Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evinize Bolluk ve Refah Gelmesini Sağlayacak Feng Shui Önerileri


Evinize Bolluk ve Refah Gelmesini Sağlayacak Feng Shui Önerileri konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Feng Shui, çok eski bir Çin öğretisidir. Çinliler Feng Shui’nin insanları, çevrelerinde, eşyalarının arasında gezinen enerji yoluyla zenginliğe, refaha ve bolluğa ulaştırdığına inanırlar. Peki, neden bir de bunu denemeyesiniz ki? Belki de ihtiyacınız olan tam olarak budur.

Dağınıklıktan kurtulun

Feng Shui öğretisinin en temel kuralı, evinizin temiz ve düzgün olması ve etrafta dağınıklık olmaması gerektiğidir. Dağınıklık, negatif enerji anlamına gelir ve bu negatif enerji evde refahın dolaşmasını engeller. İhtiyacınız olmayan eşyaları atın, eşyalarınızın tozunu her gün alın ve evinizdeki kirli şeylerden de kurtulun. Ayrıca size negatif duygular veren eşyalardan (eski fotoğraflar gibi) ve ölü bitkilerden de evinizi arındırın.
Su elementini içeri taşıyın

Feng Shui’de su, zenginliği temsil eder. Bu nedenle evinize mümkün olduğu kadar çok su elementi dahil etmelisiniz. Evinizin içine küçük bir çeşme yerleştirebilirsiniz. Çeşme, sürekli olarak çalışır durumda olmalı, asla durağan olmamalıdır. Ayrıca tuvaletlerinizin kapaklarını ve banyonuzun kapısını daima kapalı tutmalısınız ki, banyonuzdaki durağan sudan gelen negatif enerji evinizin dengesini bozmasın. Eğer evinizde bir şömine varsa, ateşin enerjisini dengelemeniz gereklidir ki ateş evinizdeki suyun getirdiği zenginlik enerjisini yakmasın. Bu enerjiyi, şöminenin yanına küçük bir çeşme ya da şöminenin üzerine bir vazo taze çiçek koyarak dengeleyebilirsiniz.

Yeşillikle yaşayın

Feng Shui’ye göre sağlıklı ve çiçek açan bitkiler eve refah ve mutluluk katarlar. Eğer evinizin içinde ya da dışında bitki koyacak yeriniz yoksa, taze çiçeklerle ve vazolarla evinizdeki bu eksikliği giderebilirsiniz. Fakat, çiçeklerin suyunu düzenli olarak değiştirmeyi ve vazoları düzenli bir şekilde temizlemeyi unutmamalısınız. Eğer mümkünse, bahçenize bambu ekebilirsiniz. Bambu, bolluk ve refahı temsil eder.

Ağaçlar

Oturma odanızın en sol köşesine birbirine benzer objeleri, ağacı temsil eden diğer objelerin arasında duracak şekilde yerleştirin. Ağaçtan yapılma kaseler, mumluklar hatta fotoğraflar koyabilirsiniz. Kullanılabilecek en uygun renkler mor, kırmızı, dore ve yeşildir. Bu renkler asalet, para ve bolluğun renkleridir.

Kristaller

Kristaller enerji arttırıcılar olarak bilinirler. Berrak bir kristali (tercihen yuvarlak bir kristal olsun) yaklaşık 44-45 cm. uzunlukta kırmızı bir ipe bağlayın ve bunu oturma odanızın sol arka köşesine yerleştirin. Burası refah köşesi olarak adlandırılır. Eğer kristali pencerenize yakın bir yere asarsanız, güneş ışınlarının kristalin içinden geçip gökkuşağı renkleri oluşturmalarını izleyebilirsiniz. Bu da zenginlik ve refah işaretidir.

Refah için ateş

Çinliler gaz sobasının daima evin içindeki zenginlik akımı ile direkt alakalı olduğuna inanırlar. Bu nedenle de doğalgaz şofbeninizi mümkün olduğu kadar temiz ve parlak, aynı zamanda da sağlıklı vaziyette çalışır tutmanız önemlidir. Ayrıca doğalgaz şofbeninizin tepesine bir ayna asmanız evde iki tane soba/şofben olduğu ilüzyonunu yaratacaktır, bu da evin refahının artmasına sebep olacaktır.

Japon Balığı


Hiç kendi halinde yüzen küçücük bir japon balığının bir evin refahına büyük ölçüde katkı sağlayabileceğini düşünmüş müydünüz? Gerçekten de öyleler. Kendinize birkaç adet turuncu renkli japon balığı alın ve aralarına bir tane de siyah japon balığı ekleyin. Neden mi siyah japon balığı? Çünkü siyah renkli balık, negatif enerjiyi emer ve etrafa daha çok pozitif enerji yayılmasını sağlar.

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yüksek Bilince Ulaşmanızı Sağlayacak 10 Büyük Gerçek Emka 0 2,916 08-11-2018, Saat: 14:44
Son Yorum: Emka
  Karşınızdaki Kişinin Zihnini Çözmenizi Sağlayacak 6 Psikolojik Taktik Emka 0 2,993 22-10-2018, Saat: 13:32
Son Yorum: Emka
  Çekim Yasasını Kullanarak Gerçek Ruh Eşinizi Bulmanızı Sağlayacak 4 Basit Teknik Spiritüeller 0 2,997 01-10-2018, Saat: 20:09
Son Yorum: Spiritüeller
  PARANIN SEMBOLİK ANLAMI BOLLUK BEREKETİN YOLLARI PARANIN KULLANIMI Emka 0 2,963 31-07-2018, Saat: 11:10
Son Yorum: Emka
  Hayatınıza Bolluk,Şans ve Para Çekmek İçin Basit Ama Etkili Bir Ritüel Magnetho 0 14,045 22-07-2018, Saat: 20:08
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi