Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bilinçaltınızdaki Kalıpları Değiştirmenin 5 Yolu


Bilinçaltınızdaki Kalıpları Değiştirmenin 5 Yolu konusu, Bilinçaltı forumunda tartışılıyor.
#1
Bilinçaltı (Bilinçdışı) bilincimizle ulaşamadığımız alandır. Son yapılan araştırmalar aldığımız kararlardan yaşadığımız depresyona kadar olan durumların bir kaynağının bilinçaltı olduğunu söylüyor.

Bilinçaltımızda bebeklikten bu yana oluşturduğumuz belli kalıpları kırarak kendimizi nasıl özgür bırakabiliriz.

rsz_untitled_design_67.jpg

1- Bilinçaltını Anlayarak işe başlamalıyız. Bilinçaltında bastırdığımız duygular ve en karanlık yönümüz yatıyor. Gölge karakterimiz de diyebiliriz buna. Bilinçli olarak baş edemediğimiz her duygu bilinçaltımızda yer ediyor ve bu da depresyon gibi durumlara neden olabiliyor. Anı yaşayarak ve anda kalarak bilinçaltımızın yönlendirmlerini azaltabiliriz.

2- Karar verirken daha çok düşünerek karar verin. Bilinçaltınız kötü değildir ama hayatınızı değiştirmek istiyorsanız bilinçli olarak planlar yapmalı ve kararlar almalısınız.

3- En çok kullandığınız yere bir olumlama notu yazarak başlayın. Basit bir adım gibi görünebilir ama bu sizde inanılmaz bir etki yaratacaktır. Mesela bir not kağıdına Kendimi çok seviyorum ve başarılıyım gibi veya neyi değiştirmek istiyorsanız onunla ilgili bir not yazabilirsiniz. Bunu en çok kullandığınız dolabınıza veya aynanıza asabilirsiniz.

4- Olumlama yaparak: Günde 5 tane olumlama yaparak bilinçaltı kalıplarını etkileyebilirsiniz.

5- Uyumadan önce olumlu düşünceye odaklanın... Bu çok önemli değiştirmek istediğiniz düşüncenizin pozitif yansımasını düşünerek olumlama yapın ve öyle yatın... 

Kaynak:bilgierdemdir

Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi