Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gizlenen Türk Piramitleri Hakkında Bilgiler


Gizlenen Türk Piramitleri Hakkında Bilgiler konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1Saklanan Türk Piramitleri

Çin'de saklanan Türk piramitleri aslında kurganlardır.[1] Kurgan, korunan yer anlamına gelmekte olup mezar yapıtlarıdır. Çin Halk Cumhuriyeti bu kurganların araştırılmasını yasaklamıştır. beyaz piramid adını taşıyan kurganın Mısır'daki tüm piramidlerden daha yüksek olduğu düşünülmektedir. Bugün Çin hakimiyetindeki Doğu Türkistan sınırları içerisinde yer alan,Xi'an şehrine 100 km uzaklıkta, dağların etrafında irili ufaklı 100 adet piramit ile beraber, 300 metre yüksekliğinde Beyaz Piramit olarak da adlanırılan dev bir yapıda bulunmaktadır.
Fakat bazı iddialara göre bu piramitlerin varlığı batılı bilim insanları tarafından daha önceden de biliniyordu. Science News gazetesi ikinci dünya savaşı yıllarında piramitler hakkında şöyle bir yazı yayınlamıştır. "...Bölgede bulunan piramitler çamur ve topraktan yapılmıştır. Mısır piramitlerinden çok höyüklere benzerler ve bölge henüz keşfedilmemiştir’’. Bölgede bulunan Amerikalı Bilim insanları Beyaz Piramit denilen yapının 300 metreye yakın bir yüksekliğe sahip olduğunu söylemektedirler ki bu mısır piramitlerinin iki katı kadardır.
Bir teoriye göre m.ö yıllarda Mu kıtasının var olduğu zaman kıtada çok gelişmiş bi medeniyetin hüküm sürdüğü ve kıtanın yok olması ile Güney Amerika ve Asya ya dağılan medeniyetin birbirine benzer teknikler kullanarak yapılarını devam ettirmişlerdir. Maya piramitleri, inka piramitleri, aztek piramitleri ve zigguratların da birbirlerine çok benzer bir teknik ile inşa edilmesi bu teoriyi güçlendirmektedir.
Mısır piramitlerinin ise Çinde ki Türk piramitlerinden yola çıkılarak yapıldığı ve hatta mumyalama işlemlerinin bile eski Türklere ait olduğu Türk bilim adamı Kazım Mirşan tarafından araştırılarak ispatlanmıştır.
Çin metinlerine göre Türkler m.ö 5 ile 15 bin yılları arasında orta asyada medeniyetlerinin en parlak dönemindeler. Piramitleri ise bu yıllar arasında bölgede bulunan mısır metinlerinde de geçen Uygurlar yapmıştır. Türk Bilim adamı Kazım Mirşan bu güne kadar anlamı çözülemeyen 184 adet mısır hiyeroglifini ön Türkçe olarak okumuştur. Okuduğu metinde mumyalama tekniklerinin m.ö 3000 li yıllarda Altaylardan geldiği ortaya çıkmıştır.
Yakın zamanda Piramitlerin içine giren ve fotoğraf çekmeyi başaran tek insan olan Oktan Keleş’in açıklamaları tarihe yeni bir boyut kazandıracak türdendir. Oktan Keleşin incelemelerine göre yaklaşık 5000 yıllık geçmişe sahip olan piramitlerde, yapılan inşa ve mumyalama işlemleri mısırda kinden çok daha ileri seviyededir.
Türk araştırmacı-yazar Oktan Keleş piramitleri ziyaret ettiğinde Türk tarihinin baştan sona değişebileceğine değinmiştir. Yaşlı bir Çinli rehber ile piramitlere gizlice giren Oktan Keleş piramitlerin içinde Türklere ait sembol, heykel ve tabletler olduğunu da belirtir. Piramitin içinde 2 metreye yakın bir mumya, üzerinde kurt başları ve ayyıldız sembolleri bulunmaktadır. İçerde 3 metre yüksekliğinde Oğuz Kağan'ın temsili süreti bulunmaktadır.
Kesin olmamakla beraber Çinli rehberin Oktan Keleşe söylediği Büyük Beyaz Piramitin Türklerin atası Oğuz Kağana ait olduğudur.
Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla
#2
güzel paylaşım
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AYAHUASCA ÇAYI HAKKINDA BİLİNMEYENLER (ŞAMAN'NIN İKSİRİ RUHUN ASMASI) Emka 2 18,590 11-11-2022, Saat: 18:08
Son Yorum: Gümüşkurt
  Aydınlanma Hakkında 4 Şaşırtıcı Gerçek Emka 0 3,677 27-08-2018, Saat: 01:56
Son Yorum: Emka
  Yüzyıllardır Toplumdan Gizlenen Her Dinin En Büyük Sırrı Emka 0 3,763 09-07-2018, Saat: 19:12
Son Yorum: Emka
  Rüyalar Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz Gerçekler Emka 0 2,986 26-06-2018, Saat: 11:42
Son Yorum: Emka
  Üçüncü Gözünüzü Açın: Epifiz Bezi Ve Hakkında Saklanan Gerçekler Magnetho 0 3,237 01-06-2018, Saat: 14:28
Son Yorum: Magnetho

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi