Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu 6 Özelliğe Sahipseniz Mükemmel Bir Geleceğe Doğru Adım Adım İlerliyorsunuz!


Bu 6 Özelliğe Sahipseniz Mükemmel Bir Geleceğe Doğru Adım Adım İlerliyorsunuz! konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
1. Hayatta bir amacınız varsa


Hayatta bir amaca sahip olmak her sabah kalktığınızda milyon dolarlar kazanmak için büyük planlar yapmanızı gerektirmez. Hayatta bir amaca sahip olmak ne istediğini bilmek ve içinde bulunulan şartları buna bağlı olarak şekillendirmektir. Örneğin bir işyeri açma hayaliniz varsa ancak gerekli sermayeniz yoksa para biriktirmek amacıyla garsonluk yapmak bile hiçbir şey yapmadan oturmaktan daha iyidir. Çünkü bu sizin kendinize ve kurduğunuz hayale bağlılığınızı gösterir. Bugün milyoner olan hemen herkes hayatlarının bir döneminde düşük profilli işlerde çalışmışlardır.2. Sabırlıysanız

İnternette birçok sitede reklamlarına rastladığınız “bu yöntem sayesinde ayda 15 bin lira kazanıyor” başlıklarına hepiniz denk gelmişsinizdir. Bu yazıyı bilinçli olarak okuyorsanız bu tarz çabuk zengin olma rehberlerinin kesinlikle yalan olduğunun farkına varın. Çünkü sadece zeki ve kendine güvenli hareket edenlerin yükseldiği günümüz dünyasında kimse kimseyi zengin etmek için çalışmıyor ve hiç kimse o kadar kısa sürede zengin olamıyor. Hatta öyle ki, serveti 1 milyon doları geçen bireyler arasında yapılan bir çalışmada katılımcıarın %52 ‘sinin, 56 yaşından sonra zengin olduğunu ortaya koydu. Yani yarısından fazlası!
5dchell.jpg
3. Zorluklar karşısında kolayca yılmıyorsanız

İleri hedefleri olan her bireyin bilmesi gereken şey şudur ki, sizler kalabalıklardan sıyrılmaya çalışan öncüler olarak diğer bireyleri hayatları boyunca karşılaşmayacakları zorluklar ile yüz yüze geleceksiniz. Unutmayın sizler güvenli alanlarını terk ederek ait olduğu gelir seviyesinden yukarı çıkmayı hedefleyen bireylersiniz ve bu noktada sizi diğerlerinden farklı kılacak şey zorluklar karşısında verdiğiniz tepkiler olacak. Bir fırsatı herkes görür ancak ona erişmeye cesareti olanlar o fırsatı elde eder. İşte bu cesaret sizin geleceğinizi belirleyecek yegane şeydir. Onu asla kaybetmeyin!4. Yeni fikirlere açıksanız ve sabit fikirli değilseniz

Hiç kimse dünyadaki tüm bilgiye sahip değildir. Kendimizi hem maddi hem manevi olarak geliştirmek için diğer insanların söyleyeceklerine açık olmalıyız. Kendi fikrine inanmak, inatçı olmak ile aynı şey değildir ve başka insanlardan fikir almak sizden hiç birşey eksiltmez. Başka insanların fikirlerine olan açıklığımız sonunda kaçınılmaz olarak bizim dünyamızı ve fikirlerimizi geliştirecektir. Tabi bu noktada açık fikirli olmayı ilkelerinden sapmakla karıştırmamalıyız. Diğer insanların düşünceleri bizim yolumuzu kolaylaştıracak araçları olmalı, yolun kendisi değil.
5. Başladığınız işi bitirmeye gayret ediyorsanız ve bahanelere sığınmıyorsanız

Hiç kimse başladığı işi yarım bırakarak bugün sahip olduğu varlığa sahip olmamıştır. Sıfırdan zengin olan bireylerin hayatları incelendiğinde hepsinin bir diğer ortak noktası asla bahanelere sığınmamalarıdır. Bunun iyi yanı başarısız olduklarında dahi bunu kabul etmeleridir. Çünkü başarısızlıkta bir sonuçtur ve ortada bırakılmış bir girişimden çok daha iyidir. Başarısızlıklardan ders çıkarılabilir ancak yarıda bırakılmış, muallak bırakılmış bir girişimden ders çıkarılamaz.
6. Zamanınıza kıymet veriyorsanız

Başarılı olma konusunda en önemli noktalardan biri budur; Zaman yönetimi. Aslında birçoğumuz bizi zengin kılacak fikirlere sahibiz ancak belli bir noktada gerçekten başarılı olanlarla olamayanlar ayrılmakta. İşte bu nokta zamanı iyi kullanma özelliğidir. Sıfırdan zengin olan insanlar hayat hikayelerinden bahsettiklerinde göze çarpan en önemli nokta asla onları ileriye taşımayacak şeylere gereğinden fazla vakit ayırmamış olmalarıdır.

Kaynak:filoji.com/bu-6-ozellige-sahipseniz-zengin-bir-aileden-gelmeseniz-bile-zengin-olacaksiniz/


Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ruh Dünyasıyla Etkileşim: Ruhlarla Konuşmak İçin 7 Adım Emka 0 4,762 24-11-2018, Saat: 00:42
Son Yorum: Emka
  Ruh Rehberlerinizin Sizi İzlediği Ve Doğru Yolda Kalmanıza Yardımcı Olduğu 8 İşaret Emka 0 4,295 16-09-2018, Saat: 17:20
Son Yorum: Emka
  Gerçeğe Uyanmak İçin 5 Büyük Adım Magnetho 0 2,284 03-07-2018, Saat: 14:25
Son Yorum: Magnetho
  Evrenin Doğru Yolda Olduğunuzu Gösterdiği 10 İşaret Magnetho 0 3,966 30-05-2018, Saat: 00:15
Son Yorum: Magnetho
  Zamanda Geriye Doğru Giderseniz Zaman Yolculuğu Teknik Olarak Mümkün Archilles 0 2,227 16-05-2018, Saat: 15:44
Son Yorum: Archilles

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi