Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kristal İksirleri Nedir? Nasıl Hazırlanır?


Kristal İksirleri Nedir? Nasıl Hazırlanır? konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Elixir/İksir – Yaygın şifalandırıcı ya da canlandırıcı özelliklere sahip olan tedavi edici iksir ya da aromatik preparat.

Elixir/İksir kelimesi Avrupa’da 7. yüzyıla kadar kullanılmamıştır, kökeni ise mucizevi sıvılar için kullanılan Arapça “El iksir” kelimesine dayanmaktadır.

Bir kristal/cevher iksiri yapmak için iki ana madde gereklidir: kristaller ve mineral ya da kaynak suyu.

Neredeyse hepimiz bir kristali elimizde tutmanın, onu elimizde ya da üzerimizde taşımanın, kristalin şifalandırıcı enerjisini vücudumuza ve hayatımıza yaydığının farkındayız. Kristallerle ilaçlar/remediler hazırlamak da mümkün.

Ayrıca her gün düzenli olarak belirli bir miktar su içmenin bizim için iyi olduğunun da farkındayız; bu hem vücutlarımızda yeterince su ve nem depolamamızı, hem de toksinlerin vücudumuzdan atılmasını sağlıyor.

Suyun pozitif ya da negatif farketmeksizin enerjiyi aktarmada dikkate değer bir özelliği olduğu artık bilinen bir gerçek. Kristal suları üzerine yapılmış çalışmalar ile kristallerin barındırdıkları enerjinin hem suyu hem de suyu içeni nasıl etkilediğini yazan pek çok kitap yayınlandı.

Su içerisinde bulunuğu çevreden etkilenir ve karşılık olarak onu içen kişileri de etkiler. Bu onu kristal iksirleri için ideal bir malzeme yapmakta. Su kristallerin güçlü titreşimlerini emer ve Kristal/Cevher esansı ya da iksiri hâline gelir. İksirinizde kullandığınız kristalin toksisitesine (toksik olup olmama ya da toksik ise bunun derecesine) göre onu içebilir, cildinize uygulayabilir, banyo suyunuza ekleyebilir ya da odanıza sprey ile sıkabilirsiniz.

Önemli: Bir kristal iksiri hazırlamadan önce aşağıdaki adımları düzgün bir şekilde gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir:

İksiriniz için seçtiğiniz kristalin özelliklerinin amacınıza uygun olduğundan ve toksik olup olmadığından emin olmalısınız. (Bunun için bir uzmana danışabilir ya da piyasadaki güvenilir kaynaklardan taşların enerjetik ve jeolojik/kimyasal özelliklerine bakabilirsiniz)

Kristalinizi elinize geçene kadar biriktirdiği enerjilerden usulünce arındırmalısınız. (Kristaller için farklı arındırma yöntemleri mevcuttur)

Kristalinizi amacınıza uygun çalışacak şekilde programlamalısınız. (Kristaller için farklı programlama yöntemleri de mevcuttur)

Kristaliniz doğal şeklinde ise iyice temizlendiğinden emin olmalısınız. Tamburlanmış bir kristal ise en basiti suda güzelce yıkamalısınız (kendisine sentetik maddeler, deterjan, vs. değdirmemeye özen gösterin).

İksir yapımında kullanacağınız suyun temiz mineral ya da kaynak suyu olmasına özen gösterin.

Pratik Tavsiye: Hangi taşı seçeceğinizden emin olamadığınız her durumda bir Kristal Kuvars işinizi görecektir. Bunun dışında seçimlerinizi Kuvars ailesinden (örn. Pembe kuvars, Ametist, Sitrin, Aventurin, Kedigözü, vb.) yana yapmanız güvenli olması açısından da iyidir.

Kristal iksiri hazırlamak için aşağıda iki pratik metod bulabilirsiniz:

2.jpg


1(En Güvenlisi)
Dolaylı metod olarak da adlandırabileceğimiz bu metodda kristaller su ile doğrudan temas etmemektedir. Bu metod özellikle yeni başlayanlar ve toksik özelliğe sahip olabilecek bir kristal kullanacaklar için en iyisi, en güvenlisidir. Kristalin su ile doğrudan temas etmiyor olması, iksirin etkisini azaltmamaktadır. Kristalin enerji titreşimleri yine olduğu gibi suya geçmektedir, üstelik en güvenli şekilde.

İhtiyacınız olan malzemeler (hepsinin temiz olmasına özellikle dikkat edilmelidir):

Cam kâse (orta ya da büyük boy, tercihen derin)
Cam kavanoz (kristali içine alabilecek kadar büyük, kâseye sığabilecek kadar küçük)
Kaynak Suyu
Usulünce temizlenmiş ve arındırılmış, yüklenmiş kristal(ler)
Hava geçirmeyen kapaklı cam şişe (tercihen koyu renkli)
Cam damlalık (tercihen koyu renkli)
Güneş ışığı

Ana Solüsyonun Hazırlanışı

Kristalinizi cam kavanozun içine koyun, daha sonra bu kavanozu içine kaynak suyu doldurmuş olduğunuz cam kâsenin içine yerleştirin. Güneş alan bir yerde 12 saat boyunca gün ışığını aldığından emin olarak bekletin. Ana solüsyonunuz böylece hazır olacaktır. Bu solüsyonu hava geçirmeyen kapaklı bir cam şişede ışık almayan serin bir yerde bekletmeniz onu bir hafta kadar kullanıma hazır tutacaktır. Bir haftadan uzun süre bekletilmiş solüsyonları kullanmamalısınız.

Damlalık ile Kullanımı

Ana solüsyonunuzdan 7 damla alın ve üzerine damlalık şişesini hemen hemen dolduracak kadar kaynak suyu ilâve edin. Bu şekilde hazırladığınız iksiri hem dahili (içmek) hem de harici (cilde uygulamak, odaya sıkmak, vb.) olarak kullanabilirsiniz. Kullanırken daima bir kristal terapi uzmanının fikrini almaya özen gösterin, dahili olarak 2-3 damladan fazla kullanmayın.

2(Temkinli Olunmalı)

3.jpg

Bu metod Doğrudan Metod (Direct Method) olarak da adlandırılabilir. Burada kristaller su ile doğrudan temas etmektedir, bu da kullanacağınız kristalin temiz ve güvenli (toksik olmayan) olduğundan, ayrıca usulünce arındırılmış ve yüklenmiş olduğundan kesinlikle emin olmanızı gerektirir.

İhtiyacınız olan malzemeler (hepsinin temiz olmasına özellikle dikkat edilmelidir):

İki adet yarım litrelik, çevrilebilir kapaklı cam şişe (Şeffaf renkli olanın ağzı kristali içine alacak kadar geniş olmalı. Diğeri tercihen koyu renkli olmalı.)
Bir litre kadar mineral/kaynak suyu
Usulünce temizlenmiş ve arındırılmış, yüklenmiş kristal(ler)
Şişelerin üzerine yapıştırmak için etiketler
 
Hazırlanışı

Kristalinizi şeffaf olan cam şişenin içine yerleştirin ve kapağını sıkıca kapatın. Üzerine sadece “iksir” ya da niyetiniz her ne ise onu (örn. Sevgi İksiri, Huzur İksiri, Şifa İksiri, vb.) yazdığınız etiketi yapıştırın.

Şişeyi tam saatini de not ederek bir cam kenarına yerleştirin ve 3 gün boyunca orada bekletin. Her gün not ettiğiniz o saatte şişenin yanına gidin, şişeye dokunun ve bir süre iksirinizin arzuladığınız etkilerini ve bu etkiler gerçekleştiğinizde nasıl hissettiğinizi/hissedeceğinizi hayal edin.

gün dolduğunda, artık iksiriniz hazır olacaktır. Şişeyi cam kenarından alın, kristali içerisinden çıkarın ve kapağını tekrar kapayarak güzelce çalkalayın. Bu işlem iksiri dinamize edecektir. Daha sonra iksirinizi tercihen koyu renkli olan diğer cam şişeye boşaltın. Bu şişeye de benzer şekilde bir etiket yapıştırın.
 
Kullanımı

Geceleri uyumadan tamamen güvenli olduğundan emin olduğunuz kristalle hazırlanmış iksirinizden bir yudum alın; arzuladığınız etkiyi ve bunun gerçekleşeceğini düşünün, hatta gerçekleşmiş olduğunu hissedin. Aynı işlemi sabahları kalkar kalkmaz ilk iş olarak yapın. Bunu bir hafta boyunca her sabah ve gece yapın, şişeyi gün içinde buzdolabında saklayın. Bir haftadan uzun süre bekletilmiş iksirleri kullanmamalısınız.

Kristal iksirinizi oda spreyi olarak cilde doğrudan temas etmeyecek şekilde yere doğru sıkabilirsiniz, elinize biraz dökerek yüzünüzü yıkayabilirsiniz, küvetinize biraz ekleyerek banyonuzu ufak çaplı bir terapi seansına çevirebilirsiniz, bileklerinize ya da alnınıza biraz uygulayarak masaj yapabilirsiniz.


1.jpg

ÖNEMLİ UYARI: Buradaki Kristal İksiri hazırlama tarifleri yalnızca bilgilendirme amaçlı verilmiştir, uygulanmasından ve neticelerinden sorumlu değilim. Kristal iksirleri yalnızca tamamlayıcı tıp konseptine aittir, Klasik Tıp eğitimini tamamlamış bir doktorun yapacağı teşhis ve tedavinin yerine geçmez. Tamamlayıcı tıp teknikleri tıbbi tedaviye yardımcı olan tekniklerdir ve alanında uzman terapistler tarafından ve/veya gözetiminde uygulanmalıdır.


Türkçe’ye Çeviren ve Hazırlayan: Deniz Tara Yörükoğlu

Kaynak: An Introduction to Crystal Elixirs, Sara Jane, kindle edition book.
Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Su düşüncelerimize nasıl tepki veriyor? EvrimBilge 2 4,788 28-06-2021, Saat: 18:27
Son Yorum: euribia
  Bir Ruhun Sana Bağlı Olup Olmadığını Nasıl Anlayabilirsin Emka 1 4,707 07-11-2018, Saat: 03:16
Son Yorum: kahvedeniz
  Taç Çakra Güçleri Engellendiğinde Ne Olur ve Nasıl İyileşir Emka 0 3,042 01-11-2018, Saat: 20:31
Son Yorum: Emka
  TOPRAKLAMA ENERJİSİ – ENERJİNİZİ NASIL YÜKSELTECEKSİNİZ Emka 0 3,226 05-09-2018, Saat: 20:13
Son Yorum: Emka
  ŞAMAN ŞİFA NEDİR? İNSANOĞLUNUN BİLDİĞİ EN ESKİ UYGULAMA Emka 0 4,871 05-09-2018, Saat: 15:47
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi