Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sizi Yükselterek Kaderinizi ve Karmanızı Olumlu Yönde Etkileyecek 7 şey


Sizi Yükselterek Kaderinizi ve Karmanızı Olumlu Yönde Etkileyecek 7 şey konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
“Ne ekersen onu biçersin”- Atasözü

“Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz.” -Hadis-i Şerif

“İnsan ayıpladığını yaşamadan ölmez” – Hadis-i Şerif

“İyilik yapan iyilik bulur.”- Atasözü


karma-758x364.jpg

Gibi değerli sözlerle de ifade edebileceği gibi, yaptığımız her eylemin, söylediğimiz her şeyin ve hatta aklımızdan geçirdiğimiz her düşüncenin bize bir geri dönüşü olur. İster “karma” ister “kader” diye adlandırın, bu etki-tepki yasasının hayatımızdaki etkisi oldukça büyüktür.

Karma, genellikle evrene gönderdiğimiz enerjinin bize geri dönüşüdür. Hayatta her zaman yaptıklarımızı kontrol edemiyoruz ne yazık ki. Mantıksız davranışlarımızın sonuçlarına katlanmaya çalışsak da çoğumuz bu davranışımıza sebep olan durumlara takılı kalıyoruz. Eylemlerimizin ardındaki niyetimizi temiz tutarsak, karmanın olumsuz sonuçlarını da önlemiş oluruz.

İyi bir karmaya sahip olmak için, kendimize ve gücümüze odaklanarak yapabileceklerimizin farkına varmalıyız. Karmanıza olumlu enerjiyi çekecek bu 7 yöntem hem ruhsal gelişiminize katkı sağlayacak hem de başkalarını düşünerek de hareket etmenize yardımcı olacaktır.

1. Yaşam Hedeflerinize Odaklanın

adventure-1807524_640.jpg

Karmanızı ve kaderinizi olumlu bir gidişata sokmak istiyorsanız, kendi yaşam hedeflerinize odaklanabilirsiniz.

Hayattaki hedeflerinize daha odaklı yaşarsanız, dikkatinizi dağıtıp sizi engelleyecek şeylerin üzerinizdeki etkisi azalır. Ne kadar odaklanırsanız, o kadar başarılı olabilirsiniz.

Bununla birlikte, arada bir mola vermeyi de ihmal etmeyin. Bu sayede hem soluklanır ve yenilenirsiniz hem de, her neyle ilgileniyorsanız üzerinde daha yaratıcı çalışmalar yapabilirsiniz.

Bu yolda önünüze birtakım engeller çıkabilir. Ancak engellerin varoluş sebebinin, hedefleriniz uğruna yaptıklarınızı, daha doğru şekilde yapmanıza yardımcı olmak olduğunu unutmayın. Çünkü başarısızlıklar hayatınızın belirli alanlarında ders almanıza ve kendinizi geliştirmenize yardımcı olur.

2. Etrafınızdaki Dünyayla Bir Bağ Kurun

norway-772991_640.jpg

İçinde bulunduğunuz ve etrafınızda dönen dünyayla bir bağ kurduğunuz zaman, şuan ne olup ne bittiğinden haberdar olabilirsiniz.

Geçmişte ve gelecekte yaşamak şuanda sahip olduğunuz değerli zamanlarınızı sizden çalar.  Nasıl hedeflerinize odaklanmak başarı getiriyorsa, şuan yaşadığınız zamanın içinde aktif olmak da, size azami potansiyelinize erişmede yardımcı olur.

Anda yaşamak ve yaşayabileceğiniz en iyi şekilde yaşamak, dünyayla bir bağlantı kurmanızı sağlayarak, karmanızı dengeleyip pozitif enerjiyi hayatınıza çeker.

3. Yaşamınızdaki Sorumluluklarınızı Üstlenin

student-849825_640.jpg

Sorumluluk sahibi olmak sizlere olgunlukla birlikte, iyi bir karma da katar. Her hareketimiz doğru ve hatasız olacak diye bir kaide yoktur. Hatasız kul olmaz derler ya; hala yaşıyor ve gelişiyorsanız, hata yapmak bu sürecin bir parçası olduğu için kendinize çok yüklenmeyin.

Ancak, hatalarınızın ve yaptığınız yanlışların sorumluluğunu üstlendiğiniz zaman, doğru olanı yaparsınız. Herkes bu erdemli davranışı sergileyemez ne yazık ki…

Hem bu sayede, hatalarınızı düzeltmeniz daha kolay olur ve bir daha da tekrarlamazsınız.

4. Kendinize Gülmeyi Öğrenin

g%25C3%25BCl%25C3%25BCmseyen-k%25C4%25B1z.jpg

Hata yapmak aşağılayıcı bir durummuş gibi gelebilir. Ancak, alçakgönüllü olmak kaderinizi ve karmanızı dengeleyip, sizleri iyi enerjide tutabilecek en iyi özelliktir.

Şu hayatta yaptığınız ahmakça hatalar sonucu kendinize gülebiliyorsanız, başkalarının eleştirilerini dinlemek de sizin için daha kolay olur.

Hayattaki başarısızlıklarımız kendimizi geliştirmemizi sağlayacak parkurlardır. Başarısızlıklar veya talihsiz birtakım olaylar, ruhunuzun ihtiyaç duyduğu gelişimleri çeker hayatınıza.
 
Başkalarından olumsuz yorumlar alıyorsanız, onları çok da ciddiye almayıp, bunun yerine kendinize gülüp hayatın eğlenceli ve şaka dolu yönlerinin keyfini sürün. Böylece, hayat yolculuğunuzun nasıl aydınlanacağını göreceksiniz.

5. Kendinize ve Çevrenize Karşı Sabırlı Olun

kum-saati-758x504.jpg

Hayatta çok fazla sabır gerektiren durumlarla karşılaşabiliriz; başarı da bunlardan biridir. Her zaman arzu ettiğiniz nesneyi, olmasını istediğiniz zamanda elde edemezsiniz.

Ne demişler, “sabreden derviş muradına ermiş.” Sabırla beklerseniz, iyi geri dönüşler alacağınızı bilmelisiniz.

6. Nazik Davranışlarda Bulunun

eller.jpg

Mark Twain, “İyilik, körün görebildiği, sağırın ise işitebildiği bir dildir” diyerek derin bir yorum getirmiş.

Siz de, küçük de olsa başkalarına karşı nezaketli davranışlarda bulunun. Öncelikle kendinize karşı nazikseniz, diğer insanlar da bunu hissedecektir. Başkalarını sevebilmek, önce kendinizi sevmekten geçer.

Kendinize iyi ve nazik davranırsanız, hakiki ve esaslı bir insan olduğunuzu herkes hissedecektir. İnsanları sahte bir gülüşle kandırabilirsiniz lakin kendinizi kandıramazsanız.

Kendi kendinize iyi ve nazik davranmanız demek, sizi mutlu eden şeyleri yapmanız demektir.

Kendinize karşı ne kadar nazik olursanız, başkalarına nezaketli davranmak o kadar içinizden gelir ve bunu tüm samimiyetinizle yapmak istersiniz.


7. Değişime Açık olun ve Rahatlayın

yaln%25C4%25B1z-k%25C4%25B1z-g%25C3%25BC...58x439.jpg

Şayet geleceğimizi daha şimdiden şu anki planlarımıza göre tasarladıysak, bazı değişikliklerle karşılaşmak bizler için zor olur.

Değişim, alışık olduğumuz bir olgu değildir. Değişim, bilinmeyenden korktuğumuz için düşünmesi bile korkunç gelen bir aşamadır.

Rahatlık bölgenizden çıkıp değişimle de rahat hissedebilirsiniz.

Değişimi kabul edip kucaklamak, zihninizin sınırlarını aşmaya, zengin imkan ve olasılıklara açılmanıza yardımcı olarak karmanızı iyi yönde etkiler.


Kozasından çıkan kelebek misali, sizler de ancak birçok değişimden geçtikten sonra kanat çırpabilirsiniz.

kaynak: Filoji.com

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilinçaltınızın Sizi Engellediği Kök Düşünceler Emka 0 4,847 25-11-2018, Saat: 13:31
Son Yorum: Emka
  Ruh Rehberlerinizin Sizi İzlediği Ve Doğru Yolda Kalmanıza Yardımcı Olduğu 8 İşaret Emka 0 4,317 16-09-2018, Saat: 17:20
Son Yorum: Emka
  Koruyucu Meleklerin Sizi İzlediği ve Kötülüklerden Koruduğunu Gösteren 9 İşaret Emka 0 11,571 13-08-2018, Saat: 14:50
Son Yorum: Emka
  Kediler Sizi Evinizdeki Negatif Enerjilerden ve Olumsuz Ruhlardan Korurlar Emka 0 35,993 08-06-2018, Saat: 00:17
Son Yorum: Emka
  Suyun Gücü ile Olumlu Yaşam Archilles 0 2,906 20-04-2018, Saat: 13:28
Son Yorum: Archilles

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi