Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bir ‘Mantık İnsanı’ Olabilir misiniz? Mantık İnsanlarının 9 Ortak Özelliği


Bir ‘Mantık İnsanı’ Olabilir misiniz? Mantık İnsanlarının 9 Ortak Özelliği konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Bir mantık insanı hakkında sayfalarca yazı yazılabilir ve hakkında tartışılabilir. Ancak öncelikli olarak “mantık insanı” olarak nitelendirilen bu kişileri diğerlerinden ayıran özellikleri tespit etmemiz gerekir. Şaşırtıcı bir biçimde bu özelliklerin çoğu sıradan ve insanidir ancak farklılık yaratmaya yeterlidirler de. Peki ama nedir bu özellikler?

1. Dinlemenin önemini bilirler

iletisimBu insanlar konuşmadan önce dinlerler. Bir kenardan bulundukları ortamın analizini yaparlar ve zihinlerinde kendilerine notlar alırlar ve kendilerini buna göre hazırlarlar. Bu hazırlık konuşmaya daha özgüvenli başlamalarını ve anlatmak istediklerini daha rahat ifade etmelerini sağlar. Az ve öz konuşan kişi sıfatı haketmelerinin altında yatan en büyük sebepte budur.
 
2. Kendilerine güvenirler

Bu insanlar düşüncelerinde bağımsız olmayı severler. Kendi ihtiyaçlarını karşılamak için veya yalnız olmamak için bir başkasına bağımlı olmanın anlamsız olduğunun farkındadırlar. Bu özgürlük hali onları güçlü kılar. Çünkü hayatta karşılarına ne çıkarsa çıksın kendi kendilerine baş etmeyi öğrenmişlerdir..

3. Odaklanma konusunda başarılı olabilirler

Diğer insanların aksine daha rahat odaklanlanabilirler. Sürekli dışarıdan onay bekleyen insanlardan farklı olarak çevreye olan dayanakları daha az olduğu için istedikleri şeylere kendi kendilerine odaklanmaları daha kolaydır.


1936148_o86ac.jpg


4. İyi gözlemcilerdir

Bu insanların bir diğer belirgin özelliğide etraflarında meydana gelen değişimlerin farkında olabilmeleridir. Yeni ve beklenmedik bir durumla karşılaşıldığında en soğukkanlı tepki veren ve olası çözüm yollarını düşünen kişiler hep bu gruptadır.

5. Kendilerini geliştirmek onlar için çok önemlidir

Bu kişiler gücüne inanırlar. İlgilendikleri alanlar hakkında araştırmalar yapmayı ve öğrenebilecekleri her şeyi öğrenmeye çalışmayı severler. Belki de, en büyük avantajlarından biri budur. Kendi dünyalarında daha çok vakit geçirdikleri için kendilerini geliştirmeye diğerlerine oranla daha çok önem verirler.

6. Güvenilirlerdir
 
Bu insanlar iyi sır tutarlar. Ya da başkaları hakkında gereksiz yorumlardan kaçınırlar. Aslında bunu ahlaki bir kaygıdan çok olayın gereksizliği yüzünden yaparlar. Yani onlara göre böyle şeylerle vakit öldürmek ve faydasız bir iş yapmak saçmadır. Ayrıca birine güvenmenin ne kadar zor olduğunu en iyi onlar bilirler. Bu özellikleri onların güvenilir bir dost olarak anılmalarını sağlar.

7. İnsanların onayına ihtiyaç duymazlar

Bu kişilerin en belirgin özelliklerinden biri de, konu sevdikleri kişiler veya kafalarına koydukları hedefler olduğunda hiç kimsenin onayına başvurmamalarıdır.  Dış kaynaklar tarafından onaylanmayı beklemezler. Buna enerji ayırmayı saçma bulur, enerjilerini amaçları uğruna tüketmeye çalışırlar.

8. Kendi kendilerine konuşurlar

Bu insanların bir başka belirgin özelliği ise kendi kendilerine konuşmalarıdır. Her zaman sesli bir biçimde olmasa dahi zihinlerinin içinde kendileriyle diyalog halindedirler. Bunun sebebi kendi muhakeme yeteneklerine olan güvenleridir. Kendileriyle konuşarak karşılaştıkları meselelerin olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya dökerler.

9. Merak uyandırırlar
 

Son olarak bu kişiler kendi fikirlerini ortaya koyma konusunda diğerleri kadar meraklı olmadıklarından, sosyal ortamlarda çok fazla konuşmazlar ve bundan dolayı çevrelerindeki insanlar tarafından merak edilirler. Bu insanlar konuştukları zaman bunun anlamlı olması gerektiğini düşünürler. Boş konuşmaktan kaçındıkları için böyle bir tutum sergilerler. Bu sayede konuştukları şeyler ilgi çekicidir ve diğer insanlara nispeten daha çok ciddiye alınırlar.

Kaynak:http://filoji.com/bir-mantik-insani-olabilir-misiniz-mantik-insanlarinin-9-ortak-ozelligi/

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Seçilmiş Olan Sen Misin? Ruh Savaşçılarının 11 Ortak Özellikleri Spiritüeller 0 3,190 21-09-2018, Saat: 19:00
Son Yorum: Spiritüeller
  Doğum Yılınızın Son Rakamı Ne?ORakam Sizinle Alakalı Birçok Özelliği Ortaya Çıkarıyor Magnetho 0 12,835 15-12-2017, Saat: 16:55
Son Yorum: Magnetho
  Hayatınızda Mucizeler Olsun İster misiniz? Emka 0 14,945 25-10-2017, Saat: 22:27
Son Yorum: Emka
  Bu 5 Özelliği Taşıyan Toksik İnsanlardan Uzak Durun! EvrimBilge 0 8,516 07-10-2017, Saat: 02:34
Son Yorum: EvrimBilge
  Sizi Canlı Canlı Yiyen Bir Duygusal Vampir Hayatınızda Olabilir! EvrimBilge 0 4,199 29-09-2017, Saat: 19:10
Son Yorum: EvrimBilge

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi