Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

POZİTİF ENERJİ UYGULAMASI NASIL YAPILIR


POZİTİF ENERJİ UYGULAMASI NASIL YAPILIR konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Düşünce, insanın temel yaratıcı yeteneğidir. Düşünce ve imajinasyon (tahayyül-hayal etme gücü) hareketten önce vardır. Her düşünce belli bir etkiye sahip olan yaratıcı bir süreçtir.

Hayatımızı iyiye doğru yöneltmek istiyorsak eğer, gereken olumlu sebeplerin oluşması için bir tür aşırı çaba göstermeliyiz. İmajinasyon gücümüzün, hayatımızı her an yeniden yapılandıran bir yaşam sanatçısı olduğunu unutmayın.

Eğer bir insan,  Pozitif düşünüyor ve davranıyorum, ama yansımalar asla pozitif değil.  diye düşünüyorsa, yanılıyordur. Pozitif düşünce, bizi sevindirmeyen, mutlu kılmayan ve onaylamayan olayları dikkate almamak anlamına gelmez ki; aksine,  Gerçek pozitiflik, her durum ve şart altında elinden gelenin en iyisini yapmaktır. 

Günlük hayatta yeni zorluklarla karşılaşmak engellenemez. Zaten bu tür değişimler ve meydan okumalar bize atak yaptırır. Gelişmek, değişmek, güçlenmek ve karşılaştığımız zorlukları olumlu olaylar hâline getirerek çözümlemek insan hayatının amacı ve anlamıdır. Hayatın acılıkla, katılıkla, negatiflikle sunduğu her şeyi tatlandırmak, güzelleştirmek ve pozitif enerjinin pırıltılı ışığıyla yıkamak için buradayız. Her zorluk onu aşmamız için bize bir olanak sağlar ve  ruhsal farkındalığımızı  artmasına neden olur.

hummingbird-691483_640.jpg

 Yaşamanın  öncelikle  öğrenmek  anlamına geldiği gerçeğinin tam olarak şuuruna varırsak, hayatla ilgili görevlerimizi de hakkıyla yerine getiririz.
Düşüncelerimizin her biri bir yaratma eylemidir. Hepimiz de buraya yaratıcı yönümüzü geliştirmek için geldik. Düşüncelerimizle yaratıcı enerjiye şekil veriyoruz. Ve daha sonra bu eylemimiz, hayatımızda bir durum veya olay olarak ortaya çıkıyor.
Pozitif düşünmek ve pozitif enerjiyle uygulama yapmak, üstelik bu olumlu enerjiyi başkalarına da yansıtmak demek, tüm deneyimlerin özellikle de acı ve ıstırap dolu deneyimlerin bize  Öğrenmek ve Uygulamak  için olanaklar sunduğunu fark etmek; geçmişin tüm acı anılarını affetmek, onları sevgiyle kendimizden uzaklaştırmak demektir.

Şuurlanmanın ve gelişimin hangi aşamasında bulunursak bulunalım, insan olmanın erdemli vazifesini bilgece yerine getirme şansına eşit olarak sahibiz. Kim olursak olalım, büyük küçük demeden ne hizmet yaparsak yapalım, hizmetimizi pozitif enerjinin verdiği güçle olumlu ve doğru yapmak olanaklarıyla donatılmış durumdayız. Yeter ki,  Pozitif enerjinin tüm varlığımızdan yansıyabilmesi için sadeleşmeyi ve terki göze alalım ve pozitifin bilgisine gönül kaplarımızı açalım.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Büyük Piramidin Yeni Yapılan Kopyası Mistik Enerji Saçıyor Emka 0 80 20 dakika önce
Son Yorum: Emka
  Sınırsız Ruhsal Enerji Alanınıza Girmenin 5 Yolu Emka 0 782 19-06-2018, Saat: 21:12
Son Yorum: Emka
  Korkuyu Nasıl Aşacaksınız? Bu Eski Şaman Tekniği Psikologlar Tarafından Öneriliyor. Emka 0 1,762 16-06-2018, Saat: 13:01
Son Yorum: Emka
  EVİNİZİ POZİTİF ENERJİYLE DOLDURMANIN 6 YOLU Emka 0 3,058 09-06-2018, Saat: 17:13
Son Yorum: Emka
  Çift Sayılar Ne Anlama Geliyor? Gizemli Enerji Çifterinin Anlamları Emka 0 2,111 06-06-2018, Saat: 23:41
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi