Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TIKANAN ENEJİNİZİ ARINDIRMANIN 8 YOLU


TIKANAN ENEJİNİZİ ARINDIRMANIN 8 YOLU konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Hepimiz zaman zaman çaresiz hissederiz. Çoğu zaman, umutlarımız çok uzakmış gibi durur. Hayat koşturmacasında bazen dibe vururuz. Ama bizi kör kuyuya bırakan şeyler vardır ve onları bilirsek bu kör kuyudan çıkmak için bir şansımız olur. Enerjimizi engelleyen ve pek çok sebep vardır. Biz 8 ana sebebi ve çözümlerini yazmak istiyoruz.

KORKULARIMIZ – Diğer her şeyi bir yana bırakın. Korkularımız enerjimizi en çok bloke eden şeylerden biridir. Korkularımız mantıklı olabileceği gibi mantık dışı da olabilir. Ne yazık ki mantık dışı korkularımızı bile yenmek çoğu zaman çok zordur.
Çözüm ise basittir. Korkularınızı kabul edin ve onların bir duygudan ibaret olduğunun farkına varın. Korkularınızı ve kendinizi yargılamayın. Onlarla barış ilan edin. Göreceksiniz onları besleyen aslında sadece sizsiniz.

HAYAL KIRIKLIKLARIMIZ – Bu dünyada ilk öğrendiğimiz şeylerden biridir aslında. Balonumuz gökyüzüne uçtuğunda söyledikleri şeydir. Bir daha asla geri gelmeyecek. Hayal kırıklıklarımızın en büyük sebebi ise onları gerçekleştirme düşüncesini kabul etmememizdir.
Hayal kırıklıklarınız sizi siz yapan ana etkenlerdir. Karakterinizin yapı taşlarından biridir. Onu silemez veya değiştiremezsiniz. Ama ondan güç alabilirsiniz. Başarılı pek çok insan hayatları boyunca büyük düş kırıklıkları yaşadı. Aldatıldılar, küçük görüldüler ve bunlarda şöyle bir etki yaptı. Kendine daha fazla inan. Hayallerine inan. Kimse evet, senden başka kimse başaracağına senin kadar inanmaz. Sonuna kadar mücadele et göreceksin bunu aştığında enerjin geri gelecek.

HIRSLARIMIZ – Öyle yada böyle hepimizin çok istediği şeyler var. Hepimiz zenginlik veya başarı istiyoruz. Her ikisi olursa daha iyi olur tabii. Ama hırsımız enerjimizi bloke eder. Bizi bir girdabın içine sokar. Adına negatiflik diyebileceğimiz bir enerji girdabına gireriz ve çoğunlukla çıkamayız. İşte bundan kurtulmanın en kolay yolu hırslarımızı bırakmamızdır. Arzularımızı ve isteklerimizi saplantı haline getirmemeli ve olan şeyleri kabul etmeliyiz.


enerji.jpgÇEVREMİZ – Çevre çok değişik bir faktördür. Sizi teşvik eden insanlar olacağı gibi enerjinizi bloke eden negatif insanlarda olacaktır. Onları takmamaya çalışın. Bu aileniz veya iş arkadaşlarınızdan biri olsa bile. Onu göz ardı ettiğinizde artık sizinle çok fazla uğraşmayacaktır.

ALIŞKANLIKLARIMIZ – Bizi bloke eden en önemli nedenlerden biri doğru alışkanlıklar elde edememiş olmamızdır. Yoga, spor, yürüyüş, meditasyon ve dua bize çok iyi gelen şeylerdir. Genellikle hiç biri hayatımızda yoktur. Olumlama yapabilir ve dua edebilirsiniz.Çok hızlı bir şekilde enerjinizin blokesinin kalktığını göreceksiniz.

ENERJİNİZİ SERBEST BIRAKIN – Evet elimizde tuttuğumuz ve sırtımıza yüklediğimiz milyonlarca duygu yükü ve depresyonumuz var. Onları bırakmaya ise hiç niyetimiz yok gibi. Elinize bir kalem alın ve onu sıkıca tutun. Kalemin yere doğru tutulduğundan emin olun. Sizce o kalem nasıl yere düşebilir. Tek bir yolla elinizi açarak yani elinizi serbest bırakarak. Hepimiz kaygılarımız yüzünden enerjimizi sıkıyoruz. Serbest bıraktığınızda her şey değişecektir.

ANLAYIŞ – Eğer anlayış nedir diye sorarsanız. O bir dengedir derim. Anlayış doğal bir dengedir. Doğanın döngüsüdür. Hiç bir aslan tüm ceylan sürüsüne saldırmaz. Çünkü bunun tüm dengeyi bozacağını ve kendini de yok edeceğini bilir. Birbirine tahammül edemeyen insanlar ile yaşıyoruz. Doğal olarak anlayıştan uzaklaşıyoruz. Ama gerçek aslında basittir. Çevrene anlayış duyarsan sana geri yansır. Bu kısaca YİNG ve YANG tır. Denge anlayışı getirir. Dengeyi keşfedin.


ENERJİ BLOKLARINA ODAKLANIN – Enerji gerçek bir olgudur ve tüm bedeni sarar. Enerjinizi bloke eden sadece manevi olaylar değildir. Maddi olarak vücudunuz içindeki enerji noktaları (çakralar) bloke olmuştur. Bu noktaları bilmenize gerek yok sadece tüm bedeninizde pek çok çakra noktası olduğunu bilin (7 adet ana çakra noktası dışında 100’e yakın daha nokta vardır). Tüm bedeninizin bir ışık olduğunu hayal edin ve bedeninizin tüm enerji noktalarından çıktığını imajine edin. Bedeniniz enerji ile aydınlanıyor. Çakra konularını araştırarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hayatınızdan Negatif Enerjiyi Kaldırmanın 7 Kolay Yolu Emka 0 1,499 20-11-2018, Saat: 15:18
Son Yorum: Emka
  Ruhunuzun En Önemli Gücünün Kilidini Açmanın 8 Yolu Emka 0 1,501 06-07-2018, Saat: 21:03
Son Yorum: Emka
  Titreşiminizi Doğal Olarak Yükseltmenin 12 Yolu Emka 0 807 04-07-2018, Saat: 12:26
Son Yorum: Emka
  ZİHİN OKUMANIN 6 YOLU Emka 0 890 28-06-2018, Saat: 13:52
Son Yorum: Emka
  RUHSAL AYDINLANMAYA ULAŞMANIN 7 YOLU Emka 0 762 27-06-2018, Saat: 17:17
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi