Submit Face book
Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

HAARP İddiaları Gerçek mi?


HAARP İddiaları Gerçek mi? konusu, Haarp forumunda tartışılıyor.
#1
İlk önce böyle bir kurum ve kuruluşların olduğu bir gerçektir. İşte Listesi, HAARP Sitesinden;
 1. Puerto Rico, the Arecibo yakını Observatory-HIPAS (Amerika'ya ait)

 2. Alaska Fairbank yakını Gakona

 3. European Incoherent Scatter Radar site (EISCAT) (Norveç-Tromso )

 4. Jicamarca, Peru;

 5. Moscova yakınları, Rusya

 6. Nizhny Novgorod ("SURA")

 7. Apatity,

 8. Kharkov yakınları, Ukrayna

 9. Duşanbe, Tacikistan.
Bu sitenin yazılarının yukarıdaki kısımlarını tercüme ederek bir fikir çıkarmaya çalıştım.Ancak iddia edildiği gibi bu HAARP araçlarının depremler, kasırgalar, tufanlar yaratmada kullanılabildiğine dair bir şey bulamadım.Yalnız İyonosfer tabakasının tahrik edilmesi, iyonlaşmanın hızlandırılması gibi etkileri de dil bilginiz kadarı ile okuyup anlayabilirsiniz.Bu tesis iddia edildiği gibi HF yüksek Frekans ve ELF çok düşük frekansları üretmektedir.
Bu konuda yazılıp çizilenlerin çoğu açıkça “iddia”dan başka bir şey değildir.
Ama, Olur mu olur.Bunu iddia edip savunacak kadar bir bilgiye sahip olmasam da bu iddialar da bu kuruluşun sitesinde hiç kaale de alınmamıştır.
Aksine tesislerinin resimlerini de internet ortamında insanlıkla paylaşmaktadırlar.
Şimdi HAARP karşıtı açıklamalara bakalım ve teorileri destekleyen olayları inceleyelim.
 1. İklimleri değiştirebilir.

 2. Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir.

 3. Ozon tabakası ile oynayabilir.

 4. Deprem yaratabilir.

 5. Okyanus dalgalarını kontrol edebilir.

 6. Dünyanın enerji kuşakları ile oynayarak insan biyolojisini ve beynini etkileyebilir.

 7. Radyasyon yaymadan termonükleer patlama oluşturabilir.
Yalnız bir soru da sorulursa ne olur.?
Uydu teknolojisi bu kadar gelişmişken iyonosfer tabakasını sürekli inceleyip gözlemlemek için Alaska'nın Gakona bölgesinde İyonosfer Araştırma ve Gözlem evinde bilmem ne kadar insanı medeniyetten mahrum bırakacak şekilde çalışmalarına değecek artı değer nerededir?


İşte Haarp Rasathanesinin kontrol ve Gözlem odası.
Sadece Amerika'nın Sesi ve İngiliz BBC ile dünya etrafında durmadan gezen ABD askeri güçlerinin anında kesintisiz iletişimin sürdürülmesi için de bu kadar masrafa gerek yoktur elbette.Dediğim gibi uydu teknolojisi var ne de olsa.
Burada yalnız haberleşme amaçlı değil gökyüzünü, güneşin tacının ve diğer gök olaylarının da gözlemlenmesi de işin diğer yönüdür.Öyle yazmaktadırlar.
Ama bunlar içinde uzayda bir alay uydu, teleskop vs zaten vardır.
Ayrıca bu tesisin kurulması için Amerika'da bu kadar üniversite ve askeri kurumun personel, kaynak, teknoloji ve bilgi ortaya koyduklarını da eklersek iddialar abartı olmaktan çıkacaktır.Buyurunuz, Üniversiteler; the University of Alaska, Stanford University, Cornell University, University of Massachusetts, UCLA, MIT, Dartmouth University, Clemson University, Penn State University, University of Tulsa, University of Maryland, SRI International, Northwest Research Associates, Inc., and Geospace, Inc.
Şimdi de Askeri kurumlar; Air Force (Air Force Research Laboratory-Hava Kuvvetleri Laboratuvarı), the Navy (Office of Naval Research and Naval Research Laboratory-Deniz Kuvvetleri Lab.), ve the Defense Advanced Research Projects Agency (Savunma ve ileri teknoloji projeleri araştırma ajansı). 
Birkaç yıl önce Amerika'da ard arda 7-8 kez meydana gelen kasırgaların ardından Amerika Çin mallarının ülkeye girişine izin verdi.Arkasından Çinde depremler ve kasırgalar can almaya başladı.Üstelik bu kasırga ve depremler ne hikmetse Çin ile ilişkileri iyi olan güney pasifik ülkeleri Myanmar, Pakistan, Vietnam ve diğerlerinde meydana gelmiştir.
Tesis iddia edildiği gibi yüksek frekansta enve voltajda elektrik akımını İyonosfer tabakasına göndermektedir.Umarım barışçıl amaçlardan başka bir amaçla kullanılmaz.Atom silahlarından çok bunu tercih edenler de çok olabilir.
Şöyle bir itirafı da bir çok Amerikan ve Japon yaygın medya sitelerinde okuduktan sonra yazma gereği duydum.Amacım kimseyi tahrik etmek değil sadece bilgilendirmek ve insanlığa karşı insanlık borcumu ödeme isteğimdendir.Yoksa yüzlerce belge sayılabilecek iddialar var.Sayan da var zaten.İşte o itiraf;
Ve çok önemli bir yetkiliden açık itiraf; "Bazılarının; elektromanyetik dalgalar yolu ile iklimleri değiştirme, depremler yaratabilme, volkanları harekete geçirebilme yeteneğine sahip silahlar geliştirdiğini biliyoruz.” (ABD Savunma Bakanı William Cohen; 1997, Georgia Üniversitesi, "Terörizm, Kitle İmha Silahları, Kitlesel İmha ve ABD Stratejisi" üzerine konferansta.)
Takdir, artık okuyanındır.
Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla
#2
Bir tesla projesi daha.. Yaklaşık 2 yıldır araştırıyorum ve geçmiş yıllarda yazdıklarına göre alaska tesisi kapatılmış hatta site adresi url bile tamamen kapatılmış olarak görünüyor kritik tarihler de ki iyonesfer kayıtları sitede görünmüyordu özellikle depremler vb hava olaylarında fakat tesisin kapatılmadığı ve gizlendiği hala biliniyor.
Ara
Cevapla
#3
(23-05-2016, Saat: 16:23)Gilmourish Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir tesla projesi daha.. Yaklaşık 2 yıldır araştırıyorum ve geçmiş yıllarda yazdıklarına göre alaska tesisi kapatılmış hatta site adresi url bile tamamen kapatılmış olarak görünüyor kritik tarihler de ki iyonesfer kayıtları sitede görünmüyordu özellikle depremler vb hava olaylarında fakat tesisin kapatılmadığı ve gizlendiği hala biliniyor.

Bu tür Konularda Bilgilerini konu açarak Bizimle Paylaşabilirsen Çok Memnun olurum senin gibi bilgi sahibi takipçileri görmek beni heycanlandırıyor
Cevapla
#4
(23-05-2016, Saat: 23:46)Mutlakguc Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-05-2016, Saat: 16:23)Gilmourish Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir tesla projesi daha.. Yaklaşık 2 yıldır araştırıyorum ve geçmiş yıllarda yazdıklarına göre alaska tesisi kapatılmış hatta site adresi url bile tamamen kapatılmış olarak görünüyor kritik tarihler de ki iyonesfer kayıtları sitede görünmüyordu özellikle depremler vb hava olaylarında fakat tesisin kapatılmadığı ve gizlendiği hala biliniyor.

Bu tür Konularda Bilgilerini konu açarak Bizimle Paylaşabilirsen Çok Memnun olurum senin gibi bilgi sahibi  takipçileri görmek beni heycanlandırıyor


Çok teşekkür ederim yorumunuz için elime bilgi geçtikçe tabi ki paylaşacağım.
[fon‌t=Trebuchet MS]Nefretiniz elektriğe dönüştürülebilseydi, bütün dünyayı aydınlatırdı.

Nikola Tesla

[/font]
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Haarp Teknolojisi; Depremler - Beyin Kontrolü- İklim Değişiklikleri Spiritüeller 0 18,281 15-06-2017, Saat: 13:05
Son Yorum: Spiritüeller
  HAARP PROGRAMININ AMACI Emka 3 5,698 24-05-2016, Saat: 06:38
Son Yorum: Gilmourish
  HAARP Teknolojisi Emka 0 3,243 23-05-2016, Saat: 13:27
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi