından teşvik ediliyor. Biz asla tatmin olmadık, her zaman başka bir şey isteriz, şu an olduğundan daha iyi, daha güzel, daha zengin olmak isteriz.

Herkes, neye benzeyeceğine dair idealize edilmiş bir imajı besler. Akıl, bu idealleştirilmiş imgeyi geleceğe yansıtır ve ona giden yolu açığa çıkarır. Fakat bu imge hayatımızda sürekli bir acele, stres ve endişe getirir, çünkü hiçbir şey özgür olmaz, hedeflerimize ulaşmak için mücadele etmeliyiz.

Ama bu bizim kişisel trajedimiz değil, tüm insanlığınki. Nesilden sonraki nesil, önceki nesiller tarafından bu tutuma göre şartlandırılır. Bu bir kısır döngü ve onu kırmak neredeyse imkansızdır.

Ruhsal yolculuğumuz sırasında bu süreci tanımalıyız ve artık hayallerimizde bugüne kadar sürdürdüğümüz tüm niteliklere sahip olduğumuzdan, artık yeni bir şey haline gelmemiz gerektiğini fark etmeliyiz.

Hayatımızın her anında var olmak için çaba sarfetmeliyiz. Bu Varlık, bilinç durumunda hayatımıza geri getirecektir. Bilinçli durumda bilinçlilik düşünceleri artık dikkatimizi esaret altında tutamayacak ve sessizlik yaşayabileceğiz. İkaz sessizliğinde, gerçek Benliğimizin, bizim gerçek içsel olduğumuzun farkındayız. Aydınlanma biziz, biz kendimiziz.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Birkaç Saniye İçin Elinizi Bu Pozisyonda Tutun, Sonuçlar İnanılmaz Derecede Şaşırtıcı Emka 0 7,060 12-11-2018, Saat: 22:50
Son Yorum: Emka
  Yüksek Bilince Ulaşmanızı Sağlayacak 10 Büyük Gerçek Emka 0 1,786 08-11-2018, Saat: 14:44
Son Yorum: Emka
  Horus'un Gözünün Gerçek Anlamı Emka 0 1,602 28-10-2018, Saat: 10:58
Son Yorum: Emka
  Çekim Yasasını Kullanarak Gerçek Ruh Eşinizi Bulmanızı Sağlayacak 4 Basit Teknik Spiritüeller 0 1,820 01-10-2018, Saat: 20:09
Son Yorum: Spiritüeller
  Aydınlanma İçin Gereken 10 Uyanış Aşaması Spiritüeller 0 2,929 23-09-2018, Saat: 13:02
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi