Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Chemtrails Ve Belirtileri


Chemtrails Ve Belirtileri konusu, Chemtrails forumunda tartışılıyor.
#1
Gökyüzünde askeri ve sivil uçaklar tarafından beyaz/gri görünümünde spreyleme'ye Chemtrail denir!
 Oldukça uzun bir zamandır internet üzerinde "chemtrails" olarak bilinen bir olgu tartışılmaktadır. Bu tartışma uçakların arkasında bıraktıkları şeritler ile ilgilidir. Son yıllarda gökyüzünün büyük ölçüde değişmiş olduğunu, bu sorunun uçakların arkasından çıkan bildiğimiz buharlaşma şeridi ile değil, "chemtrails" denilen kimyasal spreyleme ile ilgili olduğunu idda edenler var. Öte yandan, böyle bir eylemin, halkın bilgisi dışında yapılma ihtimalinin mümkün olamayacağını, uçuş yüksekliği, hava nemi, yada bilinmeyen hava fenomenlerinin etkisi ile havadaki bu formasyonların oluştuğunu idda edenler var. 
 
Kendi görüş ve fikrimizi oluşturmak için, bilgi edinmemiz kaçınılmazdır. Bunun için bir uzman olmak gerekmiyor, sadece gök yüzünü izlerken, gözlerimizi açık tutmamız yeterli.
 
Aslında uçakların hemen arkasında, bir kuyruk gibi duran buharlaşma, bir kaç saniye veya bir kaç dakika sonra çözülür, ama gökyüzünde saatlerce yapay bulut olarak yayılmaz. Havada oluşan bu şeritlerin, özellikle yoğun hava trafiği olan bölgelerde daha fazla görülebileceği düşünülebilir. Ancak hava alanı olmayan, kırsal alanlardan da birçok spreyleme haberleri gelmektedir. Ayrıca şu unutulmamalı ki sivil ticari uçaklar, genelde belirlenen rotalarda, düz çizgileri takip ediyorlar. Halbuki sprey bulutları çok karmaşık formlarda ve ticari rotaların dışındaki istikametlerde görülebiliyor.  
 
Genel belirtiler
Rüzgar gücü ve çekme yönüne göre "Chemtrails" şeritleri havada saatlerce kalabiliyor ve gitgide yayılıyorlar. Yaklaşık 2 - 5 saat içersinde beyaz gri bir tabaka oluşup, gökyüzüne dağılıyor ve loj bir görünüm oluşuyor. 
 
 Chemtrail bulutlarına, artık gitgide "normal" gözüyle bakılmakta, zira büyük şehirler üzerinde sürekli varlıklarını sürdürüyorlar. Bilhassa iyi havalarda meydana çıkan uçaklar, ızgara halinde desenli spreyleme uçuşları yapmaktadır. Yakınında havaalanı olmayan bölgelerde, geridönüş manevraları ile enteresan formasyonlar oluşmaktadır. Kare şeklinde (eşit mesafelerde) desenlerin oluşması, sivil hava trafiğinin bu formasyonların ortaya çıkmasında bir rol oynamadığını kanıtlıyor. 
 
Bu uçuşlar, havayı sistematik suni bulutlarla kaplamayı amaçladığı ortaya 
çıkıyor. Bazen iki uçağın hemen hemen aynı yükseklikte uçtuğunu, ancak birisinin arkasında sürekli şerit oluştuğunu, diğerinin ise birkaç dakika sonra kaybolan kısa şeritle uçtuğunu gözlemleyebilirsiniz. Diğer bir fenomen ise, kimyasal tankın boşalması, havadaki şerit oluşumunun  durması, başka tank devreye girdiğinde, spreylemenin tekrar başlamasıdır. Bu durum düzenli olarak takip edilebilir. 
 
Eski Greenpeace aktivisti Werner Altnickel, birkaç yıl boyunca titizlikle chemtrail uçuşlarını araştırmış ve yaptığı çalışmaları kendi web sitesinde toplamış, okurlarına sunmuş. En son video kaydındaki iki uçağın yanyana uçarak, arkalarında chemtrails şeridi bırakmaları oldukça enteresan. Bu video için Altnickel şöyle yazıyor: "19.9.2012 tarihinde havada iki tane paralel şekilde uçan dört motorlu askeri uçağı yakaladım, hemen video kaydına başladım. İki jet yanyana uçarken, kalıcı chemtrail izi bırakıyorlardı. Uçağın birinin spreylemesi aniden sona erdi, başka tankın devreye girmesi ile, 20 saniye sonra spreyleme tekrar devam etmeye başladı. Diğer jet, aralıksız iz bırakmaya devam ediyordu. Chemtrails diye bir şey yok diyenleri, bu oluşumu açıklamaya davet ediyorum. Nasıl bir fiziksel gerekçe sunabilecekler merak ediyorum."
 

Su buharına nazaran farklılıklar
Chemtrail'slerin su buharı şeritlerine göre en belirgin farklılıkları, gökyüzünde kalıcı olmalarıdır. Su buharı genellikle 10.000 metre yüksekliklerde -40°Caltında hava derecesinde oluşur. Normal su buharı (Contrails) genelde 3-4 saniye sonra kaybolur, bazen birkaç dakika, ancak en fazla 20 dakika varlığını sürdürebilir. Chemtrails ise, birkaç saat boyunca, rüzgar hızı ve rüzgar yönüne bağlı olarak dağılır. İnce şeritler, gitgide genişler ve gri renginde buluta benzeyen, ama bulut olmayan bir şey oluşur. Uçak modeli ve uçuş yüksekliğine göre, dört jet/meme tarafından dışarıya püskürtülen chemtrail, havada hantal bir görünüm sergiler, gökyüzünü gri bir görünüme büründürür.
 
Chemtrailsin kimyasal bileşimi
Püskürtülen kimyasalın özü baryum tuzları ve alüminyum parçacıkları ihtiva eder. Bu kimyevi karışıma bazı maddelerin eklendiği veya değiştirildiği de söyleniyor! Kanadada yağmur suyu araştırmalarında 5 ila 20 kat arası alüminyum değerleri ölçülmüştür. Kimyasal kokteylin yaklaşık bir yıl havada kalabilmesi için bir polimer karışımı taşıyıcı madde eklenmektedir. 
 
Su buharlarında hiç rastlanmayan bir görünüm; sağ fotoğrafta görülen kimyasal türbülanlaslar (aşağı doğru sarkan oluşumlar). Chemtrails içinde tespit edilebilen diğer bir madde: JP8 110 jet yakıtı ile karıştırılan "etilen dibromür (EDB)". Bu kimyasal böcek ilacı, kanserojen ve kimyasal toksin olduğundan, EPA tarafından 1983 yılında yasaklanmıştır.
 
Ağaç katili alüminyum
Yoğun alüminyum konsantrasyonlarının olduğu topraklarda, toprağın yüksek pH değerleri sebebi ile tarım yapılamayacağı biliniyor. Ancak bununla kalmıyor, aşırı yanıcı olan Alüminyumun bir diğer etkisi de, ağaçları kurutması. Kaliforniya’nın Shasta dağı bölgesinde, kuruyan ağaçlarda yapılan araştırmalarda, ağaç kabuklarında yüksek oranlarda alüminyuma rastlanmış. Hawai adasında, kabukları normalde çok sert olan palmiye ağaçlarının, el ile kabukları kolayca sökülebildiği ve bu bölgede, çocuklarda yapılan saç örneklerinde, normalin üstünde Alüminyum değerlerine rastlanmıştır.
 
Neden Chemtrail?
Alüminyum parçacıklarının, bir izolasyon tabakası oluşturarak, güneş ışınlarını yansıtıp, küresel ısınma ile mücadelede kulanıldığı lanse edilmektedir. Chemtrail'sin varlık nedenlerinden biride baryum oksidasyonunun, havada sera etkisi yapan karbondioksidi bağlayıp, etkisiz hale getirmek istenmesidir. Avrupa ülkelerinde işitilen diğer bir Chemtrail varlık sebebi ise, insanların bu gibi aksiyonlarla, olası bir kimyasal savaşa karşı aşı edilmesidir, yani insanların korunması için verilen bir mücadele olduğu idda edilmektedir.Ancak bu gibi enformasyonlar doğru olsaydı, yıllardır uygulanan hava manipulasyonu niye insanlardan gizli tutulmak istenirdi ki? Aksine aluminyum parçacıkları atmosferdeki ısıyı tutma ve küresel ısınmayı tetikleme etkisi yapabilir. Eğer bir izolasyon (yalıtım) tabakası oluşturulmak isteniyor ise, metal parçacıkları 12 km yükseklikteki troposfer yerine, 50 km yükseklikteki stratosfere püskürtülürdü. Çünkü stratosfer tabakasında metal parçacıkları daha uzun zaman kalabilir ve güneş ışınları daha doğal refleksiyona tabi tutulabilirdi.
 
Resmi Açıklamalar
8 temmuz 2004'de iki çevre aktivistin sorusu üzerine, o zamanın Alman Federal Kültür ve Medya Yönetim kurulu başkanı Monika Griefahn (SPD), şöyle demiştir; "ben bu konuda endişelerinize katılıyorum, dünyanın sera gazı emisyonlarını azaltmak yerine, dünyanın atmosferinde deneyler yapılmaktadır. Önemli bir toksik potansiyeline sahip alüminyum veya baryum bileşiklerinin kullanım yaygınlığı şimdiye kadar oldukca düşüktür. Bu tür deneyler mantığı içinde, bu bileşiklerin, troposferde değil, stratosfer de kullanmak daha iyi olurdu." Böylece Griefahn, havaya Chemtrails spreylendiğini onaylamıştır.
 
Alman RTL kanalı, Alman askeri uçaklarının, spreyleme yaptığını belirtti!
Alman RTL kanalı, Alman askeri uçaklarının, spreyleme yaptığını ve bunun meteorologlar tarafından kanıtlandığını belirten bir haber yaptı. Habere göre bir anda sadece meteoroloji radarlarında beliren ve 350 km hızla hareket eden bu bulutlar, ilk kez 2005 yazında, daha sonra 2006 Mart’ında belirdi. Alman askeri uçakları meteoroloji radarında, bulutların belirdiği Hollanda sınırında, askeri tatbikat yaptıklarını kabul etti.
 
Alman Yeşiller Partisi’nden Johannes Remmel’e göre, gizli operasyonlarla geniş bölgeler zehirleniyor ve hükümet buna bir açıklık getirmeli. Meteorolog Karsten Brandt ise, elde ettiği verilere dayanarak, bir dava açmış durumda.(Kaynak: Gıdahareketi)
 
Belçika Evergem eski valisi Peter Vereeke’ye göre, bilimsel verilerin ışığında, troposfer spreyleme fenomeni bir gerçek!
Belçika’da Belfort Grubu tarafından düzenlenen dünyanın ilk Stratosfer Spreyleme Chemtrail konferansına birçok aktivist, bilim adamı, alternatif medya gazetecisi ve araştırmacı katılmış. Bu toplantıya katılan Belçika Evergem eski valisi Peter Vereeke’ye göre, tüm bilimsel verilerin ışığında stratosfer spreyleme fenomeni artık bir gerçek. Tıp araştırmacısı ve gazeteci Desiree Rover’a göre, insanlık uzun bir süreden beri spreylerle aptallaştırılıp, kısırlaştırılmaya çalışılıyor. 
 
Toplantıya Hollanda Teknik Üniversitesi’nden katılan Coen Vermeeren, aerosol spreyleme ile ilgili birçok yanıtsız sorunun bulunduğunu, ancak hükümetlerin bu konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındığını dile getirdi. 
(Kaynak: Gıdahareketi)
 
İlk kez, resmi bir chemtrails araştırması!
İsveç yeşiller partisinin verdiği araştırma önergesi ile, isveç meclisi, ülkelerinde chemtrails uygulaması olup olmadığını araştıracak bir komisyon kurma kararı aldı. İsveç Yeşiller Partisi lideri Pernilla Hagberg tarafından yapılan açıklamada, kendilerine ulaşan şikayetlerin artması, nedeni ile, konunun ülkelerinin ve çocuklarının geleceği açısından oldukça önemli olduğunu, bir basın toplantısında duyurdu.
 
Dünyada ilk kez, bir millet meclisi tarafından araştırma yapılacak. Eğer chemtrails konusunda zararlarını açıklayan resmi bir rapor çıkarsa, diğer ülkelerde araştırmalar yapılacağı ümit ediliyor. Etraflıca bilgi genel chemtrails (chemtrails.cc) sitesinden alabilirsiniz. 

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi