Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu İnanılmaz Japon Tekniği Tembelliği Aşmanıza Yardımcı Olacak


Bu İnanılmaz Japon Tekniği Tembelliği Aşmanıza Yardımcı Olacak konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Japon tekniği Kaizen sayesinde, erteleme ve tembelliğe son vermek ve düşünmek zor değil.

Başarmak istediğimiz şeyler var. Kendimiz ve hayatlarımız için kişisel hedeflerimiz öncelikli olmalı, ancak bazen geride kalabiliyorlar. İşleri erteliyoruz ve inancımızı kaybediyoruz.

Elbette başlangıçta en iyi niyetimize ve hedeflerimize heves ve coşkuyla yaklaşıyoruz. Ama sonra bir şeyler oluyor - kendimize denediğimizi söylemek için yeterince çaba harcıyoruz ve sonra devam ediyoruz. Belki de tüm bunlarla çok hızlı ilerlediğimizi düşünüyoruz, ya da belki de sonuçlar bizim isteğimiz için yeterince hızlı olmamıştır.

Bu, hayatınızda tekrarlanan bir durumsa, bunun neden devam ettiğini kendinize soruyor olabilirsiniz. Tamam, basit: Çok fazla, çok çabuk elde etmeye çalışıyorsunuz. Eski alışkanlıkları yenilere dönüştürmek kolay değildir ve bilinmeyen sorumluluğun yıpratılması kolaydır. Temel olarak, bildiğiniz ve sonsuza kadar sahip olduğunuz hedef ve fikirlere bağlı kalmak daha kolay ve daha rahattır.


C_Users_Lenovo_AppData_Local_Packages_Mi...17d78a.jpg

BURASI KAİZEN TEKNİĞİNİN KULLANILDIĞI YER.

Japon kültürünün “Kaizen” adında yararlı bir uygulaması var. Kendi kendini geliştirmesi için bu “bir dakikalık prensip”, dünyanın etkinliğini görmesinden bu yana büyük bir tanıma kazandı.

Mekik yapmak kadar basit bir şey olsa da veya yabancı bir dilde okumak gibi daha zor bir şey olsa bile, ne yapmaktan hoşlanıyorsanız yapın ve bunu günde bir dakika yapın. İnanç şudur ki, pratikte neşe ve tatminkarlık yaşıyorsanız, ertesi gün ve benzeri uygulamalara devam etmek isteyeceksiniz.

Bazen, denememizi engelleyen başarısızlık korkumuzdur. Korkunun seni gerçekten yaşamaya bırakmasına izin verme! Güven eksikliğinizin üstesinden gelmek ve bu çaresizlik duygularını atlatmak zorundasınız. Zafer hissi, ilerlemeniz için gereken şeydir.

ASLINDA, BU SİZİ İTMEK VE HAREKETE DEVAM ETMEK İÇİN İLHAM VE BAŞARI HİSSİ.

Seçtiğiniz aktiviteyi bir dakika, her gün, birkaç hafta boyunca uyguladıktan sonra, harcadığınız süreyi arttırabilirsiniz. 5 dakikaya kadar çalışın. Sonunda, bu uygulamayı kabul edilebilir ve yararlı bulduğunuz rahat bir süre için yapıyor olacaksınız. Hayatınızın  1 dakikalık bir uygulamayla yapacağı değişim sizi hayran bırakacak.

Kaizen Japonya'da doğdu ve Masaaki Imai tarafından icat edildi. Kelimenin kendisi iki köküne sahiptir - ‘kai’ (değişim) ve ‘zen’ (iyi). Birlikte, “daha ??iyisi için değişim” anlamına geliyor. Imai şöyle diyor: “Kaizen stratejisinin mesajı, bir gün bir yerde iyileştirme yapılmadan bir gün geçmemesi gerektiğidir.

Kendinize meydan okumak önemlidir, ancak hedeflerinizi mesafeye ulaştırın. Imai ve diğerlerinin kendi alanında fark ettikleri şey, sürekli çaba ile birleştirildiğinde, daha küçük zorluklar olması, daha fazla ödüllendirilmesi ve daha fazla kendini geliştirmenin sağlanmasıdır.

KAİZEN HERKESİN DENEYEBİLECEĞİ BİR ŞEY, VE HERKESİN FAYDA SAĞLAYABİLECEĞİ BİR ŞEY.


Tek yapman gereken bir plan yapmak ve takip etmek için kendinize bir dakika vermek.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Birkaç Saniye İçin Elinizi Bu Pozisyonda Tutun, Sonuçlar İnanılmaz Derecede Şaşırtıcı Emka 0 5,934 12-11-2018, Saat: 22:50
Son Yorum: Emka
  Ruh Rehberlerinizin Sizi İzlediği Ve Doğru Yolda Kalmanıza Yardımcı Olduğu 8 İşaret Emka 0 2,161 16-09-2018, Saat: 17:20
Son Yorum: Emka
  Kaşlarınızın Arasındaki Bu Noktaya Masaj Yapmanın Vücudunuza İnanılmaz Etkisi Emka 0 1,492 23-07-2018, Saat: 14:51
Son Yorum: Emka
  Bu Basit Zihinsel Hileler Zihninizin Efendisi Olmanıza Yardımcı Olacaktır! Emka 0 1,258 02-07-2018, Saat: 12:48
Son Yorum: Emka
  12 İplikli DNA'nızı Aktive Etmenin İnanılmaz Faydaları Emka 0 2,024 02-07-2018, Saat: 00:26
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi