Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bilinç Altı Nedir ? Nasıl Çalışır ?


Bilinç Altı Nedir ? Nasıl Çalışır ? konusu, Bilinçaltı forumunda tartışılıyor.
#1
Bilinçaltı beynimizin, biz farkında olmadan bilincimiz dışı çalışan, bedenimizin istemsiz kaslarını yöneten, gece uyurken dahi vücut fonksiyonlarımızın çalışmasını sağlayan, beş duyumuzla algıladığımız her şeyi an be an kaydeden ve gerektiğinde kullanılmak üzere bilincin emrine veren bir parçasıdır.

Bilinç ve bilinçaltını daha iyi açıklamak için bir kaç örnek verelim. Mesela bilgisayar örneği; Bilgisayarın donanım dediğimiz kısmı bilinçaltı, bilgisayarda yüklü işletim sistemi, programlar ise bilincin kendisidir. Bu programlar arasında bize hizmet eden iyi programlar olabileceği gibi virüsler ve trojanlar gibi zararlı programlar da olabilir. Bilinçaltı, bilgisayarın hafızası gibi, her türlü bilgiyi kaydeder ama bu bilgilerin nasıl kullanılacağı bilgisayarda yüklü işletim sistemine bağlıdır.

    Bilgisayarla her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz ama nereye ulaşacağınız sizin seçiminizdir. Bilgisayar sadece sizin verdiğiniz komutları dinler. Bilgisayarınızın hafızası çok kuvvetli olabilir, işlemci hızı çok yüksek olabilir. Lakin eğer bilgisayarda virüsler ve trojanlar gibi zararlı programlar yüklüyse, bu hafıza ve işlemci kapasitesinden tam olarak yararlanamayabilirsiniz

Mesela bilgisayarınıza bulaşmış trojanlar yüzünden, internete girdiğinizde sizin istemediğiniz sayfalar açılabilir. Bu virüs ve trojanlar doğduğumuz andan itibaren bilincimize yerleşen önyargılara, kötü düşüncelere, yanlış inanışlara veya fobilere benzetilebilir.
Mesela çocukluğundan itibaren zengin olmanın kötü bir şey olduğu, zenginlerin sadece haksız para kazanarak zengin oldukları gibi yanlış bir inanca sahip birisi, zengin olmak istese bile hedeflerine ulaşamaz çünkü bilinç programına yerleşmiş bu yanlış inanç virüsü, bilinçaltı bilgisayarı tarafından kabul edilmiş ve zengin olmaya yönelik fırsatlar bilinçaltı tarafından görülmemektedir.

empath-challenges.jpg

Bilinçaltı Nasıl Çalışır?

Bilinçaltı bilincin emrindedir.
Bilinçaltı bilincin her dediğini yapar. Çocuk gibidir, muhteşem bir kapasitesi vardır ama saftır, bilincin her söylediğine inanır. Mesela bir insan sarımsağın midesini bulandırdığına inanmış olsun Bilinçaltı ona her yerde sarımsağı bulacaktır, içinde sarımsak olduğunu kimsenin anlamadığı yemeklerde bile o sarımsağı hemen fark edecektir. Hatta sarımsak kokusunu bile alacak ve bilince haber verecektir.

Bilinçaltı 24 saat faaliyettedir, bilinçaltı uyumaz, bilinçaltı gece bilinç uykudayken de çalışmaya devam eder, bilinçaltı vücudun bütün faaliyetlerini kontrol eder, düzenler.

Bilinç neye inanırsa bilinçaltı ona odaklanır.
Amerikalı ünlü bir basketçi hiç bir atışını ilk önce beyninde sayı olduğunu hayal etmeden yapmadığını söylüyor. Yine dünya çapında golf oyuncuları iyi bir golfçü olmak için ilk önce beyinde atışın yapıldığını canlandırabilmek gerektiğini söylüyorlar.

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  REM UYKUSU NEDİR ? Emka 2 8,105 12-04-2019, Saat: 17:30
Son Yorum: Emka
  BİLİNÇ ALTINI SIFIRLAMAK Spiritüeller 0 28,957 06-04-2017, Saat: 23:06
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi