Chi Enerjisi Kullanımı

Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Chi Enerjisi Kullanımı


Chi Enerjisi Kullanımı konusu, Chi Enerjisi forumunda tartışılıyor.
#1
Meditasyon:Eğer ki enerjinizi kontrol etmek istiyorsanız tek yapmanız gereken nasıl meditasyon yapacağınızı bilmektir. Bunu elinizden geldiğince sıklıkla yapın hem rahatlamanızı hem de vücudunuzu daha iyi tanımanızı sağlar.

Meditasyona başlarken

Ben yerde olmanızı öneririm(tabi her zaman yerde olmak zorunda değilsiniz.) 

Bağdaş kurar gibi oturun. Bir bacağınız diğerinin üzerinde olsun. Hangisinin üstte olduğu önemli değil.

(Erkekler için sol bacak, kadınlar için sağ bacak üstte olsun denir bazı yerlerde)

Eğer müzik dinliyorsanız müziğin dinlendirici ve yatıştırıcı olmasına dikkat edin.

Metal dinleyerek pek başarılı olamayız değil mi? Gerçi kişiden kişiye değişebilir ama en iyisi hiç müzik olmamasıdır. Dikkat edilecek bir diğer nokta da meditasyon sırasında dik oturmanızdır. Çakralarınız hizalanacaktır.

Meditasyon sırasında vücudunuzdaki TÜM KASLARI olabildiğince gevşetin. Bazen aslında ne kadar gerilmiş olduğunuzu fark edip şaşırabilirsiniz. Şimdi zihninizi gereksiz düşüncelerden seslerden temizleyin. Bunu yapmak demek hiç bir şey düşünmemek demek değildir. 

Bunun ne kadar zor belki de imkansız olduğunu biliyorsunuzdur. Bu yüzden sadece sakinleşin rahatlamaya odaklanın, giderek daha da gevşeme hissine konsatre olun. Gevşemenizi arttırmaya yoğunlaşın.

maxresdefault.jpg

1. Yol:
Bunu başarmanın bir yolu da nefesinize yoğunlaşmaktır. Her nefes aldığınızda ondan geriye doğru bir basamak düşün. Sıfıra geldiğinizde gerginliğinizi biraz daha salıverin ve 10'a kadar tekrar her nefeste sayarak ilerleyin. Yine 10'a geldiğinizde aynı şeyi yapın.

2. Yol:
Normal hayatta şimşek çaktığında ışıktan sonra gelen gök gürültüsünü duymak için bekleriz. O bekleme aşamasında hiçbirşey düşünmeyiz.Farkettiniz mi? Bu durumu yakalamaya çalışın.

Hayal kurma Derin bir bilinç seviyesindeyken hayal kurabilmek için meditasyonda ustalaşmalıyız bunun için önce yeterince çalışma yapmalıyız. Böylece hayal kurarken gevşemiş ve rahatlamış olarak kalabilmeyi öğrenmiş oluruz. Bu da çalışmaların etkisine olumlu yönde katkı sağlar. İstediğiniz herhangi bir etki hayal edebilirsiniz. İsterseniz kendi üzerinizde isterseniz başka bir şey üzerinde.Bir örnek yapalım. Önünüze dik duran bir cisim koyun. Meditasyon halindeyken cismin bizim etkimizle devrildiğini hayal edebilirsiniz.

Önemli olan bunu yaparken meditatif durumdan tamamen ayrılmamayı sağlayabilmektir

Negatif enerji:İki çeşit negatif enerji vardır. Birincisi sahip olduğumuz ki enerjisini göndermektir. 

Böyle bir enerji zarar vermeye programlanmıştır. Kötü amaçlı insanlar için eşsiz bir olgudur.

İkinci çeşit negatif enerji ise meditasyon yada bir çalışma yaparken vücutta yükselen ki enerjisidir.

Yeni gelen bu enerji aslında saftır ama vücuda girdiğinde alışık olduğu için negatif enerjiye dönüşebilir. Bu yüzden çalışmalarınızdan önce ve sonra negatif enerjiyi olumlu yöne çevirip taze refah enerjiye dönüştürebilmek için. Ki soluması veya herhangi bir enerji işleme çalışması yapmanız uygun olur.
İnstagramdan bana ulaşabilirsiniz; Bilinmeyenguclerimiz
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Chi enerjisi- Ejder ısırığı ( orta seviye teknikler) Lync 0 359 25-08-2017, Saat: 00:19
Son Yorum: Lync
  Chi Enerjisi Canlanmak Lync 0 370 25-08-2017, Saat: 00:15
Son Yorum: Lync

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi