Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

UMBRAKİNEZİ - GÖLGE KONTROLÜ


UMBRAKİNEZİ - GÖLGE KONTROLÜ konusu, Umbrakinezi forumunda tartışılıyor.
#1
Öncelikle Umbrakinezi herkeste bulunan bir yetenek değildir bunu açıklığa kavuşturmam gerek..Bunu 5 gün 1 yada 2 kere deneyin..5 günün sonunda pek başarı elde edemiyorsanız Umbrakinezi (Gölge Kontrolü) yeteneği sizde bulunmamaktadır..Farklı şeyler denemenizde yarar olabilir.
 
Malzeme listesi

Kamera-Cep Telefonu-Yada herhangi bir vidyo kayıt cihazı
Mum
Kendiniz
Beyaz bir duvar yada ön plan 

Ortam
Önemi yoktur..Ama gölgenizin yansıyacağı yer düz olsa iyi olabilir..Eğim dikkatinizi dağıtır..
 
Tekniği
 
-Kamera Telefon Yada video kayıt cihazını çekim moduna alın. Gölgeyi net bir şekilde çeksin.
 
-Düz bir duvarın önüne geçin..Rahat bir yere oturun. Bulunduğunuz ortama hiç ışık girmesin. Bu işi evinizde pencere olmayan bir yerde denerseniz daha kolay olur. Ama sakın içeriye herhangi bir ışık girmesin.
 
-Mumunuzu yakın ve arkanıza koyun. Yüzünüz duvara bakarken mum arkanızdan gölgenizi duvara yansıtsın.
 
-Duvarın beyaz olması siyah-beyaz zıtlığının bu alıştırmayı kolaylaştırması adınadır.
 
-Şimdi gözlerinizi kapayın ve gölgeye gözleriniz kapalıyken odaklanın. Bu süreyi minimum 1,5 dakika tutun.
 
-Şimdi gölgenin şekil değiştirmeye başladığını düşünün gözleriniz kapalıyken, örneğin sağ elinin şekil değiştirip büyümesini yada küçülmesini şiddetli bir şekilde isteyin.Hatta emredin.
 
-Bir kaç kere bunu şiddetli bir şekilde zihninizde canlandırdıktan sonra aniden başka bir konuya yönelin.Ama gölgeye bakmayın ve 15 saniye geçtikten sonra bir kez daha aynı düşüncelere odaklanın ve sonra yeniden düşüncelerinizden kurtulup başka bir şeye yönelin.
 
-Bu aşama da bittikten sonra gölgeye bakın..Şekil değiştirmiş olabilir.Eğer baktığınızda şekil değiştirmemişse telefon yada her ne ile kayıt etmişseniz o cihazı çalıştırın..Ve izleyin..Başaramadınız mı?..5 gün 1 yada 2 kere denedikten sonra bir şey olmazsa bu yetenek sizde yoktur.

umbrakinezi-golge-kontrol-etme_780x384-req5eagl5l.jpg

İlk denemenizde belki olmayabilir ama olmazsa kene gibi yapışın her fırsatta deneyin, mutlaka olur.
 
Burada kastettiğim görünmezlik aslında tamamen görünmezlik değil. Yani filmlerdeki gibi görünmez olmayacaksınız. Nasıl anlatsam hani ninjalar vardır ya karanlıkta sadece gözleri gözükür vücutları görünmez olur işte onun gibi bir şey. Gölgeler sizi kapatır ve siz de gölgeleri kullanırsınız. Odanın/ortamın bir parçası gibi gözükürsünüz ya da gölge gibi gözükürsünüz ve dikkat çekmezsiniz.
 
Saklandığınız kişi sizin önünüzden geçip gitse bile sizi görmüyor.
 
Uzatmadan tekniğe gelelim:
 
Bu teknik için karanlık bir ortamda olmalısınız. Gece olduğunda sokakta veya karanlık bir odada vs. bir yerde deneyin. Çok ilerlerseniz karanlık olmayan ortamlarda da yapabilirsiniz ben henüz yapamıyorum.
 
Karanlık odaya geçin ve hareketsizce bekleyin. Taç çakranızdan bir enerjinin çıktığını ve bu enerjinin vücudunuzun etrafını kapladığını düşünün. Yaklaşık 2-3 dakika düşündükten sonra ortamın ne kadar karanlık olduğunu düşünün. Ortamdaki gölgelerin sizi de aralarına aldığını ve sizi de onlardan birine çevirdiğini düşünün. Bu enerjinin etrafını tamamen gölgeyle kaplayana kadar devam edin. Tamamen kaplanınca garip bir karıncalanma hissedebilirsiniz, bu olduğunun işaretidir.
 
Tabi ki sizi arayan kişi aşırı dikkatli bakarsa veya elinde fener, mum vs. varsa sizi bulur.
 

NOT: Saklambaç oynarken işe yarayabilir

Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi