Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ZİHİNDE CANLANDIRMA TEKNİĞİ


ZİHİNDE CANLANDIRMA TEKNİĞİ konusu, Zihin forumunda tartışılıyor.
#1
Geçmiş yıllarda sporculardan, yarışlara başlamadan önce yapacakları işi tüm detaylarıyla zihinlerinde canlandırmaları istenmiş. Sanki gerçekten yarışıyormuş gibi… Böylece bu tekniği uygulayan sporcuların daha başarılı oldukları gözlemlenmiş. Peki ne dir bu Zihinde Canlandırma Tekniği.

Zihinde Canlandırma Tekniği Nedir ?
Zihinde Canlandırma Tekniği ile zihinde gerçekleştirilen olay her ne olursa olsun, beynimiz sanki gerçekmiş gibi tepkiler vermektedir.  Hatta beden sistemimiz bile bu durumdan etkilenmektedir. Kısaca zihinde canlandırdığımız şeyin, gerçek dediğimiz yaşamdan bir farkı yoktur. Buda bize hayatımızı istediğimiz yönde ilerletebilmenin gizli anahtarlarından birisini verir.

Zihinsel bir evrende yaşadığımızı ve her şeyin tek bir enerji alanından meydana geldiğini biliyoruz. Bu bilimsel gerçeklikle birlikte, hayatımızı oluşturan deneyimlerimizin kaynağı da biziz. Unutmayın; bilinçaltı deneyimi oluşturur, bilinç deneyimler. Eğer bilinçli olarak, zihnimizde bir deneyim yaşarsak, bilinçaltı bunu gerçek bir deneyim gibi algılayarak, deneyimi hayatımızda yaratmaya programlanmış olur. Zihinde canlandırma ile oluşan deneyimlerin, beynimiz tarafından gerçek olup olmadığı anlaşılamaz. Beyin zihinde oluşan deneyimi gerçekmiş gibi yaşar.

Zihinde-Canland%25C4%25B1rma-Tekni%25C4%...00x445.jpg

Zihinde Canlandırma Nasıl Yapılır ?
Hayatınıza çekmek istediğiniz şeylerin, eğer hızlı bir şekilde oluşmasını istiyorsanız bu tekniği sıklıkla kullanmalısınız. Şimdi istediğiniz bir şey düşünün ve gözlerinizi kapatın. Tüm detayları ile kafanızda canlandırın, ama gerçekten tüm detaylarıyla. Sadece sonuca odaklanın, bir gün gerçekleşecek yada bir gün benim olacak duygusuna kapılmadan, sadece sonuca odaklanın. Zihninizde o zaten o anda sizin ve böylece kendinizi harika hissedersiniz. İşte bilinçli olarak bir deneyim yaşadınız hemde buna duygularınızı da dahil ederek. Çekim Yasasını harekete geçiren de işte bu. Sıklıkla kullanacağınız zihinde canlandırma tekniği ile bilinçli deneyiminiz, bilinçaltına işleyerek hızlıca hayatınıza girecektir.

Zihinde Canlandırma Tekniği istemediğimiz negatif olayları, pozitif olaylara çevirmek içinde kullanabiliriz. Yaşadığınız negatif olayın, pozitif versiyonunu zihninizde canlandırabilirsiniz. Sonuç olarak da; her hangi bir isteğimiz için zihinde canlandırma tekniğini uyguladıktan sonra AN’a yani “şimdi”‘ye dönmeli ve an’ı yaşamalısınız. Her olumlama ve uygulama çalışmalarından sonra an’a dönmek esastır. Bizi olmayan bir gelecek tuzağından kurtarır. An’ı deneyimleriz.

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En yaygın 10 zihin kontrolü tekniği Spiritüeller 0 2,742 12-07-2017, Saat: 13:49
Son Yorum: Spiritüeller

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi