Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Karma Nedir? Negatif Karmayı Düzeltebilirmiyiz?


Karma Nedir? Negatif Karmayı Düzeltebilirmiyiz? konusu, EVRENSEL ENERJİLER forumunda tartışılıyor.
#1
Karmanın gerçek anlamı eylemdir. Karmanın yollarının garip olduğu söylenir. Ne kadar çok anlarsanız, o kadar şaşırırsınız. İnsanları bir araya getirir ve onları ayırır. 

Bazılarının zayıf olmasına ve bazılarının güçlü olmasına neden olur. İnsanları biraz zengin ve biraz fakir yapar. Kısacası dünyadaki tüm mücadeleler, ne olursa olsun, karmayla ilişkilidir.

İyi ya da kötü şeyler karmaya dayalı olur. Zaman iyi olduğunda, düşman bile arkadaş gibi davranır.Karma tüm mantık ve akıl yürütme biçimlerini keser. Bu anlayış sizi olaylara ve kişiliğe bağlı kalmaktan alıkoyacak ve Kendi yolculuğunuzda size yardımcı olacaktır. Diğerleri yapamazken bazı karmalar değişebilir.

Sadece insanlar zamanın etkisini değiştirebilme ve karmadan arınmış olma yeteneğine sahipken, birkaç bin kişi de ondan kurtulmayı amaçlıyor. Ancak, karmanın oluşturduğu karmaşayı meditasyon yoluyla nasıl keseceğinizi öğrenmek isterseniz, o zaman ilk adım, farklı karma türlerini bilmek demektir


kapak%2Bkarma.jpgİYİ KARMA

İyi karma, başkaları için yaptığınız iyi şeylerdir İyi karmadan övgü ya da bir sonuç beklersiniz. “Çok fazla iyilik yaptım ya da on yıldır meditasyon yapıyorum, bu yüzden maddi refaha ulaşmalıyım ya da ruhen ilerlemeliyim” gibi.

Bazen insanlar iyi işler yaptıktan sonra mutsuz olurlar, çünkü karşılığında övgü beklerler. Sonra karma olur. İnsanlara iyilik yapın çünkü bu sizin doğanızdır. Hareketlerinizin sonuçlarına bağlı kalmazsanız, o karmadan kurtulmuş olursunuz.  Karşılıksız içten olarak yaptığınız , iyi şeyler elbette size geri döner. Doğanın kanunu budur.

KÖTÜ KARMA

Başkalarına zarar verme niyetiyle yapılan herhangi  bir eylem ya da bir düşünce kötü bir karmadır. 
Kötü karmalardan her zaman kaçınılmalıdır. "Neden yanlış bir şey yapmamalısın? Önce bunu bi anlayalım. Yanlış bir şey yaparsanız, uykunuzu, huzurunuzu ve sağlığınızı kaybedeceksiniz. Bir şey aklınızı sürekli olarak kurcalayacak. Bir şey zihninizi sürekli iğnelediği zaman yaratıcı hiç bir şey yapamayacaksınız ve çok mutsuz olacaksınız. 

Neden başkalarını aldatmamalısınız? Çünkü kimsenin sizi aldatmasını istemiyorsunuz, değil mi? Birine yaptığınız her şey size geri döner. Bu karmanın ilkesidir. İşte Bu kadar basit.

Birisini övdüğünüzde, iyi karmalarını üzerinize çekerseniz. Birisini suçladığınızda ise, kötü karmalarını üstlenirsiniz.

Bu yüzden, iyi karmanızı yüksek tutabilmemiz için, bu beş anlamlı yöntemi hemen şimdi denemeye başlayabilirsiniz.

1. Pratik Farkındalık

Hepimizin başkalarına karşı nasıl dikkatli olmamız gerektiğini öğrenmemiz, önemlidir. Herkesin aynı lükslere ya da ayrıcalıklara sahip olamadığı için, şu anda başkalarının ne  kadar zor şeylerle uğraştığını akılda tutmak her zaman iyidir.

Nezaket, pratik yapabileceğiniz en iyi yöntemlerden biridir. Farkında olmak, başkalarına karşı dikkatli olmanız için de iyi bir yoldur.

2. Meditasyon yapmayı deneyin

Meditasyon, refah ve mutluluk getirir. Beklentileri, suçluluk duygunuzu, utanç ve suçlama eğiliminizi azaltmaya yardımcı olur. Disiplini ve önyargısız olma duygusunu getirir. Karmaya dönüşmez.

Benzer şekilde, başkalarını veya kendinizi suçlamayı bıraktığınızda suçluluk duygusu, hüzün ve utanma, artık vicdanınızı bulutlaştırmadığında, özgürleşirsiniz. Bu özgürlük, meditasyon yapmayla gelir.

Meditasyon, geliştirebileceğimiz şeyleri düşünmemiz için gerekli alanı sağlar. Aslında meditasyon, başkaları hakkında farkında olmanın yanı sıra, nazik olmanın netliğini belirlemenize yardımcı olabilir.

3. Daima Başkalarına Yardım Edin

İhtiyacı olan birine yardım etme fırsatı sunulmuş olursa, bunu mutlaka yapın. Bu, muhtemelen hayatınızda gerçekten iyi bir karmaya sahip olmak için pratik yapabileceğiniz en iyi yöntemlerden biridir.

Bu, karmanızı düzeltmede önemli bir rol oynar.

4. Herzaman Dürüst Olun

Dürüst olmak, iyi bir karmaya sahip olmak için yapabileceğimiz en önemli şeylerden biridir. Eğer her zaman yalan söyleyen biriyseniz, o zaman gerçekten başkalarının size gerçeği söylemesini beklememeniz gerekir.

Gerçek şu ki, ne kadar kötü olursa olsun herkesin gerçekleri duymaya hakkı var.

5. Yaşamınız Boyunca Herzaman Bir Amacınız Olsun

Dünyanızda iyi bir karmaya sahip olmak için yapabileceğiniz son şeylerden biri, size yaşamda amaç vermesi için bir şeyler bulmaktır.

Bu amaç, insanlara yardım etmek, kendinize yardım etmek ve sadece var olan herşeye yardım etmek gibi çeşitli şeyler olabilir.

Bugün toplumdaki insanlar, bir amacın olup olmayacağı konusunda çok şey buluyorlar.

Dünya açlığı, okyanuslarımızdaki kirliliğin temizlenmesi, ya da o kategorideki herhangi bir şey yada daha küçük bir şey, hepimizin  çaba göstermesi gereken bir şey.

Başkalarına bu kadar çok yardımcı olabilmeniz için ulaşmanız gereken hedefler oluşturun.


Umarım, bu video size iyi bir karmayı nasıl oluşturabileceğiniz konusunda biraz açıklık getirmiştir.Karmayı Doğru uygulamak için aklınızdan bunu sakın çıkarmayın iyilik yapan iyilik, kötülük yapan kötülük bulur !

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Negatif Enerjileri Temizleme - Negatif Enerjiyi Pozitif Enerjiye Çevirmek Emka 0 3,303 10-11-2018, Saat: 02:16
Son Yorum: Emka
  KARMA OLUŞTURMANIN 5 BASİT YOLU Emka 0 3,359 01-08-2018, Saat: 12:30
Son Yorum: Emka
  Karma Tam Olarak Nedir Ve Negatif Karmayı Düzeltebilir miyiz? Emka 0 8,486 15-07-2018, Saat: 15:23
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi