Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu 7 Şeye Veda Edin


Bu 7 Şeye Veda Edin konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Kimi zaman hayatınızdaki bazı insanlara veda etmeniz gerek ama sorun şu ki bu kişilerin bazısı, hayatınıza öyle derin kök salmıştır ki kendinizi onlardan uzaklaştırmanız çok zorlaşır. İşte bu yüzden neredeyse tüm hayatınızı geçirdiğiniz bir partnere ya da artık hayatınıza bir şey katmayan veda etmek çok zordur.

Elveda demeyi öğrenmek sayesinde gelişip sizi bağlayan ve ilerlemenize engel olan bahanelerden kurtulursunuz. Artık kendinizi özgür bırakma zamanı. Artık büyüme zamanı.

Bugün veda etmemiz gereken bazı şeylerden söz edeceğiz çünkü çoğu zaman nasıl boş vereceğimizi bilmiyoruz. Kendimizi neden kurtarmamız gerektiğinden %100 emin değiliz. Ama bütün bunlar değişecek. Artık ilerleme zamanı!

Veda etme zamanı

Herkes elveda demeye hazır değildir ve çok azı, bunu yapar. Mesele, tamamen bu devinimi değiştirmekten ibarettir. Öncelikle sizi yanlış yöne iten güçten kurtulup ardından her şeyi yeniden kurmaya başlayarak yapabilirsiniz bunu. İlk önce, yeni fırsatların ortaya çıkabilmesi için kendinizi serbest bırakmanız gerek.

Elbette, belirleyemediğiniz o fazla yüke tutunmaya devam ediyorsunuz. İşte bu yüzden size büyümeye devam etmek için elveda demeniz gereken 7 şeyi sunuyoruz. Size zarar veren şeylere tutunmaya devam etmeyin. Artık özgürlük zamanı.

1. Direnmek

Bazen, yaptığınız şeyle uyumlu olmadığınızı hissedersiniz ki bu durum sizi mutsuzluğa gark eder. Burada temel sorun, bir şeylerin sizi geri tutuyor olmasıdır. Belki de dilediğiniz değişikliği gerçekleştirememiş olmanızın nedeni akıl dışı bir korkudur.

Sizi özgür olmaktan alıkoyan bir şeye kendinizi bağlamaktan vazgeçin. Hiç kimse buna zorlamıyor sizi. Kendinizi sınırlayan kişi yine sizsiniz! Direnmeyi bırakıp korkuyu uzaklaştırmaktır doğru olan. Tutunduğunuz şey, size sahip olduğunuzu sandığınız güvenliği vermiyor aslında.

Direndiğiniz şeyi tespit edin ve bırakın gitsin! Direnişiniz, sizi mutlu etmeyecek istenmeyen bir duruma bağlıyor. Artık değişme zamanı ve bunun için gerekli güç ve irade sadece sizde.

2. Sınırlamalar

İnançlarımız, bizi sandığımızdan çok kısıtlar. Mesela, bir şeyden hoşlanmadığınızı düşünüyorsanız, nedeni muhtemelen o şeyi deneyip haksız çıkma riskini hiç almamış olmanızdır. Eğer o şeyi denerseniz, en ufak rahatsızlık belirtisinde ondan uzaklaşırsınız. Unutmayın ki zihniniz, inançlarınızın yanlışlığını kanıtlamaktan ziyade onları onaylama yolunu seçer çünkü en iyi yaptığı şeydir bu.

Çevrenizdeki tüm bariyerleri kendinizin kurduğunu kabul edin. Başkası koymadı onları oraya, tamamen kendi eserinizdir bütün o engeller. Sizi kısıtlayan her şeyi yıkmak, kendi elinizde.

Hayallerinizin gerçekleşmesine engel olan her şeyden kurtulduğunuzda, kendinizi özgür ve yenilmez hissedersiniz, dilediğiniz her şeyi başarmaya hazırsınızdır. Bariyerlerinizi belirlemeyi öğrenin ve onları yıkmaya başlayın. O zaman, bütün hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3. Gerçekçi olmayan beklentiler

Beklentilerimizin çoğu, gerçekçi değildir. Bu aslında çok önemli değil diyebiliriz fakat bu tür beklentiler, çoğu zaman gerçeğin ağırlığıyla asla hayata geçmemiş olan temelsiz umutların kaynağıdırlar. Ardından hüsran, güvensizlik ve hayal kırıklığı gelir.

Beklentiler, veda etmesi gerçekten güç şeylerdir çünkü bizim için belirledikleri yolu takip ederek büyük zaman harcarız. En kötüsü de çoğu zaman bu beklentilerin, kendi çıkarları yüzünden bizim davranışlarımızı şekillendirmeye çalışan kişilerce yaratılmış olmasıdır.

Birinden bir şey beklediğiniz zamanları düşünün. Sonuç neydi? Hayal kırıklığıydı şüphesiz. Öyleyse, beklentilerden vazgeçin ve kabul etmeyi öğrenin. Yalnızca beklentileri bir kenara bıraktığınızda mutlu olabilirsiniz.

kad%25C4%25B1n-ba%25C5%259F%25C4%25B1.jpg

4. Korkular

Korkular, bizim ve istediklerimiz arasında ortaya çıkıveren kocaman engellerdir ve bizi rahat bölgemizde kalmaya zorlarlar. Korkularınızla yüzleşip onları yenmeyi öğrenin çünkü bunun için varlar! Korkular, büyümenize, ilerlemenize ve gelişmenize yardımcı olabilir.

Korkularınızı analiz ederseniz, sizin tarafınızdan yaratıldıklarını fark edersiniz. Bu korkuların nedenini bilmeden yarattığınız akıl dışı korkular olduğunu görürsünüz. Yalnızlık korkusu, topluluk karşısında konuşma korkusu… bunlar gerçek korkular mı?

Korkuyla yüzleşin, gözlerinin içine bakın ve onu bir engel olarak değil, ilerlemenize yardımcı bir güç olarak görün. Sadece başka bir açıdan bakmalı ve korkuyu aleyhinize değil, lehinize kullanmalısınız.

5. Bağlılık

Mutluluklarının başka insanların elinde olduğuna inandıkları için başkalarına tutunan birçok insan vardır. Bu çok ciddi ve riskli bir hata. Mutluluğunuz başkalarının elinde olsaydı, bir ipe asılı olurdunuz.

Kendinizi, mutlu olmak için bir başkasına ihtiyaç duymayan bütün bir varlık olarak görmeyi öğrenin. Yanlış yönlendirilmiş bağlılıklara, duygusal bağımlılığa ve mutluluğunuz için başkalarını sorumlu tutmaya veda etmek zordur. Ama bunu yapmanız gerek.

Bu yüzden, özgür olmayı öğrenin, yalnızlığınızla rahat olun ve kendi kararlarınızı almaktan korktuğunuz için asla başka birine bağlanmayın. Kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız, özgür olmak, doğru seçenektir.

6. Geçmiş

Neden geçmişte yaşamakta ısrar ediyorsunuz? Önemli olan şu andır ve mutlu olmak, hayatınızda ilerlemek istiyorsanız, şu ana odaklanmalısınız. Geçmişinizden dersler çıkarın, onu aşın ve şu anda ve burada yaşayın çünkü asıl önemli olan budur.

Geçmişte sıkışıp kalmış birçok insan vardır. Yani bu kişiler, şu ana odaklanamazlar. İşte bu yüzden, halen canınızı yakan, aşamadığınız şeyleri analiz etmeniz önemlidir. Bunları belirledikten sonra artık o şeyleri bırakma zamanı gelir.

Kendinizi geçmişinizden azat ettiğinizde, bunu başarmanın gerçekte olduğundan çok daha güç gözükmüş olduğunu fark edersiniz. Artık şu ana odaklanıp kendinizi geleceğe götürebilirsiniz. Geriye bakmak, kötü bir şey değildir ama geçmişte yaşamak kötüdür.

7. Suçlamak

Birçok insan, kendi eylemleri yüzünden başkalarını suçlar. Ama sizin aldığınız kararlardan başka kimse sorumlu değildir siz de başkalarının kararlarından sorumlu değilsiniz.

Kendi kararlarınızın sorumluluğunu almayı öğrenin. Ama bu kararlar yüzünden kendinizi suçlu hissetmeyin. Her kararın muhtemel olumsuz sonuçları vardır. Ama daima onlardan ders çıkarabilirsiniz ve bu da pozitif bir şeydir.

İşte bu yüzden kararlarınızı kabul etmelisiniz. Aldığınız her karar sizi bir yolda yürütür, bu yüzden o kararlardan pişmanlık duymak aptalcadır. Sonuçları telafi edebilir ve öğrendiklerinizi analiz edebilirsiniz ama zamana geri dönüp kararınızı değiştiremezsiniz.


Bu 7 şeye veda ederek kazandığınızdan fazlasını mı kaybediyorsunuz? Bırakması kolay olmadığı için tutunduğumuz birçok şey vardır. Ama bütün gücünüzle çaba göstermeniz önemlidir. Elveda demek, aldığınız en iyi karar olacaktır.

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Evrenin önünüzdeki kapıları sihirli bir şekilde açtığını hayal edin Emka 0 2,436 11-04-2018, Saat: 12:43
Son Yorum: Emka
  Beyin Kimyanızı Kontrol Edin: Dopamin Seviyenizi Yükselterek Strese Son Veren Yöntem Archilles 0 3,625 26-02-2018, Saat: 14:08
Son Yorum: Archilles
  SU’NUN ŞİFA GÜCÜNDEN FAYDALANMAYA NİYET EDİN. EvrimBilge 0 3,654 03-02-2018, Saat: 19:58
Son Yorum: EvrimBilge
  Bu 11 Hayvanı Sık Görüyorsanız Size Vermeye Çalıştıkları Mesajlara Dikkat Edin Emka 0 6,228 29-09-2017, Saat: 02:23
Son Yorum: Emka
  11:11 Gibi Eş Sayıları Sık Görüyorsanız Dikkat Edin! Hayatınızı Değiştirebilir Magnetho 0 43,413 28-09-2017, Saat: 12:41
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi