Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NASA’nın Tüm Sırları İfşa Oldu!


NASA’nın Tüm Sırları İfşa Oldu! konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
NASA gerçekten sadece uzay araştırmaları mı yapıyor? Bu iddialar NASA'yı çok zor duruma düşürdü.

Amerikalı bilimadamları NASA'nın Ay'daki şehirler ile ilgili sırlarını ortaya çıkarıyor.

Apollo Ay programı sırasında NASA'nın Lunar Receiving Laboratuarında Data ve Fotoğraf Kontrol Departmanının eski yöneticisi olan Ken Johnston ABD'de bir seri sansasyonel açıklamalarda bulundu. Amerikan astronotlarının Ay'a indikleri zaman yapay kaynaklı eski harabeler ve daha önce bilinmeyen bir teknoloji bulduklarını söyledi. Astronotlar buldukları nesnelerin fotoğraflarını çektiler, ama NASA Johnston'a resimleri yok etmesini emretti.

Johnston emre uymadı. ABD hükümetinin bu bilgiyi 40 yıldır gizlediğini söyledi.Johnston'un ürkütücü iddiaları son zamanlarda yayınlanan yeni bir kitapta ortaya konuyor, “Karanlık Misyon: NASA'nın Gizli Tarihi”, kitabın ortak yazarları eski NASA danışmanı ve CBS Bilim Danışmanı Richard C. Hoagland ve Mike Bara, aerospace mühendislik danışmanı.Kitaptaki düşük kalitedeki resimler camdan yapılmış kubbeye benzer yapıların, taş kulelerin ve havada asılı kalelerin yıkıntılarını gösteriyor.“Kaybedecek bir şeyim yok. NASA ile kavga ettim ve işten atıldım” dedi Ken Johnston.

NASA Ayda bulunan kadim uygarlık iddialarının ciddi olmadığına inanıyor. Tartışmalı kitabın yazarları Sovyetler Birliği ile ay yarışı başlatan Başkan Kennedy'nin aslında dünya dışı teknolojileri Moskova ile paylaşmaya niyetli olduğunu söylüyorlar.

e231.jpg

NASA'nın Sırları: Aydaki Şehirler

Amerikalı bilimadamları NASA'nın Ay'daki şehirler ile ilgili sırlarını ortaya çıkarıyor.

Apollo Ay programı sırasında NASA'nın Lunar Receiving Laboratuarında Data ve Fotoğraf Kontrol Departmanının eski yöneticisi olan Ken Johnston ABD'de bir seri sansasyonel açıklamalarda bulundu. Amerikan astronotlarının Ay'a indikleri zaman yapay kaynaklı eski harabeler ve daha önce bilinmeyen bir teknoloji bulduklarını söyledi.

Astronotlar buldukları nesnelerin fotoğraflarını çektiler, ama NASA Johnston'a resimleri yok etmesini emretti. Johnston emre uymadı. ABD hükümetinin bu bilgiyi 40 yıldır gizlediğini söyledi.Johnston'un ürkütücü iddiaları son zamanlarda yayınlanan yeni bir kitapta ortaya konuyor, “Karanlık Misyon: NASA'nın Gizli Tarihi”, kitabın ortak yazarları eski NASA danışmanı ve CBS Bilim Danışmanı Richard C. Hoagland ve Mike Bara, aerospace mühendislik danışmanı.

dskj.jpg

Kitaptaki düşük kalitedeki resimler camdan yapılmış kubbeye benzer yapıların, taş kulelerin ve havada asılı kalelerin yıkıntılarını gösteriyor.“Kaybedecek bir şeyim yok. NASA ile kavga ettim ve işten atıldım” dedi Ken Johnston. NASA Ayda bulunan kadim uygarlık iddialarının ciddi olmadığına inanıyor. Tartışmalı kitabın yazarları Sovyetler Birliği ile ay yarışı başlatan Başkan Kennedy'nin aslında dünya dışı teknolojileri Moskova ile paylaşmaya niyetli olduğunu söylüyorlar.

Öte yandan Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın 40 yıl önce çektiği fotoğrafın üzerindeki küçük bir detay Ay'la ilgili yeni bir iddiayı ortaya çıkardı. Ay'a Neil Armstrong, Edwin Aldrin ve Michael Colins'den önce belirlenmeyen bir cismin indiği, ABD'li bilim insanlarının bunu fark ettiği ancak Ay'a gitme misyonunu tehlikeye atmamak için 40 yıl boyunca bu fotoğrafın sır gibi saklandığı belirtildi.

Soldaki resim büyütüldüğünde üzeri siyah, altı beyaz, dikdörtgen kule gibi bir yapı göze çarpıyor.NASA'nın AS11-40-5854HR katalog numarasıyla sakladığı fotoğrafta Ay'ın üzerinde konuşlanan belirsiz cismin gölgesi de fark ediliyor. Bilim adamları gölgesi olan bu cismin Ay'a ait olmadığını belirtiyor. Bilim çevreleri, şimdi şu soruyu tartışıyor. Ay'a Neil Armstrong'dan önce başkaları mı indi?Bu arada gazete haberlerine göre Google Moon, Ay'da gizli üs keşfetti.

NASA tarafından sağlanan, ay haritasına belirli bir detaya kadar ulaşılabilen Google Moon'daki Ay yüzeyinde, sıra sıra dizili barakaların bulunduğu bir askeri üssü andıran görüntüler şaşkınlık yarattı.

Ay'ın Dünya'dan görülmeyen karanlık tarafında bir uzaylı üssü olduğu yönündeki söylentiler yıllardır devam ediyor. İngiliz Sun gazetesinin yayımladığı görüntülerde, bir vadinin içinde bulunan ve bir askeri havaalanını andıran üssün çevresinde dağlar bulunuyor.

Bilim adamları, yeni elde edilen kanıtların, Ay'ın bazı astronomların düşündüğü gibi tamamen ölü bir gezegen olmadığını öne sürüyor ve Ay yüzeyinde zaman zaman yoğun bir hareketlilik gözlendiğini belirtiyorlar. Uzun aralıklarla da olsa Ay yüzeyinde değişiklikler olduğu rapor ediliyor.

Eski ABD Donanma İstihbarat görevlisi Milton Cooper da, Ay üzerinde bulunan ve istihbaratçıların “Uzaylı Üssü Luna” olarak adlandırıldıkları bir üstten söz etmişti.

Cooper'a göre, Ay'ın uzak kesimlerinde bulunan bu uzaylı üssü Ay'a inen Apollo astronotları tarafından da görülmüş ve filme alınmıştı. Ana gemi adı verilen devasa uzay gemilerinin bulunduğu bu üstte, çok büyük makineler kullanılarak maden çalışmaları yapıldığı iddia ediliyor.

Kaynak: sozcu.com.tr

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  NASA Tarafından Onaylanan Süper İnsan Yetenekleri Emka 0 7,371 03-06-2018, Saat: 14:21
Son Yorum: Emka
  Nil Nehri Hangi Sırları Tutuyor? Emka 0 2,346 13-05-2018, Saat: 17:31
Son Yorum: Emka
  NASA, Jüpiter’in İlk Kez Görülen ‘Cehennem Fırtınalarının’ Fotoğrafını Yayınladı! Spiritüeller 0 2,437 11-03-2018, Saat: 15:41
Son Yorum: Spiritüeller
  Dünyanın sırları burada mı? Emka 0 2,595 01-12-2017, Saat: 13:50
Son Yorum: Emka
  Nasa dan Açıklama:Uzaylılara Dünya'nın yerini belli ettik, pişmanız! EvrimBilge 0 5,581 10-10-2017, Saat: 22:13
Son Yorum: EvrimBilge

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi