Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ruh Elementinizi Öğrenin


Ruh Elementinizi Öğrenin konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Hangi Doğa Elementinin Temsilcisi Olduğunuzu Biliyor musunuz? 

Evrendeki her şey birbiriyle bağlantılıdır ve hiçbir şey tesadüf değildir. Genellikle şunu unuturuz: Bizler insan şeklini almış ruhsal varlıklarız. Evrenin enerjisi bizi insan şeklinde ifade eder. Kozmos’a tabiyiz ve 5 fiziksel elementi bünyemizde barındırırız: hava, su, ateş, toprak ve eter. Eter doğada dominanttan çok çekinik bir elementtir.

Burada en çok hangi elementle bağlantılı olduğunuzu göreceksiniz. Bazı insanlar için bu dört elementin enerjisi de yoğundur ve hepsiyle de bağlantılılardır, ancak bazılarıysa doğrudan tek bir kategoriye aittir.


hangi-elementsiniz.jpg


Peki siz kendi elementinizin hangisi olduğunu düşünüyorsunuz?


Ateş

ates-elementi.jpg

Ateş ruhlar dünyaya verecekleri bir mesajları olduğu için buradadırlar. İçlerinde sonsuz bir alev vardır ve bu da onları rüyalarının ve hayallerinin peşinden koşmaya ve onları elde etmeye iter.  Benliklerine karşı doğru olduklarında gerçekten çok büyük işlere imza atabilirler. Ancak doğru bir denge olmazsa ateş ruhutıpkı  doğada olduğu gibi, çok yoğun bir şekilde agresif ve baskın olabilir. Yollarına çıkıp onları engelleyenlere karşı acımasız olurlar. Ancak daha büyük resme odaklandıklarında ve asıl güçlerini hatırladıklarında, rahat hissetmeye başlarlar ve mantıklarını hemen bulurlar. Ateş ruhların sorunu düzen dışı olmalarıdır. Kontrol altında olmadığı zaman bir yangın gibi yakıp kavururken, kendilerini kontrol altında tutabildiklerinde, bir meşale gibi aydıklık saçarlar.


Toprak

toprak-elementi.jpg

Toprak ruhlar bu gezegene iyileştirmek için gelmiştir. Kendilerini, başkalarını ve tüm dünyayı iyileştirmek… Doğal iyileştiriciler oldukları için bitkiler ve iyileştirici özellikleri onları çeker. Çiçek, bitki ve ağaçlara karşı içten gelen ve anlamlandıramadıkları bir sevgi beslerler. Toprağa uyumludurlar ve bunu içten bir şekilde hissederler. Amacı bu dünyayı daha iyi yaşanılır bir hale getirmek olan herşeyi sonuna kadar desteklerler. Ruh elementi toprak olanlar çok kararlıdırlar ve görevlerini yerine getirebilmek için sorumluluk almaktan kaçmazlar. Doğuştan liderlerdir ve genellikle hayatta sevdikleri insanlara yardımcı olabilmek için her zaman boş vakit ayırabilirler. Dengelerini kaybettiklerinde soğuklaşırlar, uzak ve endişeli dururlar. Dengelerini bulabilmek için doğada vakit geçirmeleri gerekir.


Hava

hava-elementi.jpg

Hava ruhlar dünyaya yenilik ve vizyon getirmek için gelmişlerdir. Amaçları çok kutsaldır ve onlar aslında doğal öğretmenlerdir. Hava ruhlar öngörülü kişilerdir ve yenilikçi düşünceleri ve inançları sayesinde kalıcı değişiklikler yaparlar. Barışın koruyucusudurlar ve onu koruyabilmek için her şeyi göze alırlar. Herhangi bir durumu veya bir anlaşmazlığı çözebilecek doğal yetenekleri vardır. Ancak insanlar onların güvenini ve emeğini suistimal ettiği zaman doğal dengelerini kaybederler. Dengelerini kaybettiklerinde ise kendilerini diğer insanlardan soyutlamaya meyilli olurlar ve güvensizlik hissi yaşayabilirler.


Su

su-elementi.jpg

Su ruhlar dünyaya sanat, müzik ve yaratıcılık vasıtasıyla şifa dağıtmaya gelmişlerdir. Aşırı içgüdüsel kimselerdir. Yaratıcılık taraflarıyla araları çok iyidir ve her şeyi açık bir zihin ve açık bir kalp ile keşfederler. Su ruhlar çevrelerine karşı çok hassastırlar ve insanların enerjileriyle çabucak kaynaşırlar. Ve bunun farkında olmadan yaparlar. Sezgileri kuvvetlidir. Su ruhu kim olduklarını bilmeleri ve yaratıcılıklarına özgürce dolaşmayı izin vermeleri sayesinde canlanabilir. Geleneklere uymayan doğaları vardır ve uymaya zorlandıklarında dengelerini kaybederler. Dengelerini kaybettiklerinde bitkin ve bunalmış hisseder, aşırı hassas ve endişeli olurlar. Bir şeyle duygusal taraflarıyla ilgilenmek onlar için çok önemlidir. Kötü enerji kalıntılarını göz yaşıyla atmak onlara çok yardım eder.


kaynak: filoji.com/hangi-doga-elementinin-temsilcisi-oldugunuzu-biliyor-musunuz-ruh-elementinizi-ogrenin/
Your Page Title
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hangi Doğa Elementinin Temsilcisi Olduğunuzu Biliyor musunuz Ruh Elementinizi Öğrenin Archilles 0 3,739 17-05-2018, Saat: 23:39
Son Yorum: Archilles
  İlaç Kullanmadan 5 Dakikada Baş Ağrısını Geçirmeyi Öğrenin: Akupresür Noktaları Emka 0 3,769 28-11-2017, Saat: 13:59
Son Yorum: Emka
  Yürürken Meditasyon Yapmayı Öğrenin Emka 0 4,434 16-11-2017, Saat: 14:16
Son Yorum: Emka
  DÜNYA DIŞI VARLIKLARLA İLETİŞİM KURMAYI ÖĞRENİN Archilles 0 5,195 17-09-2017, Saat: 00:38
Son Yorum: Archilles
  ENERJİNİZİ DOĞRU KULLANMAYI ÖĞRENİN Spiritüeller 0 5,769 29-05-2017, Saat: 18:22
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi