Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Enerjinizi Nasıl Artırabilirsiniz?


Enerjinizi Nasıl Artırabilirsiniz? konusu, KİŞİSEL GELİŞİM forumunda tartışılıyor.
#1
Evrende katı, sıvı, gaz, görünen görünmeyen her şey enerjiden oluşur. Biz de bir enerji yumağıyız. Sürekli enerji üretiyor ve enerjiyi kullanıyoruz.  Gün boyu ev, iş ve sosyal hayatımızda insanlar enerjimizin bir kısmını bizden talep ediyor. Çocuklarımız, patronumuz, iş arkadaşlarımız, eşimiz, sevgilimiz, anne babalarımız, akrabalarımız bizim enerjimizin bir kısmını istiyor. Bizim kendi varlığımızı sürdürmek, hayallerimizi gerçekleştirmek için enerjiye ihtiyacımız var. Enerjiye talep çok. Ama enerji üretilmezse bir süre sonra tükenmişlik duygusu yaşarız. Aslında her birimiz evrensel enerji deposuna bağlıyız. Oradan ihtiyacımız olan enerjiyi özgürce çekebiliriz. Ama nasıl çekeceğimizi, enerji depomuzu nereden dolduracağımızı bilmemiz gerekiyor.

Arabamızın benzini azaldığında en yakın benzin istasyonuna gidiyoruz, değil mi?
Her gün enerjimizi tazelemek, artırmak için neler yapabiliriz? 
Benzin istasyonlarımız nerede?

Egzersiz: Günlük kısa yürüyüşler bile enerji artırıcı özelliğe sahiptir. Bedensel hareket, kendi enerjisini üretir. Yorgunluktan bitap düştüğünüz, canınızın kıpırdamak bile istemediği bir günde, kendinizi zorlayıp 15-20 dakika bile yürüdüğünüzde ya da hafif bir egzersiz yaptığınızda canlandığınızı hissedeceksiniz. Deneyin, görün.  Egzersiz fiziksel ve zihinsel sağlık için, sağlıklı beslenmek kadar önemli. Yoga, Pilates, Qigong, Tai Chi gibi günlük sakin egzersizler de enerji artırıcıdır.

energy.jpg

Derin enerji nefesi alın: Gün boyu belli aralıklarla 5-10 derin nefes alın. Sabah öğle ve akşam 10 derin nefesin yanısıra, ara nefes öğünlerinde 5 derin nefes enerjinizi artıracaktır. 
Kendinizi yorgun hissettiğinizde, nefesinize odaklanın. Karnınızı şişirecek şekilde burundan derin ve yavaş nefes alın. Ağzınızdan derin nefes verin. Karın kaslarınız iyice kasılana kadar içinizdeki nefesi boşaltın. Sakinleştiğinizi ve enerjinizin arttığını göreceksiniz.

B kompleks vitamini alın: Enerji üretimi ve metabolizma için B vitaminleri gereklidir. Ayrıca uykunuzu ve enerjinizi etkileyen stres hormonlarının karaciğerlerden atılmasını da sağlar.

Eğer stres altındaysanız ve kendinizi yorgun ya da bitkin hissediyorsanız B-kompleks vitamini alın. Aslında artık hormonlu ve kimyasal ürünlerle bezenmiş, doğal hallerinden çok uzak yiyecekler, günlük vitamin ihtiyaçlarımızı karşılamıyor. Her gün bir multivitamin almak sağlığımız için yararlıdır.

Gülün: En son ne zaman gülmekten katıldınız? Gülmek insanın yüzündeki kışı uzaklaştıran, baharı getiren güneştir. Katıla katıla gülmenin, 15 dakika aerobik egzersiz yapmaya eşdeğerde kalori yaktığını biliyor musunuz? Stresi atmak için de harika bir yol. Gülmenin bağışıklık sistemini güçlendirmesi de en büyük ödül oluyor. Birçok hastalığı gülerek yenebilirsiniz. Evet, gülmek hastalıktan sağlığa giden keyifli bir yol.  Birçok ülkede gittikçe daha çok sayıda sağlık uzmanı bir tedavi yolu olarak Gülme Terapisi uyguluyor. Korku filmleri seyretmek yerine komedi filmlerini tercih edin. Sizi güldürecek şeyler okuyun. Neşeli insanlarla birlikte olun. Daha da iyisi, insanlar siz neşeli olduğunuz için sizinle birlikte olmaktan keyif alsın.

Enerji artışı hayatı daha canlı hale getirir. Daha çok enerjiyle daha az zamanda daha çok şey öğrenirsiniz. Konsantrasyon yeteneğiniz artar. Daha az çalışarak daha çok üretirsiniz. Zamanınızı daha etkin biçimde kullandığınız için size daha çok oyun zamanı kalır.

Enerji düşüklüğünün fiziksel etkisinin yanı sıra zihinsel ve ruhsal durumumuz üzerinde de olumsuz etkisi vardır. Depresyon ve düşük özsaygı en yaygın enerji düşüklüğü göstergeleridir. Bu da domino taşları gibi aile, iş, sosyal ilişkilerimizi hatta para durumumuzu etkiler.

Hayata ne vereceğimiz de hayattan beklentilerimiz de, olaylar karşısındaki tutumumuz da enerji seviyemizle doğrudan bağlantılıdır.

Enerjik bir insanın yaklaşımları genellikle olumludur. Kendisine zaman ayırma ve hayattan keyif alma yeteneğine sahiptir. En zor durumlarda yere düşse bile ayağa kalkıp tebessüm etmesini bilir. Enerji enerjiyi çeker. Enerji harcadığımız bir egzersizden sonra kendimizi daha canlı hissetmemizin nedeni de bu.  

İyi olduğumuz için mutlu ve enerjik olmayız. Mutlu ve enerjik olduğumuz için kendimizi iyi hissederiz. 

Düşünce, duygu ve enerji seviyemizi değiştirdikçe dış dünyamız da buna uyum sağlar. Bunun tersi asla olmaz. 

Her şey yolunda gittiği için endişe duyan, çok güldüğü için ne zaman ağlayacağını bekleyen insanlar bunun örneği değil mi? 

İyimserlik, başarıya götüren inançtır. Umut ve güven olmaksızın yerimizden kımıldamak istemeyiz. 

Kıpır kıpır enerjiyle hoşça olun.

Kaynak: derki.com

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ruh Rehberinizle Nasıl İletişim Kuracaksınız? 7 Basit Adım Emka 0 9,321 15-08-2018, Saat: 02:39
Son Yorum: Emka
  İmgelemenin Gücü; Kendi Gerçekliğimizi Nasıl Yaratırız? Magnetho 0 2,357 06-06-2018, Saat: 12:52
Son Yorum: Magnetho
  Evrensel Enerjinizi Yükseldiğini Gösteren 5 Şey Archilles 0 2,762 22-04-2018, Saat: 12:11
Son Yorum: Archilles
  İstemediğiniz Düşüncelerden Kurtulmak Sizin Elinizde, Nasıl Mı? Magnetho 0 2,428 10-01-2018, Saat: 15:38
Son Yorum: Magnetho
  DUYGUSAL KORUNMA NASIL YAPILIR? Magnetho 0 3,673 25-12-2017, Saat: 14:37
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi