Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dikkat Edin – Konsey (Mesaj 99)


Dikkat Edin – Konsey (Mesaj 99) konusu, NOTLAR forumunda tartışılıyor.
#1
Şimdi yeni yılınız olarak tanımladığınız yere ve enerjiye taşındınız. Bu senede her zamankinden daha fazla dikkat etmeye ihtiyacınız var. Bu sebeple, size vermemiz şu anda uygun olan birkaç tavsiyede bulunacağız.

Geçmişte gelişiminizi hızlandırmak için “elimizden geleni ardına koymamamızı” istediğiniz konusunda birkaç sefer yorum yaptık.Dostlar, “elimizden gelenin ardına koymadığımız” zaman neredeyse burada. Bu sene değişim öyle büyük miktarlarda olacak ki, hızına yetişememek konusunda umutsuzluk bile yaşayabilirsiniz. Ama yetişeceksiniz elbette. Ama bir huzurlu, sakin gün hazine gibi olacak.

Size, geçen yılın sonbaharının her şeyin değiştiği zaman olacağı söylenmişti. Değişti de. Her şey değişti. Şimdi, bu gerçeğin sizlerden saklanması gitgide daha da olanaksız hale gelecek. Bu olanaksızlık bir süredir gelişiyordu ve henüz hayallerinizde bile canlandıramayacağınız değişim tsunamisinin aslen büyük bir bölümü de budur. Şu anda dünyanızda birkaç gerçeklik bulunuyor. Daha da doğrusu, bilincinizde arasından seçmek  üzere pek çok alternatif gerçeklik bulunuyor. Ve bunları henüz daha az sayıda bilincin onayladığı gerçekliklere entegre edeceksiniz. Elbette, daha genel ve toplam bir konsensus da olacak. Ama, öyle olduğunda bile, dünyanız bölündü.

(Mor Alev: Arkadaşlar, bu son cümle çok önemli. Bu bölünmeyi Aralık ayından beri yaşıyorum,  ama 1 Ocak sabahı hiç şüphe götürmeyecek şekilde biliyordum! Bununla ilgili ilk düşüncelerimi, “Yaşadığımız Dönem Üzerine Düşünceler (Aralık 2016) – Bir ayak orada, bir ayak burada… Boyutlar arası maceramız” yazısında bulabilirsiniz. Bu konuda daha da paylaşımlarda bulunacağıma eminim. Konsey’den böyle bir teyit gelmesi çok güzel.)

Ve sizler süratle ve ani bir şekilde kurmaca bir fantezi gibi olduğunu düşündüğünüz bir dünyaya doğru geçiş yapmak üzeresiniz. Bu iyidir. Bununla gerektiği gibi başa çıkacaksınız. Fakat, bunun da ötesinde, muhakeme gücünüzü kullanmanıza her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç vardır.


Konsey.png


Yaşadığınız durumun en basit haliyle gerçek ve doğru olamayacağına dair her gün, açıklamalar, sebepler, hikayeler, vizyonlar, sesler bombardımanına tutulacaksınız. Dünyanızda neyin gerçek ve doğru olduğuna, neyin olmadığına karar vermek ise size ait olacaktır. Şimdi, yeni teknoloji ne ise odur. Ama gördüklerinizin ardındaki hikayeler sadece hikayelerdir. Birileri neyi bilebileceğinize karar vermiştir. Birileri bilmenize karar vermiştir. Ve o birileri gerçeğin hangi parçasının size aktarılacağına da karar vermiştir. Bunu her zaman bilin. (Konsey burada ana akım ve internet gazeteciliğinden, sosyal medyada paylaşılanlardan bahsediyor. Bunlara dikkatle bakmalıyız.)

Bazıları ise somut gerçekleri öğrenmiştir ve onları duymanızı kendine görev bilmiştir. Böyle kişileri ve bu bilgileri tanımayı bildiğinizden emin olun.

Belki şu anda söylediklerimiz hakkında çok da düşünemeyecek kadar kendinize ve ailenize bakmakla meşgulsünüz. Bu bir sorun değil. Dünyanızın olacağı hale dönüşmesine izin verin. Şu anda konuştuklarımızın sonucu zaten sizin tarafınızdan kararlaştırıldı. Bu, sizin üç boyutlu algılarınızla,  uygulamaya geldiğiniz şeydir.

Şimdi, her zamankinden çok daha fazla iç değişiklikler fark etmeye başlayacaksınız.  Aranızda bunları hissetme yeteneği olanların sayısı gitgide hızlanarak artıyor. Ve her biriniz, temasta bulunduğu herkesi ve her şeyi etkiliyor. Etkilenmemiş olarak düşündükleriniz bile değişiyor. “Eski dünyanızda” kalmak için şimdi bilinçli bir karar ve büyük emek gerekiyor. Yani, bir kişi, sizin “ışık işçisi” olarak adlandırdığınız kavrama pek yakın olmasa da, yıllar, aylar ve hatta haftalar öncesinden değişmiş haldeler. Hatırlayın, hepiniz ilerlemenizin farklı hallerindesiniz.


Bu yeni gidişata nasıl bakıyorsunuz, neler görüyorsunuz? Sıklıkla tam bir kaos ve kargaşa gibi görünecektir. Fakat, tam kaostan tam harmoni (uyum) doğar. Bu doğuşa katılmak üzere geldiniz. Nasıl katılacaksınız? Şikayetle? Bir çözüme katkıda bulunarak? Katkınız ufak ve yerel görünebilir. Ama sıklıkla size söylediğimiz gibi, yaptığınız hiçbir şey gerçekte ne ufak ne de yerel. Yaptığınız her değişiklik bütünü etkiliyor. Yapabileceğiniz değişiklikleri yapmaya karar verin, azmedin. O değişiklikler burada bulunma nedeniniz. Herhangi başkanın, başbakanın, ya da “nüfuzlu” kişinin sizin  bugün burada yapacağınız şeyi yapıp yapamayacağını, bu beceride ve bu yerde olup olamayacaklarını düşünün. Yapamazlar. Sadece kendi önlerindekileri yapabilirler. İnsanlığın kendine rağmen elinden gelenin en iyisini yaptığını da düşünebilirsiniz. Ama bunun için sizin de katkınız gerekmektedir.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PLEİADESLİLERDEN MESAJ Spiritüeller 1 18,560 26-06-2016, Saat: 19:42
Son Yorum: Emel Erol Akdeniz

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi