Negatif enerji meditasyonu

Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Negatif enerji meditasyonu


Negatif enerji meditasyonu konusu, MEDİTASYON forumunda tartışılıyor.
#1
"Önce klasik bir meditasyon çalışmasında olduğu gibi sessiz ve isteğe göre karanlık bir ortama geçiyoruz. Ortamın çok fazla aydınlık olmaması sizin düşünceleri daha kolay imajine edebilmeniz açısından kullanışlı olacaktır. Şimdi gözlerimizi kapatıyoruz. Vücut pozisyonunuzun pek bir önemi yok. Yeter ki siz rahat edin ve uykunuzun gelmesine yol açacak bir pozisyon olmasın. Şimdi kendinizi yeterince hazır hissediyorsanız asıl işe geçebiliriz. Aklınıza sizi en çok öfkelendiren ve içinizde nefret duygusunu uyandıran olayları getirin. Bu olaylardan kasıt; sizin hayatınızın herhangi bir alanında yaşadığınız, aklınıza her geldiğinde sizi daha da sinirlendiren, bir insana, bir düşünceye, cansız bir varlığa ve benzeri herhangi bir şeye karşı duyduğunuz öfke olabilir. img3.jpg


Bu meditasyonun asıl avantajı da budur. Bu zaten herkesin içinde olan bir şeydir. Hiçbir insan zaman zaman öfkelenmediğini söyleyemez. En bilge insan bile bir şeylerden nefret edebilir. Bu yüzden bu meditasyon herkese hitap etmektedir. Uygulamaya devam edecek olursak; içinizde nefreti uyandıran "şeyleri" düşünmeye devam edin. Onları hatırlayın ve bırakın intikam duygunuz sizi ele geçirsin. Nefret duygusunun nasıl olduğunu hepimiz biliriz. Onu aynı zamanda sevinci ve mutluluğu da hissettiğimiz yerde; kalp çakrası ile solar plexus (karın çakrası) arasında bir yerlerde hissederiz. Fark ettiyseniz öfkelendiğinizde göğüs bölgenizde rahatsız edici ama çok güçlü bir enerji hissedersiniz. 

İşte bu nefrettir. Negatif enerjidir. Bir çok varlık bu enerjinin kötü olduğunu söyler fakat gücünü bir kez keşfettiğinizde size çok faydası dokunacaktır. İşte meditasyon da teknik olarak hem bu anda bitiyor hem de bu anda başlıyor. O enerjiyi vücudunuzda ve tüm bilincinizde hissettiğiniz an her şeyi unutun ve ona odaklanın. Negatif enerjinin büyümesine izin verin. Meditasyon bu kadar. Ama sizin ne kadar devam ettirebildiğinize bağlı. Tahminime göre bu enerjiyi yeterince büyütebilirseniz çok güçlü bir varlık olarak aydınlanabilirsiniz.

İnstagramdan bana ulaşabilirsiniz; Bilinmeyenguclerimiz
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENİ GÜNE MÜKKEMMEL BAŞLAMAK İÇİN GÜNE BAŞLAMA MEDİTASYONU EvrimBilge 0 1,038 18-10-2017, Saat: 01:34
Son Yorum: EvrimBilge
  YÜRÜYEREK NEFES‬ MEDİTASYONU EvrimBilge 0 875 18-10-2017, Saat: 01:18
Son Yorum: EvrimBilge
  Korkuları Temizleyen ve Kalp Çakrasını Açan Şifa Meditasyonu Archilles 0 2,601 16-09-2017, Saat: 15:25
Son Yorum: Archilles
  Çay Meditasyonu Thetis 0 1,053 16-09-2017, Saat: 11:43
Son Yorum: Thetis
  DÜNYA ÇAPINDA BARIŞ MEDİTASYONU 16 EYLÜL’DE KAÇIRMAYIN Emka 0 1,075 10-09-2017, Saat: 03:09
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi