Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kayıp Diyarlardan Dünyamıza Gelen 5 Tuhaf Ziyaretçi


Kayıp Diyarlardan Dünyamıza Gelen 5 Tuhaf Ziyaretçi konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Paralel Evrenler Kuramına göre; insanlar veya hayvanlar, istekli ya da isteksiz bir şekilde paralel dünyalara tuhaf bir biçimde geçiş yapabilirler.

Bu çok ender karşılaşılan bir durum olsa da imkansız değildir. Bu enteresan olaya neyin sebep olduğu ise gizemini korumaktadır.

Tarihte kayda geçmiş olan beş gizemli ziyaretçini hikayesini sizler için derledik…

zamanyolcusu.jpg

5-Yeşil Çocuklar

Ortaçağ İngiltere’sindeki Woolpit Köyüne, Ten rengi yeşil olan ve garip elbiseler giyen biri kız bir erkek iki kardeş çıkageldi.

Tuhaf giysiler giyiyorlar ve ilginç bir dil konuşuyorlardı. Köye geldiklerinde insanlardan saklandılar ve çiğ fasulyeyi keşfedene kadar bir şey yemediler. Ağır bir rahatsızlık geçiren kardeşlerden erkek olan öldü fakat kız kardeş yavaşça iyileşti ve İngilizce konuşmayı öğrendi. Diğer insanlarla iletişim kurmayı öğrenen kız çocuk geldiği yerin Alacakaranlık Adası denilen ve etrafının yeşillerle kaplı olduğu St. Martin olduğunu söyledi.

greenchildwoolpit%2B%25281%2529.jpg

Kızın dediğine göre bu adada kardeşiyle birlikte sığır sürüsü besliyorlardı. Yine bir gün hayvanlarını otlatmaya gittiklerinde gürültülü bir ses duymuşlar ve sonrasında kendilerini bu köyde bulmuşlardı.

4-Tauret’ten Gelen Adam

1954 Yılında, Tokyo’daki Haneda Havaalanı’na garip görünümlü bir Kafkas geldi. Havaalanlarında sıkı denetim gösterilen yerlerde dahi pasaport göstermeden ülkelere girebilmişti.

Nerden geldiğini soran görevlilere cevap vermiyordu. Görevliler bu gizemli adamın konuşma engelli olabileceğini düşündüler. Esrarengiz adam çantasından çıkardığı dünya haritası üzerinden geldiği yeri gösterdi. Gösterdiği yer, Andora Ülkesinden Tauret diye adlandırılmış bir şehirdi.

Adamın Çantasından çıkan evraklar ve üzerinde bulunanlar geçersiz, yalan yanlış şeylerdi. Ancak pasaportunun üzerinde Dünya üzerindeki bütün ülkelere gittiğini kanıtlayan mühürler vardı. En ilginci ise Tokyo Haneda Havaalanı’a beş yıl önce geldiğini gösteren pasaportuydu, bu durumu ilginç yapan şey ise Haneda Havaalanı’nın iki yıl önce açılmasıydı.

manfromtauret.jpg

Adamın üzerinde Avrupa’da kullanılan paralar vardı ve bir süre sonra adam konuşmaya başladı. Konuşmaya başladığında tam 3 farklı lisans bildiğini fark ettiler.

Bir ilginç durum ise Dünya üzerinde Taoret diye bir şehir olmamasıyda fakat gizemli yabancı 100 yıldır bu şehrin var olduğunu iddia ediyordu. Yetkililer adamın iddialarını araştırmak için onu bir odaya kapattılar, geri döndüklerinde ise esrarengiz bir şekilde kaybolmuştu.

Kayıplara karışan gizemli adamdan bir daha haber alınamadı.


3-Oyuk Gemi – Utsuro bune

Japon kaynaklarında çekici bir kadının, 1803 yılında tuhaf bir şekilde, Hitachi yakınındaki bir denizden çıkageldiği yazar.

utsurobune-bw.jpg

Saydam ve kristal pencerelere sahip metal bir bot içindeyken bölgede avlanan bir balıkçı tarafından bulunur. Kadının kızıl saçları ve soluk beyaz bir teni vardır. Pek arkadaşça bir görüntüsü yoktur ve yanında sadece kare bir kutu bulunmaktadır. Nereli olduğu bilinmediği için yerli halk kadından korkmaktadır ve bu nedenle kadını kutusuyla beraber denize atarlar.

Gelmiş olduğu esrarengiz botu da kayıplara karışmıştır.

Utsurobune2.jpg


2- Josef Vorin

5 Nisan 1851 yılında İngiliz Ateon gazetesinde, kendini Josef Vorin diye tanıtan kayıp bir adamın hikayesi anlatılır.

Josef-Vorin.jpeg

Josef, Frankfurt civarında bir kasabada şaşırmış ve dengesiz bir şekilde, oraya nasıl geldiğini bilmeden dolaşmaktadır. Onu gören Almanlar adamı anlamamaktadır çünkü adam dünya üzerindeki hiçbir dilde konuşmamaktadır. Kağıda yazmasını istediklerinde ise sonuç yine değişmez, daha önce hiç görmedikleri şekilde şekiller çizip yazılar yazmaktadır. Anlaşmaya başladıklarında “Maxarion ve Abramian” isimli iki yer ismi yazar… Tuhaf adam, Sakria isimli bir ülkenin Laxaria şehrini temsil ettiğini söyler. Avrupa’ya geliş nedeni ise kayıp kardeşini bulmaktır.

Son hatırladığı şey ise gemiyle seyahati sırasında bir aksilik çıktığı ve kendisini aniden bu kasabada bulduğudur.


1-Jerome

1863 Yılında, çok tuhaf bir adam Nova Scotia yakınlarındaki Sandy Cove kumsalında sırılsıklam olmuş bir şekilde bulunur. İki bacağını da kaybetmiştir. Kendisiyle pek çok farklı dilde konuşulup iletişim kurulmaya çalışılmasına rağmen hiçbir söyleneni anlamamıştır. Kendisinin konuştuğu dili de anlayan çıkmamıştır. Ancak çevresinde biriken insanlara sadece “Jerome” diye bir şey fısıldamıştır.

mystery-man.jpg

Esrarengiz adam, nereden geldiğini söylememiştir fakat yetkililer adamın gelmiş olduğu gemi biçimindeki aracı dünyanın hiçbir yerinde görmediklerini belirtmişlerdir.

Jerome son günlerinde, korkunç bir olay dışında köyde sessizce yaşamına devam etmiştir… Bir gün iki kadın Jerome’nin yaşadığı köye gelir. Kadınların üzerinde çok ince ve o güne kadar görülmemiş kıyafetler bulunmaktadır. Jerome’yle özel bir odaya kapanıp onunla bilinmeyen bir dilde konuşmaya başlarlar. Sonrasında Jerome’yi de yanlarına alıp geldikleri gibi gizemli bir şekilde kaybolurlar.

Kaynak: korkubilimi.com

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Evrenden Gelen Sinyaller… EvrimBilge 0 7,295 25-10-2017, Saat: 16:27
Son Yorum: EvrimBilge
  Evrenden Gelen Mesajları Doğru Mu Algılıyorsunuz? Magnetho 0 3,080 11-08-2017, Saat: 21:01
Son Yorum: Magnetho
  Farkında Olmadan Devam Ettirdiğimiz Şaman Köklerimizden Gelen 15 Türk Geleneği Emka 0 4,438 20-07-2017, Saat: 10:13
Son Yorum: Emka
  Biyorezonans: Ses İle Gelen Sağlık Archilles 0 2,408 06-07-2017, Saat: 13:54
Son Yorum: Archilles
  Atatürk'ün araştırdığı 'kayıp kıta Mu' bulundu mu? Spiritüeller 0 2,944 04-07-2017, Saat: 01:29
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi