Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BU AĞAÇ KESİLDİĞİ ZAMAN KAN AĞLIYOR! ÜSTELİK KANI HER DERDE DEVA


BU AĞAÇ KESİLDİĞİ ZAMAN KAN AĞLIYOR! ÜSTELİK KANI HER DERDE DEVA konusu, ENTERESAN BİLGİLER forumunda tartışılıyor.
#1
Kesildiği ya da gövdesine darbe aldığı zaman kırmızı renkli bir sıvı akıtan bu ilginç ve sıra dışı ağaç, Hint Okyanusu kıyısında Somali sahillerinde bulunuyor.

Ağaçtan süzülen kanlı sıvı ise binbir derdin devası olarak görülüyor. Öyle ki bir damlası 3 tam elmadan daha fazla antioksidan içermesi ile biliniyor.

kanayan-aa%25C3%25A7.jpg

KAN AKITIYOR
Ejder-Dragon Ağaçları, özsuları kırmızı-kan rengi olan ağaçlardır. Gövdeleri yaralandığı zaman sızan kırmızı kan rengi özsıvıları nedeni ile ejder ağaçları olarak adlandırılırlar.

Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda, kırmızı rengi veren özsu içinde, insan ve hayvanların kanında bulunan hem’in (hemoglobulin içindeki demir) bulunduğu gösterilmiştir.

CİLT İÇİN MÜKEMMEL ETKİSİ VAR
Ejderha Kanı reçinesinin iyileştirici ve tedavi edici gücü Amazon yağmur ormanlarının yerli kabileler tarafından yüzlerce yıldır bilinmekte ve cilt için en etkili bitkisel madde olarak kabul edilmekte. 

Bir çok klinik ve bilimsel araştırmalar Ejderha Kanı reçinesinin cilt problemlerinde etkili olduğunu göstermekte.

kanayan-a%25C4%259Fa%25C3%25A7.jpg

KANAMALARI DURDURUYOR
Amazon ormanındaki yerliler, bu reçineyi yüzyıllardır kanamaları durdurma da, yaraları dezenfekte etmede ve her tür cilt sorunlarını iyileştirmede kullanmakta. 

Bu yöredeki kabilelerce, deri sıyrıkları, yara ve kesikler, yanıklar, ağız ülseri, böcek ısırıkları, egzama, sedef, akne, sivilce, dudak uçuklarına ve daha başka rahatsızlıklara karşı Ejderha Kanı, lokal ve oral olarak kullanılmakta.

KÖTÜ RUHLAR İÇİN KULLANMIŞLAR
Kırmızı renkli özsıvıları, yerel insanlar tarafından, ev kapılarına sürülerek, kötü ruhların girmesinin önlenmesi için kullanılmıştır.

kanayanagac.jpg

DOĞUM İÇİN KAN KESİCİ
Öz sıvıdan elde edilen rezin, yaralarda, kanama durdurulmasında, doğum sonu kanamalarda kullanılmıştır. Bugün vernik ve tahta boyası için kullanılmaktadır.

Ejderha Kanı reçinesi cilt için eşsiz bir madde olduğu içerdiği aktif maddeler, Dimethylcedrusine adlı bir Lignan, Taspi ve Protoancianidinas ( antioksidan) adlı Alkaloid sayesindedir.

Hidrokolorid ve Alkaloid Taspi maddesi, yara iyleştirici, anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Birçok klinik ve bilimsel çalışmalar bu 

Taspi maddesinin yaraların iyileşme hızını 4 kat arttırdığını ve cilt hücrelerinin yenilenmesini desteklediğini göstermekte.

Ejderha Kanı‘nın İçerdiği anti-enflamatuar, antiseptik, yara iyileştirici ve hücre yenileyici özellikleri sayesinde birçok cilt problemi için iyi geldiği görülmekte.

Son yıllarda yapılan araştırmalar bu reçinenin değerli bir kozmetik maddesi olduğunu kanıtlamıştır. 

Ejderha Kanın çok yüksek “Antioksidan” özellikleri keşif edildikten sonra kozmetik sektörü bu reçineyi daha derin araştırıp cilt için çok daha fazla mucizevi etkisinin olduğunu görmüştür.

kanayan_agac-638x850.jpeg

1 DAMLASI YETİYOR
Bir damla Ejderha Kanı üç tam elmadan daha fazla doğal Antioksidan içerir.

Ejderha Kanı bileşenlerinden olan Protoancianidinas Alkoloid bilinen C vitamininden 20 kat, E vitamininden 50 kat daha tesirli olması bu reçineyi mükemmel doğal bir anti-aging maddesi yapmakta. 

EN DEĞERLİ AĞAÇ
Ejderha Kanı uzun yüzyıllardan beri değişik kıtalar arasında takas ve ticari olarak değişimlere konu olmuştur. Birkaç yüzyıl önce MS.1403 doktorlar ve şamanlar tarafından reçete ile yazılan popüler bir ilaç olmuş ve artan ticari değeri nedeniyle altın sikkelerle satılmaya başlanmıştır.

6-1.png

ARTIK KORUMA ALTINDA
Bu benzersiz reçineye olan yoğun talep nedeniyle, maalesef hiçbir gelecek planlaması yapılmadan birçok ağacın katledilmesine neden olmuştur.

Günümüzde yetkililer artık çok nadir bulunan bu mucizevi Ejder Kanı Ağacını koruma altına almıştır. Ağaçlar özenle korunmakta.

Bu ağaçtan elde edilen değerli kırmızı renginde ki reçine sadece belirli dönemlerde ve belirli miktarlarda alınabilmekte.

Bu da bu doğal mucizevi reçineyi çok değerli yapmakta.

Kaynak: sabah.com.tr

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  4413 yılından gelen zaman yolcusu: İnsan ırkı yok oluyor! Emka 0 4,102 27-11-2018, Saat: 22:04
Son Yorum: Emka
  Vatikan, Zaman Makinesi Gerçeğini Açıklamaya mı Hazırlanıyor? EvrimBilge 0 5,092 12-09-2017, Saat: 23:32
Son Yorum: EvrimBilge
  Gizemli Zaman Kuyusu Keşfedildikten Sonra Dünya Liderleri Afganistan'a Akın Ediyor Emka 0 56,807 13-06-2017, Saat: 11:17
Son Yorum: Emka
  2 Saniyelik Rüyada 6 Aylık Zaman Yaşanabilir mi? Mutlakguc 0 5,608 22-05-2016, Saat: 19:33
Son Yorum: Mutlakguc

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi