Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sizi Canlı Canlı Yiyen Bir Duygusal Vampir Hayatınızda Olabilir!


Sizi Canlı Canlı Yiyen Bir Duygusal Vampir Hayatınızda Olabilir! konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Duygu vampiri insanlar aslında hepimizin hayatındalar ya da belli dönemlerde onlarla yolumuz çakıştı. Hemen hepimizin aşina olduğu bu kişilerin yanında kendimizi tarifi zor bir şekilde tedirgin hissederiz. Onları sevdiğimizi düşünsek bile yanlarındayken genelde enerjimiz açıklayamadığımız bir şekilde düşüktür. Aslında bu durum bile başlı başına duygusal vampir dediğimiz bu insanları tespit etmeniz için yeterli bir belirtidir. Ancak daha spesifik olarak bu kişileri belirlemek istiyorsanız aşağıdaki sinyalleri kontrol etmelisiniz.

duygusal-vampir-filoji.jpg

1. Eleştiri olayını hayatlarının her alanına yaymışlardır
Yapıcı olmayan ve içerisinde bulunulan durumun iyileşmesine hiçbir katkı sağlamayacak olan eleştiriler bu kişilerin en ayırt edici özelliklerindendir. Sürekli memnuniyetsizlik tavrına bürünerek etraflarındaki her şeyi ve herkesi eleştirirler. Sürekli olarak herşeyi kendilerinin daha iyi yapabilecekleri izlenimini vermeye çalışırlar ve en ufak hatanızda sizi eleştirmekten asla geri durmazlar.

2. Siz farketmeden beyninizi bulandırır ve vaktinizi çalarlar
Bu kişiler vereceğiniz zorlu kararlar öncesinde genellikle size kendinizi daha da zor bir durumdaymış gibi hissettirirler. Oysa ki, sağlıklı bir arkadaşlığın veya ilişkinin ilerlediği yön bu olmamalıdır. Sizin düzenli olarak dinleyip, dertlerine ve sorunlarına ortak olduğunuz arkadaşınız sıra sizi dinlemeye geldiğinde konuyu geçiştiriyor ya da dönüp dolaştırıp lafı yine kendi hayatına getiriyorsa, bu ilişikide bir sıkıntı varolduğu anlamına gelmektedir.

3. Abartı derecesinde alıngandırlar
Bu insanların bir başka rahatsızlık verici özelliği ise gereğinden fazla alınganlık yaparak sizi duygusal açıdan sorumlu ve kötü hissetmeye itmeleridir. Örneğin; iyi niyetli olarak kıyafetiyle ilgili yaptığınız bir uyarıyı içselleştirip “zaten ben çirkinim tekiyim!” gibi bir sonuca vardırarak sanki siz onu bu yönde itham etmişsiniz gibi bir algı yaratabilirler. Bunun amacı, sonuç olarak yine sizin duygusal ilginizi kendi üzerinde toplayarak enerjinizi harcamaktır. Bu durumu alışkanlık haline getirmiş olan tanıdıklarınızın duygusal kurbanı olduğunuzu farkedip, onları beslemeyi bir an önce bırakmalısınız.

4. Mutsuz taklidi yapmakta çok iyidirler
Bu insanlar, tıpkı alınganlık yöntemi ile sizin duygusal enerjinizi kendi üstlerine çektikleri gibi, “mutsuz taklidi” yaparakta bunu gerçekleştirebilirler. Örneğin bu kişiler ilginin kendi üzerinde olmadığını hissederse, size bir sıkıntıları olduğunu söyleyerek, bir dertlerini açarak ilginizi onların üzerinde toplamızı sağlarlar. Aslında bunda bir sıkıntı yoktur, arkadaşlar veya çiftler birbirlerinin sıkıntılarını dinlerler. Ancak duygusal vampir olarak nitelendirdiğimiz bu kişilerin, normal arkadaşlardan farkı size anlattıkları o sıkıntıyı veya problemi aslında o kadar da kafaya takmıyor olmalarıdır.

Bu duruma daha önce de şahit olmuş olabilirsiniz. Örneğin sizinle vakit geçirdikten bir süre sonra yanınızdan ayrılan arkadaşınızı belki bir kaç saat belki de ertesi gün, başka kişilerle gayet mutlu vakit geçirirken görerek şaşakalabilirsiniz. filoji.com Bu duygusal vampir olan bir kişinin en belirgin özelliklerinden biridir. Yani o kadar da “büyük” bir sıkıntı içerisinde olmamalarına rağmen sadece sizin ilginizle kendilerini iyi hissetmek için size mutsuz taklidi yapmaktadırlar.

5. Gizli bencildirler
Gizli bencil olarak tanımlanmalarının nedeni, bencilliklerini size hissettirmiyor olmalarıdır. Size karşı gayet ilgili ve paylaşımcı gözükseler bile aslında bu onların taktığı bir maskedir. Bunun farkına varmak oldukça zordur çünkü bu durumu karşınızdaki kişinin size karşı davranışlarından değil ancak diğer insanlara karşı olan davranışlarını inceleyerek tespit edebilirsiniz. Örneğin, ortak bir tanıdığınızın bir sıkıntısına asla ilgi göstermemesi bunun belirgin bir özelliğidir. Bu bencilliğini size ya da tanıdığınız birkaç insana yansıtmıyor olmasının sebebi ise, sizin ona faydalı olduğunuzu düşünmesinden ibarettir.

Yani bu kişi sizin ona maddi ya da manevi faydalı olduğunuzu bildiği için size karşı bu yüzünü göstermemektedir. Onun fayda alanından çıkmaya başladıysanız, yani bu kişi artık sizin ona yararlı olmadığınızı düşünmeye başladıysa, size karşı olan tutumunun değişimi sizi çok şaşırtabilir. Bir çoğumuzun hayatından geçmiş olan bu tip insanlar da, duygusal vampirlerin en iyi örneklerindendir.

Kaynak:filoji.com

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilinçaltınızın Sizi Engellediği Kök Düşünceler Emka 0 4,922 25-11-2018, Saat: 13:31
Son Yorum: Emka
  Ruh Rehberlerinizin Sizi İzlediği Ve Doğru Yolda Kalmanıza Yardımcı Olduğu 8 İşaret Emka 0 4,359 16-09-2018, Saat: 17:20
Son Yorum: Emka
  Koruyucu Meleklerin Sizi İzlediği ve Kötülüklerden Koruduğunu Gösteren 9 İşaret Emka 0 11,610 13-08-2018, Saat: 14:50
Son Yorum: Emka
  Hayatınızda İhtiyacınız Olan 3 Tip İnsan Emka 0 2,803 05-07-2018, Saat: 17:37
Son Yorum: Emka
  Kediler Sizi Evinizdeki Negatif Enerjilerden ve Olumsuz Ruhlardan Korurlar Emka 0 36,156 08-06-2018, Saat: 00:17
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi