Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İletişime Çoktan Geçtiler Onlar Aramızda: Roswell UFO Olayı


İletişime Çoktan Geçtiler Onlar Aramızda: Roswell UFO Olayı konusu, UZAYLILAR forumunda tartışılıyor.
#1
Uzayda yaşam ve yaşayanlarıyla iletişime geçmek hem konunun ilginçliği itibariyle hemde doğal bir tepkimiz olan merakımızdan ötürü her zaman çekici ve ilginç gelmiştir. Dünyamız birçok gözlemci görevli tarafından anbean izleniyor ve tüm şüpheler deyim yerindeyse didik didik araştırılıyor. Her gün neredeyse binlerce UFO görüntüsü yada yabancı bir cisim görüntüsü gerek sosyal medya gerekse haber kollarıyla duyuruluyor tabii ki bunların bir çoğu, hatta hepsi asparagas dediğimiz yalan haberlerden ibaret. Fakat belgeleriyle Roswell UFO olayı şu ana kadar ki en ciddi iddia.

aliens-bf096a7a4fe8cc401e5baa6c1bbd575ba...96x392.jpg

İddialara ve söylenenlere göre ABD’nin New Mexico eyaletinin Roswell şehrinde ilginç bir olay yaşandı anlatılanlara ve tanıklara göre bir UFO aracı kaza yaptı ve içinden biri canlı olmak üzere toplamda üç dünya dışı varlık çıktı, dünya dışı olduklarına kanaat getiren ekibin desteği ise canlıların görünüşlerinin değişikliği. Olay 8 Temmuz 1947  tarihinde gazetelere yansıdı ve birçok haber yapıldı. Haberlere göre Roswell bölgesinin güneyinde bir UFO kazası olmuştu fakat bölgeye bağlı askeri hava ekipleri olayı örtbas etmek istedi, delilleri hemen oracıktan temizlediler. Tabii ki araç düştüğü esnada büyük bir gürültü yarattı. Askeri birimin cevabı ise çoktan hazırdı. Askeri ekibe göre düşen ve ses yaratan cisim bir hava balonuydu. Tabii ki kimse bu açıklamaları ciddiye almadı ve umursamadı. Söylenenlere göre zarar görmüş UFO aracının içinde yeni bir yaşam formu mevcuttu.

maxresdefault-1-2.jpg

Olay o dönemde gerek iletişimin şimdi ki kadar kuvvetli olmaması gerekse tanıkların susmasından dolayı yankı bulmadı. Fakat 1993 ve izleyen yıllarda olay UFO kadar sert düşmese de bir bomba etkisi yaratacak şekilde gündeme düştü! O zaman susan insanlar artık susmanın gereksiz olduğunu belki de vicdan azabı çektiklerini düşündükleri için suskunluklarını bozmaya başladılar. Dönemin kalemi sert yazarlarından Scully konuyu tekrar gündeme getirdi ve olaya yakından tanık olan bir petrol çalışanını tanık olarak sundu. Petrol çalışanının anlattığına göreyse dünya dışı varlıklar 1890 yıllarını anımsatan bir kıyafet kreasyonu seçmişti. Farklı tanıklar tabii ki mevcuttu aynı yıl tanık olarak ortaya çıkan Silas Newton ve Leo GeBauer adlı iki tanık iddiayı onayladılar ve GeBauer manyetik alan fizikçisiydi. Hükümet hala susuyor ve hiçbir açıklama yapılmıyordu.

The-truth-of-Roswell-Alien-Autopsy-video...193475.jpg

Sonuç olarak 1900’lü yılların sonunda konu ile ilgili bir film yayınlandı. Bu filmin sloganı konu ile ilgili açıklayıcı olduğu konusunda fikirler veriyordu. Filme göre bu sadece bir film değil olayın gizli kalan puzzle parçalarından biriydi. Olayın kilit noktası ise şu bu film 50 yıl önce yani kazanın olduğu yıl çekilmişti ve 50 yıl gizli kalmıştı. Sinema severler ve uzay ilgilileri hemen filme koştular. Fakat o da ne film 1947’de çekilmişti fakat filmde uzaylılar çok yakından gösteriliyor, otopsi adeta gerçek gibiydi. Hemen özel efekt uzmanları ve sinema toplulukları devreye girdi. Filmde ki tüm her şey gerçekti ve hiç bir hile yada efekt yoktu zaten 1947’de ham görüntü çekmek bile bir olayken birde efekt ve hile eklemek imkansızdı.

Real-Footage-of-an-Autopsy-on-a-Roswell-...xists3.jpg

Filmden sonra tanıklar ve yankılar arttı. 50 yıl önce olaya şahit olmuş şu anda emekli olmuş tüm ordu mensupları olayı doğruluyordu. Uzun uzun anlatıyorlardı tanıklar söyledikleri ise çılgıncaydı. Üzerinde hiyeroglife benzeyen yazıların bulunduğu enkaz parçalarını, çekik kocaman siyah gözlü, küçücük ağızlı, saçsız kubbe suratlı, 1.20 boylarında ki iki erkek, bir dişi dünya dışı canlıyı aynen filmde olduğu gibi anlatıyorlardı.Olayı uzun yıllar gizleyen direkt olarak ABD hukümetiydi. Şimdi ise olaylar tam aydınlanmadı ama yeni gelişmeler anbean kulağımıza geleceği görünüyor.

Kaynak: korkubilimi.com

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fizikçi Michio Kaku: Onlar İçin Hazır Değiliz Ama Geliyorlar EvrimBilge 0 4,029 15-03-2018, Saat: 17:31
Son Yorum: EvrimBilge

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi