Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HİNDİSTANDA BULUNAN DENİZ KIZINA BENZER DENİZ CANLISI


HİNDİSTANDA BULUNAN DENİZ KIZINA BENZER DENİZ CANLISI konusu, EFSANELER forumunda tartışılıyor.
#1
55eb5a0cf018fbb8f8bba1a5.jpg


Hindistan’ın Chennai kentinde tsunami sonrası bulunduğu iddia edilen ve ‘denizkızı’ olduğuna dair görüşlerin oluduğu tuhaf deniz canlısı, büyük ilgi topluyor.
Gizemli yaratık için, tsunami sonrasında kıyıda bulunduğu ve sıkı güvenlik önlemleri altında bulunduğu yerden alınarak Hindistan’daki Egmore Müzesi’ne bağışlandığı iddia ediliyor. 

TUHAF GÖRÜNTÜSÜ KORKUTUYOR 

Denizkızı olduğu iddia edilen varlığın görüntüsü, görenleri korkuttuğu kadar herkesin aklında merak da uyandırıyor. Fotoğraflardan sonra herkesin aklına aynı soru geliyor: Denizkızı masaldan ibaret değil mi?

55eb5a0cf018fbb8f8bba1a7.jpg

EFSANE ASURLULARDAN BERİ DEVAM EDİYOR 

Deniz kızı hikâyeleri neredeyse evrenseldir. Bilinen ilk deniz kızı hikâyesi M.Ö. 1,000 yılında Asurlularda görülmüştür. Asur kraliçesi Semiramis'in annesi Atargatis, ölümlü bir çobana aşık olan ölümsüz bir tanrıçadır.

55eb5a0cf018fbb8f8bba1a9.jpg

Fakat aşık olduğu genç çoban ölür ve o da bir balığa dönüşmek için bir göle atlar. Ama su, onun mükemmel vücudunu ve doğasını gizlemez, bunun yerine ona bir kuyruğu ve suda nefes alabilme yetisi verir. İlk Atargatis betimlemeleri insan kafası ve bacakları olan bir balık şeklindedir . Yunanlar ise Atargatis'i Derketo diye tanımışlar ve Afrodit'in yanında betimlemişlerdir.
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi