Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vücudun Şifa Haritası - Ayaklar


Vücudun Şifa Haritası - Ayaklar konusu, SAĞLIK forumunda tartışılıyor.
#1
Ayak tabanlarınızda tüm bedenin bir haritası bulunduğunu biliyor muydunuz? Tüm vücudumuzu taşıyan, ayakta durmamızı ve yürümemizi sağlayan çok değerli ayaklarımız aynı zamanda vücuttaki tüm kötü enerjinin atılmasını da sağlar. Vücutta biriken zararlı toksinlerden detoks bantlarının ayaklara yapıştırılması ile ayaklar aracılığıyla vücuttan atılabiliyor. Örneğin geceleri mutlaka ayaklarınız çıplak uyuyun denir duymuşsunuzdur. Bunun nedeni de gün boyu vücutta biriken kötü enerjinin ayaktan çıkması istendiğindendir. Yada çıplak ayak toprakta gezmek iyi gelir denir, evet gerçekten doğrudur vücuttaki kötü enerjiyi ayaklardan toprağa iletirsiniz. İşte tüm bu emareler ayaklarımızdaki vücut haritasının bir belirtisidir diyebiliriz. Ayak tabanında, bedendeki organlara bağlı tüm sinirlerin burada sonlandığı gerçekten doğrudur.


Ayak tabanında vücuttaki her bir organın noktası vardır. Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi organların bir haritası ayak tabanında bulunur. Bu noktalara her baskı yaptığımızda organlarımız harekete geçer ve düzgün çalışır. Herhangi bir organınızda Sorununuz varsa o organınızı gösteren bölgeye masaj yada basınç uygularsanız o organı harakete geçirip iyileştirebilirsiniz. Bu ayak haritası yardımı ile yapılan tedavi şekline refleksoloji deniyor. Şimdi bu alternatif tıp yöntemini biraz daha açıklayalım.Refleksoloji Nedir:
Refleksoloji, el, ayak ve kulaklardaki belli bölgelere uygulanan çeşitli masaj ve baskı teknikleriyle sağlanan iyileştirme yöntemidir. Refleksoloji, vücuttaki organları da yansıtan enerji bölgelerine dayanır.Refleksoloji, binlerce yıl önce Hindistan, Çin ve Mısır’da uygulanmaktaydı. Günümüzde alternatif tıp olarak ülkemizde de bilinmekte ve uygulanmaktadır.
Refleksolojide, el ve ayaklar vücudun harita ve aynaları olarak kabul edilir. Bu demektir ki el ve ayaklarda vücudun belirli bölgelerine ve organlarına temas edilmesini sağlayan belirli bölgeler, sinir uçları vardır. Bu noktalara yapılacak masaj ve basınç uygulamaları o noktaların hitap ettikleri organların rahatlatılmasında ve o bölgelere yönelik yapılacak tedavilere destek verilmesine yardımcı olur. Mesela her bir ayakta 7200′den fazla sinir ucu bulunmaktadır. Bu bölgelerdeki belli noktalara basınç uygulanarak vücudun ilgili alanlarına etki edilmiş olunur. Peki bu işlem nasıl yapılır şimdi bunu açıklayalım.

Refleksoloji Nasıl yapılır:
Refleksoloji uzman doktorlar tarafından yapılması daha uygun olan bir tedavi yöntemidir. Fakat doğru yapılması şartıyla evde kendinizde yapabileceğiniz bir yöntemdir. Refleksoloji Ayaklara masaj şeklinde yapılmaz. Sadece her bir belli noktaya başparmak ile tam bir basınç uygulanır. Bir elinizle ayağı sıkıca tutup diğerinin basparmağıyla tırnağın hemen dibindeki kenarını kullanarak çalışın. Üç saniye kadar sıkıca bastırıp milim milim ilerleyerek bir sonraki noktaya geçin. Parmaklarınızı kaydırabileceğı için yağ kullanmayın; çok az talk pudrası kullanabilirsiniz ya da doğrudan deri üzerinde çalışın.Tam bir seans yaklaşık 45 dakika ile bir saat arası sürer. Önce sağ, sonra da sol ayağa uygulanır. Tıbbi bir tedavi şekli değil alternatif tedavi yöntemidir.

Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla
#2
Teşekkürler thetis
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  7 GÜN İÇİNDE VÜCUDUN TÜM ŞİŞKİNLİĞİNİ VE YAĞLARINI ÇIKARTAN TARİF Emka 0 23,694 14-05-2017, Saat: 10:42
Son Yorum: Emka
  VÜCUDUN HANGİ İŞARETİ HANGİ HASTALIK BELİRTİSİ Spiritüeller 0 4,358 07-05-2017, Saat: 18:04
Son Yorum: Spiritüeller
  KİŞİSEL ŞİFA GÜCÜMÜZ Spiritüeller 0 5,879 21-06-2016, Saat: 17:32
Son Yorum: Spiritüeller
  Vücudun Şifa Haritası - Eller Spiritüeller 0 4,682 02-06-2016, Saat: 15:06
Son Yorum: Spiritüeller
  Kulaktaki Şifa Noktaları Spiritüeller 0 24,398 29-05-2016, Saat: 00:05
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi