Melek-Enochian dilini bulan kişi Dr.John Dee

Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Melek-Enochian dilini bulan kişi Dr.John Dee


Melek-Enochian dilini bulan kişi Dr.John Dee konusu, MELEK MESAJLARI forumunda tartışılıyor.
#1
Enokyan dilinin ne olduğunu daha basit bir anlatımla özetliyeyim. John Dee isimli bir papaz (aynı zamanda majisyen yani büyücü) kuvars küre ile görü (vizyon, yani küre içine bakarak geleceği, geçmişi, varlıkları görme) çalışmaları yapmaktaydı. Aynı zamanda kara ayna ile (siyah bir ayna) de bu çalışmalarını desteklemekteydi. John Dee, bu çalışmaları sırasında Edward Kelley ile tanışır ve ikisi yoğun bir metafiziksel çalışma içine girer.

Bu çalışmada John Dee kristal kürede, bazı ışık şeklinde varlıklar gördüğünü söylemektedir. Bu varlıklarla irtibatı güçlendirirler ve varlıklar bunlara bir dizi sistem ve dil öğretirler. Enochian dili ve sistemi denen bu sistem, dünya da hiç duyulmamış bir dili ve tuhaf tablosal sistemleri içermektedir. John Dee kendi inancı gereği bu varlıklara "melek" demiştir. Halbu ki kürede gördüklerinin "melek" değil "boyutsal varlıklar" olduğu aşikardır. (Yani bizden farklı boyutta yaşayan varlıklar)

Neyse, gelelim John Dee ve bazı metafizik araştırmacıların iddialarına. BU iddialara göre enokyan dili dünyada konuşulan ilk dillerden. (ikincisi sanskritçe üçüncüsü aramca) BU dil John Dee vasıtasıyla gelsede zaman içinde birçok majisyen tarafından bu dil ile ilgili bilgiler alınmıştır. Şu gerçek ki şu anda enokyan dilini öğretebilecek bir kimse yoktur. Çünkü bu dili ileri seviyeye gelen majisyenlere ani bir bilgi yüklemesi gibi varlıklar tarafından yüklenir. Ne öğretilebilir ne de öğrenebilir. Bunu sadece bu işte ilerleyenler (hepsi değil bir kısmı) öğrenebilir. Ama bazı sözcükler deşifre edilebilmiştir. Araştırmalarda bazı metinler bulabilirsiniz bu metinlerde deşifre edilebilmiştir. Ama büyük bir kısım bilgiye ulaşmanız çok zordur. Ancak bazı majikal kaynaklardan bu enokyan sözcüklerini bulabilirsiniz.

maxresdefault.jpg


Birçok en eski kadim maji kitapları (büyü kitapları) bu dilde yazıldığı için her majisyen tarafından çözülemez. Dilde vurgu ve aksan çok önemlidir. Mesela bir örnek vereyim:

Zavec isimli bir enokyan sözcüğü vardır. Ama Zavec sözcüğünü bu şekilde okursanız çok büyük hataya düşersiniz ve bir anlamı olmaz. Çünkü bu sözcüğün gerçek okunuşu şöyledir:

zoad-ah-kah-ray

Titreşimsel bir ses ile ağızdan enerjinin çıktığını hayal ederek söylenmelidir. BU sözcüğün anlamı hareket et demektir. 

Enochian sistemi çok karışıktır. Fonetiği çok zordur ve üzerinde en çok çalışılan sistemlerden, dillerden biridir. John Dee'nin enochian dili ve sistemi için kullandığı aletler Britishj Museum da sergilenmektedir. 

Sistem üzerinde çalışan Dr.John Dee; John Dee ve ortağının nekromansi, yani ölülerle iletişime geçme çalışmaları yaptıkları da söylenir. 

İnstagramdan bana ulaşabilirsiniz; Bilinmeyenguclerimiz
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Baş Melek Ariel Bolluk Bereket Mesajı Magnetho 0 1,480 07-01-2018, Saat: 20:06
Son Yorum: Magnetho
  Melek dili Enochian hakkında uyarı Lync 0 2,251 12-10-2017, Saat: 19:56
Son Yorum: Lync
  MELEK MESAJLARI NEREDEN NASIL GELİYOR Mutlakguc 0 26,503 15-06-2016, Saat: 16:59
Son Yorum: Mutlakguc
Exclamation Enochian-Melek dili- ENOKYAN Gilmourish 2 3,255 25-05-2016, Saat: 05:14
Son Yorum: Gilmourish

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi