Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BURÇLARIN SAĞLIK DURUMLARI


BURÇLARIN SAĞLIK DURUMLARI konusu, Astroloji forumunda tartışılıyor.
#1
KOÇ VE SAĞLIK: Baş bölgesi hassastır, ateş yükselmesi, migren, yüz nevraljisine sık rastlanır. Baş ağrıları, strese bağlı ağrılar, göz bozukluğuna bağlı baş ağrıları. Baş, kafatası, şah damarı, yüzle ilgili sorunlar, beyin iltihabı, adale rahatsızlıkları, ileri yaşlarda yüksek tansiyon görülebilir. Aşırı heyecan ve telaş beyni zorlar. Aceleci, ani ve atak oluş yüzünden kazalara açıktır. Kanamalara elverişlidir. Adrenalin salgısı fazla çalışır.

BOĞA VE SAĞLIK: Boğaz, boyun ve ense bölgesi hassastır. Tiroid bezi, yutak, ses telleri, bademcikler, kulaklarla ilgili sağlık sorunları sık görülür. Boyun fıtığı olasılığı mümkündür. Kilo almaya elverişlidir. Kilo ile ilgili, diyabetik rahatsızlıklar, tansiyon, astım, soğuk algınlığı, anjin görülebilir. Erkeklerde prostat, kadınlarda yumurtalık ve rahim hastalıkları görülebilir.

İKİZLER VE SAĞLIK: Belli başlı rahatsızlıkları ciğerler, kollar, omuzlar, gözler, akciğer, kulakta görülür. Sinir sistemleri pek güçlü değildir. Ayrıca omuzlar, kollar ve eller hassastır. Köprücük kemiği kırıkları, omuz ve kol ağrıları olur, parmaklarla ilgili sorunlar, sinirsel rahatsızlıklar görülebilir. Kekemelik, konuşma ile ilgili problemlere rastlanabilir. Sindirim sistemleri çok çalışır. Bu yüzden kilo almaları zordur. Fazla merak sinir sistemini yorar. Vücut direnci azalır, yorgunluk, uykusuzluk görülür. Genelde zayıf bünyelidirler. Uykuya ve dinlenmeğe zaman ayırmaları gerekir.

YENGEÇ VE SAĞLIK: Göğüs kafesi, memeler ve mide en hassas bölgeleridir. Yemek düşkünü olduklarından mide rahatsızlığı çekerler. En fazla da ülsere yakalanırlar. Gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak enfeksiyonları görülebilir. Hazımsızlık sorunları olur. İleri yaşlarda kilo sorunları yaşanabilir. Duygulardaki ani değişikler, duygusal hassasiyet mideyi etkiler. Hava değişikliklerinden çabuk etkilenirler. Lodos hava, aşırı baş ağrısı yapar. Süt bezleri iyi çalışır. Memelerle ilgili rahatsızlıklar, kadın üreme sistemi bozuklukları görülebilir. Acı, ağrı, rahatsızlıklara dayanıksız olur., hastalığını çok büyütür., endişe ve evham yüzünden ufak bir şeyi abartabilirler. Bakımı zor bir hasta olurlar. Bu burç kanı ve vücuttaki tüm sıvıları simgeler. Ayrıca lenf bezleri, beyincik, solunum yolları, mide, göğüsler ve rahim Yengeç Burcu'nun etkisindedir. Yengeç burcunun yönetici ışığı Ay, insan ruhunun aynası olduğundan psikolojik fonksiyonları üzerinde biraz fazla durulmalıdır.17458322_1874837759435887_3621372003154678932_n.jpg


ASLAN VE SAĞLIK: Kalp ve sırt bölgeleri hassastır. Kalp damarlarında tıkanıklık, damar sertlikleri görülür. Kalp krizine yakalanma oranları yüksektir. Kalp rahatsızlıkları, kalp romatizması, çarpıntı görülür. Kalp krizi riskleri oldukça fazladır. Dengeli bir yaşam, aşırı yorulmamak ve üzülmemek sağlıklı kalmaları için çok önemlidir. İleri yaşlarda kilo sorunları olur. Sırt, adale ağrıları, omurga ve bel kemiği rahatsızlıkları olabilir. Moral bozukluğu sağlık direncini azaltır. Mikrobik hastalıklara yatkınlık artar, ateş yükselir. Aslanların bünyeleri genellikle güçlü olur. Hastalandıkları zaman aşırı ilgi isterler.

BAŞAK VE SAĞLIK: Sindirim ve merkezi sinir sistemleri hassastır. İnce ve kalın bağırsakları problem yaratır. Gaz ve dışkılama sisteminde sorunlar görülür. Psikosomatik hastalıklar görülür. Hastalık hastası olabilirler. Aşırı titizlikten dolayı sinirsel kökenli yaralar, tırnak iltihaplanması, çıbanlar gibi çeşitli rahatsızlıklara yakalanmaları mümkündür. Bağırsak sorunları, kolit, karın zarı iltihabı, ayakları üşütünce mide yanması, hazımsızlık, gaz rahatsızlıkları olur. Evhamlı oluşları ülsere neden olabilir. Hastalık konusunda aşırı titizlenmeleri kendilerini sık sık hasta sanmalarına neden olur. Tedaviye, ilaçlara çok itina ederler. Başak burcu güçlü olanlarda bağırsak sorunları gaz problemleri, kolit oldukça sık rastlanan olgulardır.

TERAZİ VE SAĞLIK: Böbrekler ve bel bölgesi en hassas kısımlardır. Böbrek taşı ve kum dökme bu burcun insanlarında görülen en büyük hastalıktır. Sırtın alt tarafında adale, kemik ve sinir uçları ağrıları olur. Yorgunluk, ağır yük taşımak belde ağrı yapar. Siyatik ve bel fıtığına yol açabilir. Nefrit, lumbago, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalıklara karşı dirençleri azdır. Görme bozuklukları, gözde çeşitli rahatsızlıklar, kızarma, kanlanma olabilir.

AKREP VE SAĞLIK: Üreme ve genital organları hassas olur. Cinselliğe duyarlı olan bu kişilerde en çok yumurtalık, prostat hastalıkları göze çarpar. Kasık ağrıları, mesane, idrar yolları, genital organlarla ilgili rahatsızlıklar görülmesi mümkündür. Erkekte prostat, kadında rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları olabilir. Kalın bağırsak sorunları, iltihaplanma, polip, fıtık, basur, cinsel salgı bezleri, üreme organları hastalıklarına eğilim vardır. Aşırı hırslı oluşları sinir gerilimlerine yol açar. Sinir ve asabiyet görülebilir. Burçlar içinde en güçlü bünyeye sahip olanıdır. İradeleri ile hastalıklarla savaşırlar. Çabuk iyileşirler.

YAY VE SAĞLIK: Karaciğerleri ve bacakların üst kısımları hassastır. Başları bacak rahatsızlıklarıyla derttedir. Kas yırtılmaları da hareketliliğinin bir sonucudur. Kalçalar ve uyluk bölgesi ile ilgili kilo sorunları olur. Romatizma, siyatik, gut, kuyruk sokumu ağrıları çekebilirler. Dişlerle uğraşmaları gerekebilir. Diş eti rahatsızlıkları, kemik erimesi görülebilir. Karaciğer hassasiyetinden kaynaklanan alerjiler, kansızlık, zafiyet olabilir. El ve ayaklar soğuk olur. Sinirsel kökenli rahatsızlıklar geçirebilirler. Ciğerler ve bronşlar da hassastır. Bünyeleri güçlü değildir. Küçük hastalıkları bile önemli gibi abartabilirler.

OĞLAK VE SAĞLIK: Vücutlarının hassas kısımları kemikler ve deridir. Romatizmalı hastalıklar, kırılmalar, kemik erimeleri en çok bu burcun insanında görülür. İskelet sistemi, dişler, eklemler, diz kapağı ve çeşitli ortopedik sorunları olabilir. Romatizma ağrıları çekebilirler. Deri hastalıkları, egzama, çıban, sivilce görülebilir. Aşırı sabır mide rahatsızlıklarına yol açar. Mide asiti çok salgılanır. Ağır kanlı, sakin oluşları sinir sistemlerinin sağlam olmasını sağlar. Acılara çok dayanıklıdırlar. Başkalarının hemen şikâyet ettikleri ağrılara onlar günlerce dayanırlar. Hemen doktor ve ilaca sarılmazlar. Gerektiği zaman da tedaviyi disiplinli bir şekilde uygularlar

KOVA VE SAĞLIK: Adaleleri ve dolaşım sistemleri hassastır. Duyarlı olduklarından sinir bozuklukları, asabiyet, gerginlik onları esir alır. Kan dolaşımı kan serumu ile ilgili sorunlar olur. Zehirlenme, yüksek ateş, kramplar, bacak damarlarında varis görülebilir. Adale ağrıları, baldır, bilek, topuk kısımları rahatsız olabilir. Bilek burkulmaları olur. Dişlerde sorunlar çıkabilir. Kovalar genellikle kendilerine iyi bakarlar. Sağlık konularına akıllıca yaklaşır, tıbbi gelişmeyi takip ederek sağlıklı kalmayı başarabilirler. İdealleri, umut ve hedefleri düş kırıklığına uğrarlarsa sağlıkları bozulabilir.


BALIK VE SAĞLIK: Ayakları ve sinir sistemleri oldukça hassastır. Psikomatik rahatsızlıklara istidatları çoktur. Aşırı duyarlı olduklarından ruhsal hastalıklar ön plandadır. İntihar eğilimlidirler. Karamsar ve agresif oldukları zamanlarda içki, ilaç, uyuşturucu gibi maddelere meyli ederler. Fazla yemek yüzünden kilo sorunları olur. Ayaklarını iyi korumalı ve üşütmemelidirler. Gut, nasır, tırnak iltihapları, taban, ayak deformasyonu gibi sorunları olabilir. Vücutları su tutmaya çok müsaittir. Mikrobik hastalıklara dirençleri azdır. Çabuk üşütebilir, mikrop kapabilirler. Lenf sistemleri de zayıftır. Hasta olunca güvenlerini kaybeder, evhamlı olurlar. Bu yüzden geçimsiz davranabilirler. Her şeyden bir mâna çıkarır, hayal güçlerini olumsuz yönde çalıştırarak kendilerini mutsuz ederler.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Burçların Yaradılışı Magnetho 0 1,862 07-01-2018, Saat: 15:12
Son Yorum: Magnetho
  BURÇLARIN KARAKTER ÖZELLİKLERİ EvrimBilge 0 2,278 04-12-2017, Saat: 11:16
Son Yorum: EvrimBilge
  BURÇLARIN GÜN VE GECELERİ EvrimBilge 0 2,410 04-12-2017, Saat: 11:12
Son Yorum: EvrimBilge
  Burçların Şifresi Hangi Burç Nelerden Etkilenir? Magnetho 0 3,259 30-10-2017, Saat: 01:33
Son Yorum: Magnetho
  BURÇLARIN YAŞAM AMAÇLARI EvrimBilge 0 4,134 19-10-2017, Saat: 23:56
Son Yorum: EvrimBilge

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi