Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bolluk Meditasyonu İle Zenginliğe Kucak Açın


Bolluk Meditasyonu İle Zenginliğe Kucak Açın konusu, MEDİTASYON forumunda tartışılıyor.
#1
Mutlu Bir Yaşamın Sırları yazı dizimizin bu bölümünde, çoğumuzun onunla saadet olmaz dediğimiz ama hasretini de çektiğimiz zenginliğe kucak açmak için bir bolluk meditasyonu ve ardından olumlamalar paylaşacağız.

Bazı insanlar adeta bolluk okyanusunda yüzerken bazıları bu konuda çölde suya hasret kalmış gibidir. Daha doğrusu okyanusun ortasında susuzluk çekiyorlardır. Bunun nedeni bolluk bilincinden yoksun olmalarıdır. Kendimizi neye açarsak onu elde etmeye motive oluruz. Yokluğa açarsak yokluk çekeriz, bolluğa açarsak bolluğu çekeriz. Söylemesi kolay ama bu durumdan çıkması, yokluk döngüsünü kırmak oldukça zordur. Çünkü bolluk ya da kıtlık bilincimiz ile ilgili inanç sistemimizin inşası yıllarımızı almıştır.

Birazdan sizlerle paylaşacağımız, Yaratıcı İmgeleme kitabında Shakti Gawain’ın anlattığı bolluk meditasyonunu ve olumlamaları 21 gün boyunca her akşam yapmanızı öneririz. Çünkü araştırmalara göre beynin her hangi bir konuyu öğrenip özümseme, onunla ilgili sinaptik bağlantıları kurma süresi yaklaşık 21 gündür. Sizin de mevcut inanç sisteminizi yıkıp yerine yenisini inşa etmeniz için ihtiyacınız olan süre en azından bu kadardır. Zaten bu süre içerisinde algıda seçicilik başlayacak ve hayatınızda bolluk bilincinizi yükseltecek, sevindirici, küçük ama sizi teşvik edici olaylar yaşamaya başlayacaksınız.

Bolluk meditasyonunu ve olumlamaları yapmadan önce kendinize şu soruları sorun: Kendimi gerçekten başarılı, doyumlu, mutlu, tam bir insan olarak görüyor muyum? Gözlerimi çevremdeki iyilik, güzellik ve bolluğa gerçekten açabiliyor muyum? Parayla saadet olmaz, zengin insanlar gerçekte çok mutsuzdurlar, para insanı bozar, ben paraya hiç önem vermem gibi sözleri günlük hayatımda ne sıklıkla kullanıyorum?

Bu soruları sorduktan sonra kendinizi rahat bırakın. Cevaplar üzerinde düşünmeyin, çünkü onlar en uygun zamanlarda çeşitli mesajlarla birlikte bilincinize akacaklardır.

%25E2%2580%2598Para-Paray%25C4%25B1-%25C...4%25B1.jpg

Rahat bir pozisyonda tümüyle gevşeyin. Kendinizi güzel bir doğal çevrede düşleyin. Bu herhangi bir yer olabilir. Bir süre tüm güzel ayrıntıları imgeleyin ve kendinizi bunların tadını çıkarırken görmeye çalışın. Şimdi yürümeye başlayın ve az sonra kendinizi tamamen farklı bir çevrede, örneğin altın başakların dalgalandığı bir tarlada dururken ya da bir gölde yüzerken hayal edin. Çeşitli güzellikteki yerler bularak dolaşmaya ve araştırmaya devam edin. Her birini incelemek ve zevkini çıkarmak için zaman ayırın. Kendinizi ağaçlarda olağanüstü lezzetli meyvelerin bulunduğu, bolluk içindeki bir cennete giden bir teknede hayal edin.

Görkemli bir şatoya geliyorsunuz. Burada çok büyük bir ziyafet, müzikle dans sizi bekliyor. Sonra geniş hazine dairesine götürülüyorsunuz ve orada size kullanabileceğinizden çok daha fazla, değerli mücevherler, madenler, göz kamaştırıcı giysiler sunuluyor. Sonra hayal gücünüzü kullanarak tüm dünyayı dolaştığınızı ve herkesin sizinle aynı doyumu, bolluğu yaşadığı muhteşem bir cennette olduğunuzu düşünün. Bu dünyanın tadını çıkarın. Arzu ederseniz öteki gezegenlere gidin ve orada da mucizevi şeyler bulun. Hayallerinize sınır koymayın. Önce hayallerinizi zenginleştirin. En sonunda hoşnut ve mutlu bir halde eve dönün ve evrenin gerçekten de olağanüstü harikalar ve bolluk yeri olduğu gerçeği üzerine düşünün.

Olumlamalar

Bu zengin bir evren ve onda hepimiz için her şey var. Bolluk benim gerçek var olma halimdir. Ben şimdi onu tümüyle ve sevinçle kabul etmeye hazırım. Tanrı ihtiyaçlarımın tükenmez ve sınırsız kaynağıdır. Evren bütünüyle bolluktur. Yaşamın bana sunabileceği refah ve mutluluğu kabul etmeye artık hazırım. Ben zengin ve mutluyum. Her gün mali açıdan güçleniyor ve zenginleşiyorum. Yaşam neşe dolu ve ben artık onun zevkini çıkarmak istiyorum. Zengin bir bilince ve isteklerimi gerçekleştirme gücüne sahibim.

Bu olumlamaları dilerseniz bir kağıda her bir kelimesini hissederek, tekrar tekrar yazabilirsiniz. İçlerinden bir ya da bir kaçını seçerek gün içinde içinizden tekrar edebilirsiniz. Bu konularda rahat olduğunuz bir arkadaşınızla karşılıklı olarak da bu onaylamaları yapabilirsiniz.

Kaynak: SENEM YURTTAKALAN

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENİ GÜNE MÜKKEMMEL BAŞLAMAK İÇİN GÜNE BAŞLAMA MEDİTASYONU EvrimBilge 0 2,317 18-10-2017, Saat: 01:34
Son Yorum: EvrimBilge
  YÜRÜYEREK NEFES‬ MEDİTASYONU EvrimBilge 0 2,105 18-10-2017, Saat: 01:18
Son Yorum: EvrimBilge
  Bolluk Getiren Meditasyon EvrimBilge 0 3,983 23-09-2017, Saat: 21:37
Son Yorum: EvrimBilge
  Korkuları Temizleyen ve Kalp Çakrasını Açan Şifa Meditasyonu Archilles 0 3,788 16-09-2017, Saat: 15:25
Son Yorum: Archilles
  Çay Meditasyonu Spiritüeller 0 2,441 16-09-2017, Saat: 11:43
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi