Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bilinçaltını Programlama İpuçları 4 Yöntem


Bilinçaltını Programlama İpuçları 4 Yöntem konusu, NOTLAR forumunda tartışılıyor.
#1
Bilinçaltı; zihnimizin en bilinmez sorularından biri. Bilinçaltı için pek çok şey söylenebilir. Ama en önemli şey bilinçaltının hayatımızı nasıl etkilediğidir. Bilinçaltı bizim bilinçsiz beyin yapımızdır. Kısaca oraya tam bir erişimimiz yoktur. O bölüme yetki ve etkimiz sınırlıdır. Fakat yine de bilinçaltına bu 4 yöntem ile düşünce aşılayabilirsiniz.

İmajinasyon çalışmaları : Bir düşünceyi zihne (bilinçaltına) sokmanın en kolay yolu onu sürekli hayal etmek ve yaşanmış gibi canlandırmaktır. Bilinçaltının bir özelliği de gerçek ile hayal arasında bir ayrım yapmamasıdır. Hayal ettiğiniz düşünceleri bilinçaltınız gerçek olarak kabul etmektedir.

Olumlama çalışmaları : Her gün belirli saatlerde tekrar edilen pozitif cümlelere olumlama diyoruz. Bu cümleleri internetten bulabileceğiniz gibi şimdi ki zaman dilimini kullanın ve cümleler olumlu olacak şekilde, kendinizde üretebilirsiniz. "Şu anda huzur içindeyim. Her şey yoluna giriyor" gibi mesela.


Turn-Your-Brain-Off.jpg

Self-Hipnoz : Kendi kendinizi telkin edebilirsiniz. Sakince bir yere uzanın ve bir süre nefesinize odaklanın. Zihninizde sürekli "rahatlıyorum ve sakinleşiyorum" kelimelerini söyleyin. Beden ve zihin tamamen rahatladığında bilinçaltına girmesini istediğiniz cümleyi iletin mesela "Ben sigarayı bıraktım, Ciğerlerime temiz ve iyi hava doluyor" gibi telkin cümleleri iletebilirsiniz. Unutmayın, uyumadan önce ki an zaten hipnoz durumundaki hal gibidir. Onun için uyumadan önce istediklerinizi bilinçaltınıza iletin.


Farkındalık : Tüm yapmanız gereken şimdiye ve çevrenize odaklanmak. Eğer doğru şekilde şimdiye odaklanırsan çok garip hissedeceksin. Çünkü gerçek şudur. İnsanlar düşüncelerin içinde yaşarlar. Şimdiye odakladığınızda geçmiş üzüntüler ve gelecek kaygılar yok olur. Farkındalık devreye girdiğinde bilinçaltını fark edeceksiniz. Onun hayatınızdaki izlerini görmeye başlayacaksınız. Farkındalığınızı arttırın. Bu bilinçaltına girmenizi sağlayacaktır. Fikirlerinizi şimdi ki zamanı kullanarak bilinçaltına ulaştırabileceksiniz.
Kaynak Bilgi Erdemdir
Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Daha İyi Para Girişi İçin 6 Sıra dışı İpuçları Emka 0 10,097 13-07-2018, Saat: 13:25
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi