Farkındalık mı?

Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Farkındalık mı?


Farkındalık mı? konusu, KİŞİSEL GELİŞİM forumunda tartışılıyor.
#1
İnsan bilinci kendini çeşitli seviyelerde ve tabakalarda gösterir, her bireyin kendini ve evreni anlayış düzeyi farklıdır. Kimi eylemlerinin akmasına bilinçli bir şekilde dahil olurken kimi sadece eylemlerin sonucu ile ilgilenir. Varoluşun yasaları gereği her şey enerji seviyemiz ve bilincimizin bu yasalarla kurduğu bağlantılarla ilişkilidir.

 Peki bizler bu ilişki'nin ve varoluşumuzun ne kadar farkındayız? Hangi amaca hizmet ediyor ve varoluşumuzla yaşamın hangi boşluğunu dolduruyoruz? İşte farkındalık bu sorularla başlar. Tüm evren ve insanlıkla ortak bir bilinç olduğumuzu algılayacağımız farkındalığın bilincine kadar devam eder.

Aşağıda bahsedilen tüm bilinç ve enerjitik beden katmanları varoluşun belli bir düzen içinde oluştuğu'nun resmidir. Her yolculuğun bir başı vardır ve en uzun yolculuk bile tek bir adımla başlayacaktır. Peki bizim ilk adımımız ne olacak? Farkındalığımızı geliştirmek ve özde ne olduğumuzu hissetmek için ilk adım ne olacak? Düşünmemiz gereken ilk soru ''Ben neyim''? olmalıdır. Hepimiz her gün bir çok kez sözümüze ben diye başlarız peki ''ben'' gerçekten nedir?

farkindalik-03-1280x720.jpg


İşte bu soru bizi Farkındalığa vardıracak mükemmel bir oyuna açılan kapıdır. Buna soğan oyunu derler. Yüzyıllardan beri oynanmaktadır. Aynı bir soğanın katmanları gibi içimizdeki gerçek ben'e giden yola ulaşmak için merkeze inebilmek için kullanılır.

 Kısaca anlatacak olursak sistem aslında çok basittir;

İlk soru ben neyim olacaktır. Akabinde akla gelen tüm cevaplar tüm hatlarıyla düşünülüp tüm olasılıklar gözden geçirilir.

 Örnekleyecek olursak;

Ben neyim? Ben sadece bu beden miyim? Bu beden ölecek o zaman her şey sonlanacak mı? Peki duygularım ve düşüncelerim nereden geliyor? 

Bedeni felçli olan insanlar var ve bilinçleri hala işlevsel ben diyebiliyorlar o halde ben sadece bu bedenmiyim? Mesela kolum olmasaydı benliğim eksik mi kalırdı?(bunun gibi bir çok soru eklenebilir)

Ben sadece duygularım mıyım?

Ben sadece düşüncelerim miyim?

Bu sorular böylece sürüp gidecek ve bilinçli bir şekilde ben dediğinizde ayrımına varacağınız içinizdeki diğer herşeyden bağımsız özünüzü bulana dek devam edecektir. Bu öz sayesinde bilinç serbest kalacak ve yemek, içmek, uyumak ve çalışmaktan öte bir amaç için varoluşun içinde olduğumuzu bize en kısa yoldan hissettirecektir.
İnstagramdan bana ulaşabilirsiniz; Bilinmeyenguclerimiz
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi