Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DÜNYADAKİ EN GİZEMLİ TARİKATLAR


DÜNYADAKİ EN GİZEMLİ TARİKATLAR konusu, GİZEMLİ TOPLULUKLAR forumunda tartışılıyor.
#1

Haşhaşiler

1090 yılında Hasan Sabbah tarafından kurulmuş bir tarikattır. O güne dek görülmeyen bir savaş stratejisi uygulamışlar, tüm bir orduyu veya devleti yok etmek yerine ordunun yada devletin başındaki isimleri düzenledikleri suikastlerle yok etmeyi başarmışlar ve adlarından sıkça söz ettirmişlerdir. Dönemin en iyi suikastçilerini yetiştiren bu tarikat yaptıkları suikastlerde hiç bir zaman ok veya zehir kullanmamış sadece hançer kullanmışlardır. 
Moğolların İranı ve bağdatı alması ile bu tarikatta dağılmıştır.

ilumunati

İlumunati örgütü 1 Mayıs 1776 da Bavyerada dönemin baskıcı kilisesine ve dini yaptırımlarına tepki olarak kurulmuş ve günümüze dek gelebilmiştir. Günümüz Dünyasının perde arkasındaki yöneticileri olarak Yeni Dünya düzenini kurmaya çalıştıkları iddia edilmekte. Dünyada var olan terör olayları, suikastler, ekonomik krizler, ülkeler arası anlaşmazlıklarla Dünya geleceğine yön vermeye çalıştıkları da iddilar arasında. Üçgen işareti, tek göz ve güneş bu örgütün sembolleri olarak biliniyor ve sübliminal mesaj olarak televizyonlarda izlediğimiz, kliplerde, reklamlarda, flimlerde gözün fark edemeyeceği fakat beynin algılayabileceği şekilde bilinçaltımıza işleniyor. 

tapınak şövalyeleri

Fransız Soylusu Hugues de Payen tarafından 1119 civarında Kudüs'te Hıristiyan hacıları korumak için 9 şövalyeden oluşan bir grup tarafından kuruldu. Kısa zaman içerisinde Katolik Kilisesi tarafından destek gördü ve güçlendi. Diğer tarikatlardan farklı olarak Tapınak Şövalyelerinin askeri gücü çok fazlaydı.
 
ku klux klan

Amerikan İç savaşından sonra siyahi insanların kazandıkları haklara, siyah - beyaz eşitliğine ve köleliğin kaldırılmasına katılmayan bir grup tarafından 1865 yılında kurulmuş yeraltı örgütüdür. Kurucuları arasında rütbeli asker sayısı hayli fazladır. 

Halkın Tapınağı Tarikatı

Jim Jones komünal bir yaşam hayali kuran bir kilise görevlisiydi. Diğerlerinin aksine siyahi insanlara değer veren hümanist bir insandı. 


Masonluk

Kökleri ortaçağdaki iş localarına dayanan masonluk tam olarak 1717 de 4 büyük locanın birleşmesi ile Londrada kurulmuştur. Masonlara göre masonluk akılcılık, bilimsellik, insanlığın gelişimine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunmak üzere kurulmuş bir kurumdur. 

Skull and Bones


Kuru kafa ve Kemikler Cemiyeti olarak bilinen Amerikanın köklü Üniversitelerinden Yeal Yale üniversitesinde 1832 yılında sadece bir öğrenci topluluğu olarak kurulan bu tarikat kısa zamanda varlıklı ailelerin desteğini alarak günümüze kadar gelebildi.

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hindistanın Gizemli Halkı Sadular EvrimBilge 0 3,167 12-05-2016, Saat: 20:23
Son Yorum: EvrimBilge

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi