Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bildiğimizden Farklı Bir Konu: Dünya'nın Sıfırlanması


Bildiğimizden Farklı Bir Konu: Dünya'nın Sıfırlanması konusu, ENTERESAN BİLGİLER forumunda tartışılıyor.
#1
Tarihin biraz geçmiş sayfalarını araştıralım, araştırmalarımız sonucunda elde ettiğimiz bilgiler günümüzün çok ötesinde duruyor. Örneğin Mısır Piramitleri, yaklaşık 4500 yıl önce inşa edilen bu piramitlerin gizemi halen günümüzde tam anlamıyla ortaya çıkmamıştır. Her biri 2 3 ton ağırlığında olan taşlar 4500 yıl öncesinin teknolojisinde nasıl yapıldı? Kimi teorilere göre piramitlerin yeri bir taş kaynağının olduğu yere yapıldı. Evet mantıklı görünüyor. Peki ilk temeli oluşturduktan sonra yüksekliği 150 metrelere ulaşan piramitler için 2 3 tonluk taşlar nasıl üst üste diziliyordu? O dönemde yapılan işlemler, günümüz teknolojisi ile neredeyse aynı idi. Peki o zamanlarda, günümüzdeki gibi gelişmiş inşaat araçları icat edilmiş olabilir mi?

Peki eski mısırda elektrik kullanıldığı iddialarını incelediniz mi? Peki ya çok gelişmiş Mu uygarlığını incelediniz mi? Daha bunun gibi nice uygarlık ve medeniyet birçok tarihi kaynak belgelerinde yer almaktadır.

D%25C3%25BCnya-S%25C4%25B1f%25C4%25B1rla...96x392.jpg

Restoizm, Dünya’nın belirli bir dönem aralıklarında sıfırlandığına inanan kişilerin oluşturduğu bir düşünce akımıdır. Reset kelimesine dayanıldığı düşünülmektedir. Bu düşünceye göre Dünya, meta fizik bir yaratıcı, programlamacı kişinin oluşturduğu yaşam simülasyonudur. Bu simülasyon’da yapay zeka kendi kendine gelişim sağlayabilmektedir. Bu dünyada bulunan tüm evren, coğrafya, kendimiz dahil bütün insanlar bu simülasyonun bir nesnesiyiz. Simülasyonun belli bir seviye sistemi bulunmaktadır. Seviye tamamlandığı zaman Dünya sıfırlanma yaşamaktadır. Yani insanlığın tüm bilgisi sıfırlanmaktadır. Sıfırlanma tam anlamıyla ise gerçekleşmemektedir. Bu durumu örneklemek için, bilgisayarınıza format atmanız dahilinde bile hard disk, çeşitli yazılım araçlar ile format öncesi bilgilere erişebilmenizi sağlamaktadır. Dünya’nın sıfırlaması olayı bu durumun daha gelişmiş bir halidir. Ne kadar bilgiler sıfırlansa dahi bir önceki seviyeden bilgiler kalmaktadır ve insan oğlu o bilgiler üzerine giderek tekrar gelişmeye çalışmaktadır.

Medeniyetler tarihine baktığımız zaman yakılan şehir kütüphanelerini görmemiz, bizleri birçok tarihi bilgiden mahrum kılmaktadır. Yapılan çeşitli yapılar, yer altı şehirleri, günümüz teknolojisinden dahi ileride olan yazıtlar, yapıtlar, resimler belki de bu kitaplarda saklı idi. Lakin savaşların getirdiği yağmalama ve yakma işlemleri sonucunda yok oldu. Bu işin gerçeğini tam anlamı ile öğrenemesek dahi günümüzde Restoizm akımına inanan kişilerin sayısı gittikçe artmaktadır. Peki sizce Dünya’nın sıfırlanması gibi bir durum söz konusu mudur?

Kaynak: korkubilimi.com

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dünya'nın İnsan Irkının Kökü Kuruyunca Kurtulacağına İnanan Oluşum: VHEMT Magnetho 0 2,586 14-01-2018, Saat: 14:25
Son Yorum: Magnetho
  Dünya’nın En Gizemli Bilmecesi Cicada 3301 EvrimBilge 0 3,657 13-09-2017, Saat: 00:38
Son Yorum: EvrimBilge
  Gelecek Ay Dünya'nın Sonu Olacağı İddia Edildi! Archilles 0 7,540 02-09-2017, Saat: 17:56
Son Yorum: Archilles
  Gizemli Gezegen Nibiru’nun Çarpmak Üzere Dünya’ya Doğru Geldiği İddiası! Archilles 0 3,203 02-09-2017, Saat: 17:32
Son Yorum: Archilles
  GENLERİMİZ BAŞKA VARLIKLAR TARAFINDAN MI DÜNYA'YA GETİRİLDİ? Archilles 0 3,419 18-07-2017, Saat: 14:58
Son Yorum: Archilles

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi