Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı/E-Posta:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 2,753
» Son Üye: Astarl seyahat
» Toplam Konular: 2,462
» Toplam Yorumlar: 2,734

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 79 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 79 Ziyaretçi

Son Aktiviteler
Yüzünüzde Meydana Gelen 1...
Forum: SAĞLIK
Son Yorum: EvrimBilge
Dün, Saat: 15:56
» Yorumlar: 0
» Okunma: 2,211
ŞAMANİK GÜÇ HAYVANINIZ HA...
Forum: ŞAMANİZM
Son Yorum: Emka
Dün, Saat: 00:53
» Yorumlar: 2
» Okunma: 9,594
Telepati Nedir? Nasıl Yap...
Forum: TELEPATİ
Son Yorum: EvrimBilge
18-02-2018, Saat: 15:07
» Yorumlar: 0
» Okunma: 534
Şans Yıldızını Yükseltmek...
Forum: KİŞİSEL GELİŞİM
Son Yorum: EvrimBilge
18-02-2018, Saat: 15:03
» Yorumlar: 0
» Okunma: 1,746
Çakra Açma Yöntemleri Nel...
Forum: Çakra
Son Yorum: EvrimBilge
18-02-2018, Saat: 14:59
» Yorumlar: 0
» Okunma: 910
7 Japon Bilgeliği İle Her...
Forum: KİŞİSEL GELİŞİM
Son Yorum: EvrimBilge
16-02-2018, Saat: 19:10
» Yorumlar: 0
» Okunma: 682
Feng shui ile bolluk ve b...
Forum: KİŞİSEL GELİŞİM
Son Yorum: EvrimBilge
16-02-2018, Saat: 19:01
» Yorumlar: 0
» Okunma: 1,102
Her gün bu önerilerden 5 ...
Forum: KİŞİSEL GELİŞİM
Son Yorum: EvrimBilge
13-02-2018, Saat: 14:18
» Yorumlar: 0
» Okunma: 850
Kargı Kamışı
Forum: BİLGİ PAYLAŞIMI
Son Yorum: Emka
13-02-2018, Saat: 11:38
» Yorumlar: 1
» Okunma: 57
KELT ASTROLOJİSİNE GÖRE K...
Forum: Astroloji
Son Yorum: EvrimBilge
12-02-2018, Saat: 17:48
» Yorumlar: 0
» Okunma: 1,770

 
  Yüzünüzde Meydana Gelen 11 Cilt Problemi Size Organlarınızla İlgili Sinyaller veriyor
Yazar: EvrimBilge - Dün, Saat: 15:56 - Forum: SAĞLIK - Yorum Yok

Yüzünüzde Meydana Gelen Bu 11 Cilt Problemi Size Diğer Organlarınızla İlgili Sinyaller Veriyor

cilt-sorunlar-ve-organlar.jpg

1. Göz altındaki halkalar veya torbalar

cilt-problemi-1.jpg

Göz altında oluşan torba veya halkalar çoğu zaman genetiktir ve kozmetik müdaheleler dışında yapılabilecek pek fazla bir şey yoktur. Ancak bu halka veya torbaların sizde sonradan oluştuğunu düşünüyorsanız, bunun kaynağını bulmanız sağlığınız açısından faydalı olacaktır. Sigara ve alkol tüketimi baş şüpheli olsa da, masum gibi gözüken çay ve kahve tüketimi de, eğer abartılıyorsa, bu tip bir soruna sebep oluyor olabilir. Eğer yorgunluk gibi belirtilerde gözlemliyorsanız, hormonal değişikler yaşıyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda doktora danışmakta fayda vardır.

2. Kırmızı burun

cilt-problemi-2.jpg

Burnumuzda birçoğu kılcal olmak sayıca bir hayli fazla miktarda ince damar bulunmaktadır. Burun ucundaki kılcal damarların fazla genişlemesi, damarlı ve kırmızı bir buruna sebep olur. Bunun sebebi hava değişimi ya da stress gibi gündelik kaynaklar olabilir. Ancak son zamanlarda gelişen ve uzun süredir geçmeyen bir kırmızı burna sahipseniz bu durum damar sağlığınız ile ilgili endişeleride beraberinde getirmektedir. Değerleriniz ölçümü için bir hastaneye başvurmanız en kötü ihtimalle önlem almanız açısından faydalı olabilir.

3. Sarımsı yüz veya gözler

cilt-problemi-3.jpg

Sonradan gelişen sarı yüz veya sarı gözler vücutta gereğinden fazla toksin birikmesinin en belirgin dışa vurumlarından biridir. Yeni doğmuş bebeklerde karaciğerin fonksiyonunu tamamlayamamış olmasından sebeble gözükmesi normal kabul edilebilir ancak yetişkin bireyler için oldukça sağlıksız bir durumdur. Alkol ve aşırı şeker tüketimi bu durumun başlıca sebeplerindendir. Eğer yüzünüzde veya gözünüzün beyaz kısımlarında sararma olduğunu düşünüyorsanız, karaciğer, safra kesesi ve pankreasınızı kontrol ettirmelisiniz.

4. Sonradan gelişen leke veya benler

cilt-problemi-4.jpg

Bu durum aslında en çok korkulan hallerin başında gelir ancak bilinenin aksine çoğu durumda sanıldığı kadar ciddi bir problem değildir. Güneş altında çok vakit geçiren kişilerde yaygındır.

Ancak yüzünde yeni gelişen bir ben veya leke tespit eden kişi kendini kontrol altında tutarak gelişen ben veya lekenin düzenli olarak büyüyüp büyümediğini gözetim altında tutmalıdır. Eğer ben veya leke düzenli olarak büyüyorsa, bu durumda tedbirli olma amacıyla doktora danışmak faydalı olacaktır. Ayrıca duruma göre yüz için güneşten koruyucu kremler kullanılmasında fayda vardır.

5. Kelebek döküntüsü

cilt-problemi-5.jpg

Bu tarz döküntüler eğer genetik faktörlere bağlı değilse, çok büyük oranlarda kozmetik ürünler, ani hava değişimleri ve fazla şeker tüketiminde görülmektedir. Elinizde olan bu değişikliklere dikkat ettiğinizde bu döküntünün büyük oranda azaldığını görebilirsiniz. Ancak bu döküntü elmacık kemikleri ve yanakları kaplayacak şekilde çoğalıyorsa doktora danışılması şarttır. Lupus adı verilen deri hastalığının belirtilerindendir. Ayrıca eklem ağrısı ve ateşte bu kızarıklığa eşlik ediyorsa, bir an önce doktora başvurunuz.

6.  Burun kenarı ve ağız etrafında soyulan deri

cilt-problemi-6.jpg

Bunun birçok sebebi olabilir ve yaygın bir durumdur. Ancak çoğunlukla vitamin eksikliği kaynaklı olduğu düşünülmektedir. A, C, E ve B vitaminlerinin eksikliğinde görülebilir. Zaten bu tarz deri soyulması yaşayan kimselerin çoğu yorgunluk, konsantre eksikliği veya saç dökülmesi gibi şikayetlere de sahip olurlar. Sağlığınız için bir an önce kan ve vitamin değerlerinizi ölçtürmelisiniz.

7. Dudak, burun veya ağız içinde çıkan uçuklar

cilt-problemi-7.jpg

Bu tarz ağızda, dudakta ve burun etrafında çıkan uçuk ve kızarıklıklar çoğunlukla herpes adı verilen bir virüs sebebiyle meydana gelmektedir. Virüs sisteminizden çıktıktan sonra bu tip uçuklarda geçer. Bu gibi durumlar bağışıklık sisteminizin görevini tam olarak yerine getiremediğinin işaretleridir. Probiyotik içeren yoğurt ve kefir benzeri gıdalar tüketmeye özen göstermeli, gerekli vitamin ve minarelleri düzenli olarak alıp sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

8. Çatlamış dudaklar

cilt-problemi-8.jpg

Bu durum sıklıkla karşılaşılan ve çoğunlukla ciddi bir sebebi olmayan doğal bir cilt problemidir. Özellikle kış mevsimlerinde sıklıkla görülür. Dudak koruyucu kremler ile kolayca önüne geçilebilir ancak bir diğer etkili ve az bilinen korunma yöntemi su tüketimidir. Kışın su tüketimini azaltmamaya özen göstermeli, günde en az 2.5 litre su tüketmelisiniz.

9. Yüzde kıllanma

cilt-problemi-9.jpg

Eğer genetik olarak böyle bir yatkınlığınız yoksa, yüzde gelişen aşırı tüylenme kadınlarda, yumurtalıkların düzgün çalışmadığına işaret etmektedir. Bu durum polikistik over sendromu olarak bilinen ve kadınların hamile kalmasını zorlaştıran bir tıbbi durumun baş habercilerindendir. Ancak günümüzde gelişen modern tıp sayesinde bu gibi durumlar tedavi edilebilmektedir. Aşırı tüylenme sorunu yaşıyorsanız mutlaka doktora başvurmalısınız.

10. Ciltte pigmentleşmenin artması

cilt-problemi-10.jpg

Özellikle yanaklar üzerinde simetrik bir biçimde karartı benzeri lekelenmeler görülüyorsa bu durum melasma adı verilen bir cilt probleminin bariz habercisidir. Genellikle hamile kadınlarda görülür ve bir süre sonra kendiliğinden geçer. Şüphe edilecek bir rahatsızlık tipi değildir. Ancak kaynağı belli olmayan kozmetik ürünler bu rahatsızlığı tetikleyerek harekete geçirebileceğinden dikkatli olmak gerekir.

11. İncelen kaşlar veya kirpikler

cilt-problemi-11.jpg

Eğer kaşlarınız veya kirpiklerinizin kullandığınız kozmetik ürünlerden değilde, başka bir belirsiz bir sebeple inceldiğini düşünüyorsanız, bu durum tiroid beziyle alakalı problemleriniz olduğunun sinyalini veriyor olabilir. Az çalışan tiroid bezinin belirtilerinden biri incelen kaşlar ve kirpiklerdir. Belli bir süre sonra incelme hali kendiliğinden düzelmiyorsa, doktorunuza başvurmak faydalı olacaktır.


Kaynak:filoji.com/yuzunuzde-meydana-gelen-bu-11-cilt-problemi-size-diger-organlarinizla-ilgili-sinyaller-veriyor/

Bu konuyu yazdır

  Telepati Nedir? Nasıl Yapılır?
Yazar: EvrimBilge - 18-02-2018, Saat: 15:07 - Forum: TELEPATİ - Yorum Yok

Telefonun çalacağını önceden hissettiyseniz. Arkadaşınız söylemeden ne düşündüğünü fark ettiğiyseniz ve az sonra düşündüklerinizi söylemeye başladıysa siz bir telepatsınız. Evet telepati yapıyorsunuz. Yapılan son araştırmalar tüm insanların bilinçli değil ama bilinçdışı durumlarında telepati yaptıklarını söylüyor. Kısaca bilinçaltınızın telepati yaptığını Rus bilim adamları söylüyor.

telepati-nedir-nasil-yapilir.jpg

Peki Telepati Nedir? 

Karşınızdaki kişinin duygu ve düşüncelerini okuyabilmek ve aynı zamanda düşünce ve duygu gönderebilmektir. Bunu düşünce gücü ile yapmaya telepati diyoruz. Telepati Kısaca bir kişiye beyin gücü ile düşünce gönderebilmek ve başka kişilerin aklındakileri okuyabilmektir.

Peki Telepati Mümkün mü?

Polonya asıllı Rus Wolf Messing'in yaptıkları telepatinin mümkün olabileceğini gösteriyor. Stalin ile görüşmelerinden sonra Rus merkez bankasından 100 bin Ruble yi bir deftere yazılı basit bir kağıt ile aldı. Burada telepati gücünü kullandı. Albert Einstein ve Sigmund Freud ile Viyana'da tanışan Wolf Messing onların yaptığı bir dizi deneyden başarı ile çıktı.
Pek çok deneye ve programa katıldı. 1974'te Rusyada öldü.

Bu bize telepatinin uzak bir ihtimal olmadığını anlatır. Telepatiyi günlük yaşamımızda görürüz. Özellikle iyi anlaşan çiftler, anneler ve çocuklarında. Çok samimi arkadaşlar birbirlerine sadece bakışları ile bir şeyler anlatabilirler.

Telepati Nasıl Yapılır? Telepati Teknikleri Nelerdir?

Birinci Adım
Telepatide bir alıcı ve birde gönderici vardır. Radyo sinyalleri gibi. Bir gönderen taraf ve birde yayını alan taraf vardır. Telepati yapmak için öncelikle düşünce göndermeye odaklanmak daha iyidir. Düşüncelerinizi karşınızdaki kişiye göndermeye çalışın. Bir sayı veya bir renk düşünerek karşınızdaki arkadaşınıza gönderin. Arkadaşınızla bu etkinliği yaparak telepati yeteneğini geliştirebilirsiniz.

İkinci Adım
Düşünceleri okuyabilmek için zihninizi serbest bırakın ve meditasyon yapın. Zihin ne kadar sessiz ve sakin olursa o kadar rahat şekilde düşünceleri hissedebilirsiniz.

Üçüncü Adım
Düşünceler gibi duygularda hissedilip okunabilir. Duyguları hissetmeye yoğunlaşmak sizin için farklı bir basamak olacaktır. 

Telepati yeteneği her insanda konuşma gibi var olan bir yetenektir. İnsanlar sadece telepati kavramına inanmadıkları ve böyle bir şeyin olamayacağını düşündükleri için telepati gerçekleşmez. Telepati yapmak istiyorsanız ön yargılarınız yenmeniz gerekir.

Kaynak:bilgierdemdir.com

Bu konuyu yazdır

  Şans Yıldızını Yükseltmek İçin 5 Adım
Yazar: EvrimBilge - 18-02-2018, Saat: 15:03 - Forum: KİŞİSEL GELİŞİM - Yorum Yok

Kendinizi şansız hissediyorsanız bu yazı tam size göre. Hepimizin şansa ihtiyacı vardır. Çoğu zaman şans bizden yana olmaz. Ama bazılarımız için nedense bu durum geçerli değildir. Onlarda şeytan tüyü vardır. Onlar şanslıdır ve her işleri rast gider.

sans-yildizini-yukseltmek.jpg

Şans yıldızını yükseltmek için Bu 5 adımı yapın.

1- Adım (Hisler)
Şansın kaynağı derinlerde yatar. Sezgilerinizi dinlemiyorsanız şansınız pek yaver gitmez. Şansınızı arttırmak için mutlaka hislerinize kulak verin. Çoğu insanın yaptığı en büyük yanlış iç seslerine hiç dinlememektir. 

2- Adım (Bilinçaltı)
Şanslı olmak için bilinçaltınızda ki şansla ilgili negatif durumları temizlemek gerekir. Şans için olumlama cümleleri kullanın. 
Bu olumlama cümlelerini kullanın
Ben şanslı bir insanım ve şansım her gün artıyor.
Pozitif düşünceye odaklanıyorum ve pozitif enerjim artıyor.
Dünyadaki en şanslı insan benim.

3- Adım (Pozitif Enerji)
Çoğumuz negatif enerjinin etkisi altındayız ve bu bize negatif bir duygu durumu hediye ediyor. Negatif enerji ile olaylara baktığımızda çevremiz negatif duruma dönüyor. Yapmamız gereken pozitif enerji ve düşünceye odaklanmaktır.

4- Adım (İmajinasyon Çalışmaları)
Şans yıldızınızı yükseltmek için kendinizi şanslı hissetmeniz gerekir. Bunun için şansın sizi bulduğunu hayal edin. Şansınızın yükseldiğini hayal edin. 

5- Adım (Fırsatları Fark et)
Bazı insanlar o kadar olumsuzluklara odaklanmıştır ki; önlerine gelen fırsatları fark etmezler bile. Şansınızı yükseltmek istiyorsanız yaşama odaklanın ve şimdinin gücünü yaşayın. Farkında olarak şansınızı arttırabilirsiniz.

Kaynak: bilgierdemdir.com

Bu konuyu yazdır

  Çakra Açma Yöntemleri Nelerdir
Yazar: EvrimBilge - 18-02-2018, Saat: 14:59 - Forum: Çakra - Yorum Yok

Çakralar vücudumuzda akan enerjinin toplandığı enerji noktalarıdır. Onlar sürekli olarak aktiftir. Kısaca çakralar asla durmaz. Onlar belli durumlarda tıkanabilir. Çakra açma eylemi aslında bizim duygularımızla ilgili bir eylemdir.

Vücudumuzda 7 çakra noktası vardır. Bunları enerji gölleri olarak düşünebiliriz. Enerji noktalarımız hayatın karmaşasında ve yoğunluğunda tıkanır.

Çakraları açmak bize ne fayda getirir.

Güven duygusunu yaşarız.
Hayata karşı daha güçlü hissederiz.
6. hissimiz daha iyi çalışır.
Empati gücümüz artar.
Farkındalığımız artar.
Daha sağlıklı hissederiz.
Daha Mutlu oluruz.

Şöyle düşünebilirsiniz bir çakranın açılması bir çok problemin bir anda çözülmesi demektir. 

cakra-acma-yontemleri.jpg

Çakralar neden kapanır (tıkanır).

Duygusal olarak yaşadığımız travmalar ne yazık ki çakraları tıkar. Bu bizim fark edebileceğimizin ötesinde bir durumdur. O duygusal durumu iyileştirmemiz gerektiğini ne yazık ki fark edemeyiz. Tıkalı çakra diğer çakraları da etkiler sonunda enerjimiz çoğunlukla bloke olur.

Çakralar açma yöntemleri. (Çakralar Nasıl Temizlenir)

Toprak Çakrası (kök çakra): Kuyruk sokumunda bulunan bu çakra hayatta kalma çakrası olarak da geçer. Hayata bağlılık ve yaşama iç güdüsü bu çakranın enerjisine bağlıdır. 

Çakrayı korkularımız tıkar. Özellikle bir aile yakınını kaybettiğimizde bu çakra yoğun bir durum yaşar. Çakrayı açmak için Korkularımızla yüzleşmemiz ve onları kabul etmemiz gerekir. 

Çünkü hayat yaşam ve ölüm döngüsü ile devam etmektedir.

Su Çakrası (Sakral Çakra): Cinsel organlar ve Böbrek üstü bezlerle ilgili noktada bulunur. Bu çakra zevk duygumuzla ilgilidir. Tam yeri karnımızın altıdır.

Çakrayı suçluluk duygumuz kapatır. Açmak için yaşadığınız olayları ve özellikle kendinizi bağışlamanız gerekmektedir.

Ateş Çakrası (Solar Plexus): Midede bulunur. İradenin gücünü temsil eder. Öz saygı hükmetme yöneticilik bu çakra ile ilgilidir.

Bu Çakrayı aç gözlülük ve utanç kapatır. Yaşadığınız hayal kırıklıkları bu çakrayı tıkar. Öz saygınızı yükseltin ve tecrübe edinmenin en iyi yolunun denemek olduğunu unutmayın. Utançlarınızı kabul edin ve bunları deneyim olarak hayatınıza dahil edin.

Sevgi Çakrası (Kalp Çakrası): Kalpte bulunur. Sevgiye ve güzelliğe bağlıdır. Sevgi, şefkat, barış bu çakranın özelliğidir.

Bu Çakrayı keder ve nefret kapatır. Kederinizi kabul edin ve onunla yüzleşin. Nefret duygusunu yenin ve ona teslim olmayın. Sevgi çok güçlü bir enerji biçimidir. Kederinizi sevgiye dönüştürün.

Ses Çakrası (Boğaz Çakrası): Boğazda bulunur. Gerçeklerle ilgilidir. Doğruluk çakrasıdır.

Bu çakrayı yalanlar kapatır. Özellikle kendimize söylediğimiz yalanlar kapatır. Açmak için kendimize karşı dürüst olmalı ve kendi benliğimizin farkına varmalıyız.

Üçüncü Göz (Alın Çakrası): alında bulunur. Zihinle ve sezgilerle ilgili bir enerji çakrasıdır. Kavrayışla ilgilidir. 

Çakrayı Zihinsel yanılsamalar kapatır. Her şeyin birbirinden farklı ve ayrı olduğunu düşünmek bir yanılgıdır. Ön yargılarımız bu çakrayı kapatır. Gerçek ise enerjimizin tüm her şeyle bir ve bağlı olduğudur. Hiç bir şey birbirinden ayrı değildir.

Tepe Çakrası (Düşünce Çakrası) : Tüm bedeni yöneten çakra olduğu söylenir. başımızın tepesinde bulunur. Taç çakrada denir. Kozmik enerji ile bağlantılıdır. 

Çakrayı kapatan duygu durumu dünyevi istekler ve nefistir. Bizi bu dünyanın enerjisine bağlayan ve kozmik enerjiden uzak tutan şeyleri düşünüp onları bırakmalıyız.  

Kaynak:bilgierdemdir.com

Bu konuyu yazdır

  7 Japon Bilgeliği İle Her Geçen Gün Daha Mutlu Olun
Yazar: EvrimBilge - 16-02-2018, Saat: 19:10 - Forum: KİŞİSEL GELİŞİM - Yorum Yok

Bilgelik, hayatta doğru zamanı beklemenin, bizim için işe yaramayan şeyleri bırakmanın ve mutluluğun küçük şeylerde olduğunu unutmamanın önemli olduğunu söyler.

Japon bilgeliği Batılıların birçoğuna çekici gelir.

Belki de bunun nedeni, Japon kültürünün, felsefesinin ve maneviyatının köklerinin çok saf ve otantik olmasıdır. Buna ek olarak, doğayla ve ahbaplarımızla nasıl uyum içinde yaşayacağımızı bilmekle çok alakalıdır.

Aynı zamanda, Japon kültürüne hayranız çünkü zorlukların üstesinden nasıl gelineceğini, hayattaki basit şeylerden gelen ve zihin ile doğa arasındaki uyumu temel alan bir mutluluk hissinin nasıl yaşanacağını anlıyorlar.
Japonlar, yaşlı nesillere büyük saygı duyulduğu noktada bir arada yaşama duygusunu vurgularlar. Ruhun alçak gönüllülüğü, karşılıklı oluşu, daha sağlıklı bir yaşamı, daha saf bir yaşamı ve mükemmel aile uyumunu teşvik eder.
Bu öğretilerin sizin için büyük bir yardımcı olabileceği ve hayatınız adına size ilham verebileceği konusunda eminiz.

japonya-1-1030x6841.jpg

1)Elinizden gelen her şeyi yapın ve gerisini kadere bırakın
“Yapabildiğiniz her şeyi yapın ve geri kalanını kadere bırakın”, oldukça esrarengiz bir tavsiye gibi görünebilir, ancak aslında büyük bir amaca hizmet eder ve ilginç bir gerçeği içinde tutar.

Bize olanlar ya da bize olabilecekler üzerinde kesin olarak kontrolümüz yoktur.

Bununla birlikte, kendi amaçlarımız, arzularımız ve hedeflerimiz bizi nereye götürürse götürsünler, kendi hayatlarımızı koruyup kollama zorunluluğumuz vardır. Kaderimize giden yolculuğun bir kısmı sonsuza dek beklenmedik şeylere ait olsa dahi, onun da büyük bir kısmı bize aittir.

Geleceğimizin iyi bir bölümünün ustaları olabiliriz ve onu arzularımıza göre şekillendirmek bizim görevimizdir.

2)Bir iyi söz, kışın sıcaklık sağlayabilir
Dostça konuşmanın maliyeti yoktur, ancak çok değerlidir.

Bununla birlikte, her zaman bunu yapmayız. Çevremizdeki insanların esenliği için daima vaktimiz olmayabilir ya da yeterince bu konu üzerine düşünmeyebiliriz.

Öyleyse hadi yapalım. İnsanlara kanat veren, onları teşvik eden, rahatlan ve öz güvenimizi artıran pozitif dili kullanalım.

3)Eğer bir sorunun çözümü varsa, bu konuda endişelenmeyi bırakın
Eğer bir problem bir çözüme sahip ise, bu konuda endişe etmeye değmez. Eğer yoksa, daha da az endişe etmeye değer.


Kabul etmek, şüphesiz ki, Japon bilgeliğinin en geleneksel sütunlarından biridir. Kabul yoluyla zihinsel netliğe uygun duygular eşlik eder.

Bir şeyin bir çözümü yoksa, yapmaya değecek tek şey, sayfayı çevirmek ve düşünce ve enerjimizi başka bir noktada toplamaktır.

5)Giden şeylerin önüne geçmeyin; gelecek olandan korkmayın
Bazen çevrede değişen şeyler, çevremizdeki kişilere karşı duyarlı olmamak ya da işe yaramayan şeyleri sürdürmeye çalışmak (ilişkiler, projeler …) hakkında takıntılı bir hale geliriz.

Gitmesi gereken şeylerin var olduğu yaşamın bir gerçeğidir. Bir dostluk ya da aşk artık mantıklı gelmeyebilir ve bizi bir birey olarak zenginleştirmeyen bu şeyleri serbest bırakmak gerekir.

Bazı durumlarda, bir şeylerin değiştiğini, gelmekte olan yeni bir şeyler olduğunu ve buna uyum sağlamamız gerektiğini anlamamız gerekir.

6)Çok geç olmadan sorularınıza cevap arayın
İnisiyatifi ele geçirirken Japonlar daima çok akıllıdırlar.

Bunun nedeni çok net bir gerçektir: Her şeyin kendine ait bir vakti vardır ve bir şeyi yapmak ya da söylemek için en iyi zamanın ne zaman olduğunu bilmek ideal olandır.

Ne anlama geliyor? Temel olarak, fırsatları geri tepmemeliyiz, ancak aynı zamanda acele etmemeli ve erken davranmamalıyız.
Unutmayın ki, sorular sormanın bir zamanı ve cevaplar aramanın bir zamanı vardır. Hareketsiz kalmamız ve izlememiz gereken anlar ve harekete geçilmesi gereken diğer anlar vardır.

7)Kısmet bir eve her zaman kahkahalarla birlikte gelecektir
Kısmet sadece şanstan fazlasıdır. Bize kader tarafından sunulan ya da çaba ve özveri ile kazanılan fırsatlara, yeni planlara, harika fikirlere ve hediyelere karşı kavrayıcı olma yetisidir.

Olumlu olmak zorundasınız. Hayatla uyum içinde yüzleşmek önemlidir. Bu durum, sizin olumlu ilişkileriniz, aile desteğiniz, harika arkadaşlarınız ve kalbinizdeki bir mutluluktan, zihninizin her şeyin mümkün olduğunu bildiği ve anladığı yerden gelir.

Bu basit ilkelerin sizi düşündürdüğünü umarız. Japon bilgeliğinin amacı budur. Bizi değiştirmeye çalışmaz, kendi gerçekliğimizi kendi yolumuzla iyilik ve tevazu aracılığıyla modellemek için düşünmemizi sağlar.

Bunu uygulamaya koymak için yeterince ilham almadınız mı?


Kaynak: anette inselberg

Bu konuyu yazdır

  Feng shui ile bolluk ve bereketin püf noktaları
Yazar: EvrimBilge - 16-02-2018, Saat: 19:01 - Forum: KİŞİSEL GELİŞİM - Yorum Yok

Bir denge öğretisi olan Feng Shui, sadece iyi şans ya da pozitif enerjiyle değil, birbirine zıt enerjilerin dengeli bir biçimde bir arada bulundukları ünlü sembol yin-yang da bu öğretinin unsurlarından biridir. Peki Feng Shui ile bolluk ve bereketi nasıl çekebiliriz?

Feng Shui’nin sözlük anlamı rüzgar ve sudur. Feng Shui felsefesine göre, çevremizde bizi etkileyen ve devamlı hareket eden kozmik, metafiziksel enerjiler vardır. Bu enerjilere ‘chi’ adı verilir. Chi, atmosferde sessizce ve görünmeden sürekli dolaşmaktadır. Feng Shui’nin amacı da bu enerjiyi bize en faydalı olacak şekilde yakalamaktır.

Yin ve yang arasında sağlanan denge ile aslında evrenin bütünlüğü simgelenir

Yin: Negatif, yeryüzü, dişi, karanlık, pasif, soğuk, ölü, kış, gece, çift, ay, su, sessiz, üzgün, yavaş, yumuşak, içine çeken.

Yang: Pozitif, gökyüzü, eril, aydınlık, aktif, sıcak, yaşam, yaz, gündüz, tek, güneş, ateş, gürültülü, mutlu, hızlı, sert, dışarı veren.
Sağlıklı ve mutlu bir yaşamın anahtarı sakince akan nitelikli bir chi’nin içeriye akmasıdır. İdeal olarak, chi daima boşlukta akmaktadır.
Chi herhangi bir nedenden ötürü sıkışıp kaldığında aile üyeleri bunu çeşitli biçimlerde hissedeceklerdir: Kendilerini yorgun, şevkten yoksun hissedebilirler, çeşitli hastalıklar çekebilirler ya da kötü ruh halleri yaşayabilirler.

Sonuç olarak, yaşamdan daha az zevk alırlar; canlılıktan yoksun oldukları için işlerinde beklenildiği kadar başarılı olamazlar, kişisel ilişkileri bozulur, bolluk ve bereket kötüye gider.

feng-shui-bolluk-bereket-puf-noktalari1.jpg

Chi’nin hareket ettiği beş element vardır

Beş element; Toprak, ateş, metal, su, ağaç. Feng Shui uygulamalarında bu elementlerin birbirleri ile ilişkilerine de büyük önem veriliyor. Çinliler evrendeki her şeyin bu beş elementten birine ait olduğuna ve birbirlerini etkileme biçimine göre yaşamlarını yönlerdirdiğine inanırlar.
Herhangi bir mekanda objelerin ve yönlerin ait olduğu elementler birbirine zarar vermemelidir. Öncelikle elementlerin birbirleri ile yaratıcı ve yıpratıcı döngüdeki ilişkileri analiz edilmelidir.

Feng Shui ateş, toprak, metal, su ve ağaçtan oluşan beş elementin birbirleriyle ilişkileri üzerinden çevreyi düzenlemeyi gerektirir.


Elementlerin yaratıcı döngüsü: Ateş toprağı yaratır, toprak metali içerir, metal suyu tutar, su ağacı besler, ağaç ateşi besler. Elementlerin yıpratıcı döngüsü: Ateş metali eritir, metal ağacı keser, ağaç toprağı tüketir, toprak suyu emer, su ateşi söndürür. Bir ortamdaki chi’yi iyileştirmek, dengelemek, çevremize her baktığımızda hoşumuza giden şeylerle çevrili olmamız, bu sembollerin etkisini arttırır.
Feng Shui bir enerjidir

Kişiye sağlık, mutluluk, başarı ve zenginlik getirdiği düşünülmektedir.

Çin de 3000 yıl önceden başlayıp bugünlere kadar gelmiştir. Kimilerine göre batıl inanç olduğu düşünülmektedir. Fakat hayata, yaşama, insanların varoluş amaçlarına bakılacak olursa her şeyin bir enerji alış verişi olduğu anlaşılmaktadır. Feng Shui de temizlik ve sadelik önemlidir. Enerjinin doğru akması için yaşam alanımızın her köşesi büyük önem taşımaktadır.

Evinizdeki bolluk ve bereket köşesi nerede? Nasıl düzenlenmeli?

Evinizde ve odalarınızda sırtınızı giriş kapısına vererek karşıya baktığınız da sol köşe bolluk-bereket köşesidir. Akvaryum, rüzgar çanı ve kristal malzemeden yapılmış aksesuarlar odanızın bereketini artırır.
Bu köşeye balık figürleri, bibloları, balık görseli olan deniz resimleri, filler (7 fil) ya da akvaryumda altın renkli olan balıkları koyabilirsiniz.

Mutfakta su ve ateşi bir araya getirmeyin

Feng Shui’de denge çok önemli bir kavramdır. Buzdolabı ve fırın, lavabo ve fırın yan yana olmamalı. Eğer mutfağın düzeni buna müsait değilse, aralarına ahşaptan bir obje yerleştirmelisiniz.

Zenginlik yönü güneydoğu
Maddi anlamdaki zenginliğin Feng Shui’de sembolize edildiği yön güneydoğudur. Bolluk ve bereket enerjisi aynı sağlık enerjisi gibi su ile aktive edilir.

Mutfağınız evin güneydoğusundaysa şanslısınız. Değilse evinizin ya da işyerinizin güneydoğusunda bulunan noktaya bir bardak su ya da akvaryum koyabilirsiniz.

Yemek yaparken arkanız mutfak kapısına dönük olmamalı.

Yemeğinizi yaparken gelebilecek olan herhangi bir kişiyi görebileceğiniz şekilde mutfağınızın düzenlenmesi gerekir.
Mutfaktaki meyve sepetlerinizi her zaman meyve ile dolu tutun, berekettir.

Ancak dediğimiz gibi, denge çok önemli, mutfağınızı temiz tutun, ayrıca bir kileriniz varsa yokluk gelecekmiş gibi aşırı doldurmayın, temiz ve düzenli tutun enerjinin tıkanmasına neden olursunuz.

Evinizin güneydoğu köşesine size para çağrıştıran bir obje koyun.

Mora boyayabilir, mum gibi mor objeler kullanabilirsiniz. Yatak odanızın güneydoğu köşesine mor bir zarf içinde hesap cüzdanınızı saklayabilirsiniz.

Koltuklarınızda sırtınızı dayadığınız kısmı mutlaka duvara dayalı olmalıdır. Yatağınızın başı da mutlaka bir duvara yaslanmalıdır.
Feng Shui’ye göre bereket için yapılması gerekenler bunlar. Yine de önemli olan evinizden içeri girdiğinizde kendinizi iyi hissedeceğiniz şekilde döşenmiş olmalı.

Bolluk denince insanın aklına önce para geliyor. Oysa yaşamın içindeki her kavramın bollukla direkt bağlantısı var. Örneğin şifanın bolluğu, sağlığın bolluğu, sevginin bolluğu, anlayışın, hoşgörünün bolluğu gibi. Siz hayatınıza bunları nasıl akıtıyorsunuz. Sadece tüketerek bolluk sağlayamazsınız. Üreten olmalısınız. Aksi takdirde bolluk aksa bile bereketi sağlayamazsınız.

Bolluk bereket ile birlikte çalışır. Her şey bolluk içinde sunulurken tüm bu sunulanları görmek, almak ve yaşama aktarmak bizi bereket kavramına bağlar. Bollukla gelen bereketle çoğalır ve verimli kullanılır bir alana ulaşır.
Bolluk bereket için her şey öncelikle bilinçte başlaması gereken bir durum. Önce bilinç bolluğuna sahip olmalıyız. Daha sonra odamıza kattığımız enerji ile de bunu destekleyebiliriz. Her şeyde olması gerektiği gibi…

Kaynak: indigodergisi.com

Bu konuyu yazdır

  Her gün bu önerilerden 5 tanesini hayatınıza koyun, kazanan siz olacaksınız.
Yazar: EvrimBilge - 13-02-2018, Saat: 14:18 - Forum: KİŞİSEL GELİŞİM - Yorum Yok

1. Vücudunuza dar gelen kıyafet giymeyin.
2. İlaçla yaşamaktan kaçının.
3. Randevularınızı önceden ayarlayın.
4. Hafızanıza güvenmeyin; mutlaka yazın.
5. Aracınızı, bozulmadan servise götürüp bakım yaptırın.
6. Her kilidin yedek anahtarını yaptırın ve belli yerlerde bulundurun.
7. Daha sık ‘hayır’ deyin.
8. Yapacaklarınızı öncelik sırasına sokun.
9. Zamanınızı israf etmeyin.
10. Öğle ve akşam yemeklerini basitleştirin.
11. Kötümser insanlardan uzak durun.
12. Önemli evrakın birden fazla fotokopisini çektirin.
13. Evde çalışmayan ne varsa tamir ettirin.
14. Yapmaktan hoşlanmadığınız işler için yardım isteyin.
15. İhtiyaçlarınızı önceden belirleyin.
16. Bir defada yapılması zor büyük işleri, küçük parçalara ayırın.
17. Etrafı toplayın, dağınıklıktan kurtulun.
18. Gülümseyin.
19. Bebekleri gıdıklayın.
20. Dost bir kediyi veya köpeği okşayın.

mutluluk1.jpg

21. Kendinizi, bütün soruların cevabını bilmekle yükümlü hissetmeyin.
Bazı şeyleri de bilmeyin.
22. Karşılaştığınız insanlara, onların hoşuna gidecek bir şey söyleyin.
23. Yağmur yağmasını isteyin; yağınca yağmurda yürüyün.
24. Arada bir çarşı hamamına gidin.
25. Kendi kendinize, nerede eski günler, her şey daha güzeldi demekten vazgeçin.
26. Verdiğiniz kararın ne anlama geldiğini iyi düşünün.
27. Kendinize güvenin.
28. Nüktedan olun.
29. Sizi mutlu edecek bir şey yapmayı yarına bırakmayın.
30. Hiç tanımadığınız insanlara yürekten bir merhaba deyin.
31. Eski bir arkadaşlarınızla karşılaşınca ona sıkıca bir sarılın.
32. Hava açıksa, gece yıldızları seyredin.
33. Bir şarkıyı ıslıkla çalmayı öğrenin.
34. Arada bir şiir okuyun.
35. Kendinize bir demet çiçek alın. Bir çiçek koklayın.
36. Yardım istem ekten çekinmeyin; alamazsanız üzülmeyin.
37. Görünüşünüze özen gösterin.
38. Her şeyi kararında yapın; ifrata kaçmayın.
39. Nerede gerekiyorsa, orada mutlaka gerekli emniyet tedbirini alın.
40. Daima daha iyisini yapmaya çalışın, ama mükemmeliyetçi olmayın.

41. Resim ve heykel sergilerini gezin.
42. Ayakkabınızı boyatın.
43. Berbere gidin.
44. Kendi kendinize bir şarkı mırıldanın.
45. İyi bir müzik dinleyicisi olun.
46. Kendi kendinize yetmeyi öğrenin.
47. Her gün biraz idman yapın; her fırsatta yürüyün.
48. Dünyanın en yetenekli insanı olmadığınızı kabul edin gerekiyorsa
elimden ancak bu kadar geliyor deyin.
49. Yeni moda birkaç şarkınn sözlerini ezberleyin.
50. İşe erken gidin. 51. İşe her gün aynı yoldan gitmeyin.
52. Amirinizden izin alıp bazen işten erken çıkın.
53. Kırlarda dolaşın.
54. Maça gidip bağırın.
55. Başkaları dilemeden, siz onlara iyi günler dileyin.
56. Teşekkür edin.
57. Arabanıza güzel koku yayan bir alet koyun.
58. Evde kendi kendinize yemek pişirin, güzel bir sofra kurun, sonra
da afiyetle yiyin.
59. Başkalarını adam etmekten vazgeçin.

60. Severken karşılık beklemeyin.
61. Sinemada film seyrederken patlamış mısır atıştırın.
62. Bir ağaç, olmazsa bir çiçek dikin.
63. Şişmanlamayın .
64. Hatıra defteri tutun.
65. Bir hela temizleyin.
66. Kağıttan bir uçak yapıp uçurun.
67. Bir derneğe veya kulübe girin, arkadaş edinin, toplantılara katılın..
68. Mutlaka yeterince uyuyun.
69. Az konuşun, çok dinleyin.
70. İş arkadaşlarınıza ve dostlarınıza iltifatı esirgemeyin.
71. Bir güne yapılacak çok şey tıkıştırmayın.
72. Acelesiz yaşayın; daha önünüzde yaşanacak çok güzel günler var.
73. Stresli davranmak, doğuştan gelen değil, sonradan kazanılan kötü
bir huydur; bunu unutmayın.
74. Son söz: Öfkeyi, kendinize zevk edinmeyin

Prof. Dr. İmer OKAR…


 

Bu konuyu yazdır

  Kargı Kamışı
Yazar: mercinyek - 12-02-2018, Saat: 20:45 - Forum: BİLGİ PAYLAŞIMI - Yorumlar (1)

herkese selamlar. Kargı kamışı nerede bulabilirim? Satılan veya bulunan yerler biliyor musunuz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu konuyu yazdır

  KELT ASTROLOJİSİNE GÖRE KARAKTER ÖZELLİKLERİNİZİ SÖYLÜYORUZ
Yazar: EvrimBilge - 12-02-2018, Saat: 17:48 - Forum: Astroloji - Yorum Yok

Kelt Astrolojisine göre karakter özellikleriniz;

astroloji222-952x480.png


Elma  (22 aralık -1 Ocak, 25 Haziran - 4 Temmuz)

k%25C4%25B1rm%25C4%25B1z%25C4%25B1-elma-...4%25B1.jpg

Cazibeli, fiziksel olarak dikkat çekici, etkileyici. Hoş bir auraya sahip. Çapkın ve maceraperest ama hassas ve her zaman aşık bir tip. Sevmeye ve sevilmeye meraklı. Sadık ve hassas bir eş. Cömert. Bilimsel konulara yeteneği var. Bugün için yaşar. Hayal gücü yüksek. Elmalar nadiren uzun boyludur. Hoştur, güzeldir, şirindir, fiziği iyi, cazibeli ve samimidir. Aşık olmak hesapta yokken bile ( bu nadir durumlarda olur) ilgi uyandırır. Elma çok zarif ve hassas bir ağaçtır. Aşk onu hem teorik hem de pratik olarak ilgilendirir. Çoğu zaman kalbinde büyük sevgi olmasa da evlenir. ( Elma gerektiği kadar çok yönlü ağaçtır), fakat kalbinde büyük aşkın olmaması aşktan ve duygudan mahrum olduğu anlamına gelmez. Eğer Elma kendi karakterine ve zevkine uygun biriyle karşılaşsa, onların karı koca olması asıl saadet olacaktır. 

Elma yaşlanana kadar aşkta ( hem hayat arkadaşına duyduğu aşkta, hem de serbest aşkta) sadık olacaktır. Karşılık bekleyen değildir, asla çıkar peşinde koşmaz, çabuk aldanır. Son gömleğini, bir parça ekmeğini bile vermeye hazırdır. Tüm bunlara rağmen Elma saf değildir. Yarını düşünmeden günlerini geçirir, ara sıra borçlanır ve borçlu olduğunu unutur; bu onun için doğaldır. Elma hayattan zevk alan, kimseyi şaşırtmak ve inandırmak isteğinde olmayan, zengin fantezili filozoftur. Fakat onu aklı havalarda sanmayın. Eğitimli, düşünceli ve mantıklı olan Elma bilimi çok sever. İlgilendiği alana ait ne varsa hepsini okur. Bilgisi şaşırtacak kadar çoktur, fakat kimseyi bilgisi ile hayran bırakmaya çalışmıyor, yalnız okumaya hevesli olduğu için okuyor. Her halde onu lezzetli yiyecekler nasıl ilgilendiriyorsa, bilim de aynı derecede ilgilendirir. Maddi dünyanın lezzetini ahiret dünyasının sevdasından üstün tutar. Duygusal açıdan renkliliği çok sever. Sıkıcı saadet onu bıktırır. Bu sade kız veya tatlı çocuk zaman zaman yaşamlarında bir şeyleri karma karışık hale sokmayı sever. Elma olarak doğanların özellikleri: Samimiyet, eğitimlilik, dalgınlık, mantık, analitik zeka


Köknar  (2 Ocak - 11 Ocak, 5 Temmuz - 14 Temmuz)

Koknar-Agaci-Nerede-Yetisir-768x461.jpg

Sıradışı bir zevki vardır. Sofistike ve kadirşinastır. Güzel olan her şeyi sever. Dik başlı, çabuk ruh hali değiştiren, bencil olmasına rağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen biridir. Çok mütevazi olduğu söylenemez. Hırslıdır. Memnun edilmesi zor bir sevgilidir. Çok arkadaşı vardır. Ona güvenebilirsiniz. Güzeldir. Fakat güzelliği soğuk ve kurudur. Antika mücevherleri, tütsüleri, şatafatlı bayramları sever. Kaprislidir. Sosyal hayatında ve iletişim zamanı her zaman sakin değildir. Bencilliğinden dolayı geniş arkadaş çevresi olsa bile kendini her zaman yalnız hissedecektir. Kolayca etkilenmez, kendi fikrini nadiren söyler. Sosyal ve kolayca iletişim kuran biri değildir. Fazla konuşmaz. Oldukça mağrurdur, amacına ulaşmak için her şey yapar. 

Aşktan nadiren memnun kalır. Yumuşak başlı değildir. Kendi yeteneklerini bildiği için her zaman hayattan fazla şey ister ve genellikle muvaffak olur. Sırılsıklam aşık olduğu zamanlar da olur ve bu zaman tüm hayatı darmadağın oluyor. Aşkı sonsuz da ola bilir. Çok zekidir, bir takım becerilere sahiptir. Bilimle uğraşmayı sever, fakat her zaman başarılı olamaz. Bazen kendi alanı ile ilgili olmayan işlerde çalışır. İşini çok önemser ve bu nedenle bir takım mevkilere ulaşa bilir. Yol ayrımına geldiğinde çoğu zaman en zor olanı seçer. Kendini ve başkalarını zor durumda bırakmaya alışmıştır. Asildir, ne olursa olsun ona güvene bilirsiniz. Hiç bir zaman kararından dönmez, umut ve inancını yitirmez. Detaylarla uğraşan biri değildir. İyi, kötüyü ayırt ede bilir. Köknar olarak doğanların özellikleri: entellektüel zeka, gözlem yeteneği, mantık, inzivaya çekilme.

KaraAğaç (12 Ocak - 24 Ocak, 15 Temmuz - 25 Temmuz)

camperdown-elm-316360_960_720%2B%25281%2529.jpg

Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat etmeyen, taleplerinde aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisi altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası güçlü ve iyi bir espri anlayışı vardır. Yapılı ve güzeldir. Çok çekicidir fakat bir az somurtkandır. Kendine fazla dikkat etmez, eski elbiseler giyer, çoğu zaman bağlandığı eski tişörtünden vazgeçmez. Karaağaç hırslı değildir ve hayatını zorlaştırmayı sevmez. Sakin ve sebatlıdır. En çok beliren kusuru ağır hareket etmesidir. Nasihat etmeyi sever ve çevresindekiler buna tahammül edemezler. 

Doğru ve açık konuşur, yardım etmekle insanları kendine çeker. İnsanların iyimser olduğuna inanır. Her zaman iyi işler yapar ve ünlü olacağına inanır. Başarısızlık onu başkalarına kıyasla daha çok üzer. Yakınları için çok iş yapmayı bilir, sorumluluk hissi güçlüdür. Aşık olduğu insanı çok sever. Eğer uğurlu bir evlilik yaparsa, evinde aşkın pırlanta düğünden sonra bile devam etmesi için her şeyi yapar. Lider olmayı sever, fakat birisine bağlı olmayı o kadar da sevmez. Başkalarını etkiler ve çoğu zaman kendi itibarını kullanır. İnsanları yönetmekte yeteneklidir. Aşkı gibi istekleri de büyüktür. Onunla iyi davran, sabrı ve iyi davranışları hak eder. Sadakatli olmayı iyi becerir. Becerikli ellere ve sağlam düşünceye sahip. Orjinal, yapıcı zekası ile tanınır. Şakacıdır ve kötü durumlara düşmemek için bu yeteneğini kullanır. Karaağaç hayatı istediği gibi yaşar. Karaağaç olarak doğanların özellikleri: gözlem yapma yeteneği, organizasyon yeteneği, gerçekçilik.

Servi  (25 Ocak - 3 Şubat, 28 Temmuz - 4 Ağustos)

servi.jpg

Güçlü, fiziksel olarak kaslı, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimser, paraya meraklıdır. Yalnızlıktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur. Ama sadıktır. Ruh hali çabuk değişir. Kurallara boyun eğmez. Biraz da ukala ve ilgisizdir. Kametli ve dümdüzdür. Zariflikten mahrum değildir, fakat kültürsüz insanlara özgü özellikleri de vardır. Azla yetinir. Her durumla uyumludur, mutlu olmayı becerir. Hemen bağımsız olur. Başarıları önemsemez, para ve ün peşinde koşmaz. Tek dileği mutlu olmaktır. Onu önleyen tüm problemlerden kaçar. Yaz turnelerini, hayvanları ve avcılıkla uğraşmayı çok sever. 

Yalnız kalmayı fazla sevmez. Büyük aile ve arkadaş çevresini çok sever. Yufka yürekli değildir. Çoğu zaman bir az kabadır, fakat dostcanlılığı da var. Çevresine sakinleştirici etki yapar. Servi hayalcidir, hayatını kurmaktan ziyade, hayatın akışına bırakır kendini. Hayalleri her zaman farklı yerlerde dolaşır. Konu ne olursa olsun sert tartışmalara girmez. Karakteri uyumludur. Vefada üstüne yoktur. Aşkına, dostluğuna, hatıralarına sadıktır. Sevdiği her insan ondan yardım isteye bilir. Bilgili olması mücerrettir. En çok sevdiği şey, her konuda fikirler söylemektir. Söyledikleri düşünülmüş ve anlamlıdır. Sevdiği insanlar arasında hayatı çoğu zaman sakin ve huzur içinde geçer. Servi olarak doğanların özellikleri: hislerin uzun süreli olması, aristokratlık, yansıtmalı olma.

Kavak  (4 Şubat - 8 Şubat, 5 Ağustos - 13 Ağustos)

Kavak-a%25C4%259Fac%25C4%25B1.jpg

Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Sırtını dayayacağı yerin güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhatap olmasını sever. Çok seçicidir. Genellikle yalnızdır. Artistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefi takılmayı sever. Ama her durumda güvenilebilir biridir. İlişkilerini de çok önemser. Gencliğinden güzel ve yapılıdır. Yıllar geçtikce kendi kendine problemler üretir. Zamanın su gibi akıp geçmesinden çok üzülür, yaşlanmaktan korkmaya başlar ve bu korku sonucunda da yaşlanır. Yalnız arkadaş çevresi ona yardımcı ola bilir, bu nedenle arkadaşlarını özenle seçmesi gerekir. Yer değişikliği yaparken dikkatli olması gerekir. 

Kavağın büyümesi için her ortam uygun değildir. Kavak dar alanlarda kendini kötü hiss eder, fakat yalnız yaşamayı sevmez. Arkadaş sevendir fakat kendi seçmediği arkadaşların çevresinde kendini kötü hiss eder. Özgürlüğü kısıtlandıkta çok üzülür ve kolaylıkla pesimist olur. Bunu gizlemeğe çalışır, fakat hiç kimseyi uzun süre aldatamaz. Her küçük şey onu çıldırta bilir. Ara sıra gözleri dolar, ama çoğu zaman bunu gizleye bilir ve susmaktan çok hoşlanır. Cesurluk ve mağrurluk en zor işleri çözmekte ona yardım eder. Nadiren yüzünde endişe belirtileri görmek mümkün. Onu iyi tanımayanlar onu sakin ve mutlu sanırlar. Materyalist değildir, kendini değil hep başkalarını düşünmeğe yatkındır. Aile kurarak mutlu olması zordur, çok hassastır ve aşırı derecede bağımsızdır. Karı koca kavgalarında onun silahı hafif gülümseme, susma ve şakadır. Farklı bir tavır yapmadıkta ise kendi nefretini göstermeğe çalışır. Asla tükenmeyen doğuştan keskin zekası vardır. Tıpçılar arasında kavaklara rastlamak zordur. Kavak olarak doğanların özellikleri: İçten gelen bağımsızlık, nevrasteni hastalığına, hayal kurmaya, içgüdülere ve fanteziye yönelme.

Sedir  (9 Şubat - 18 Şubat, 14 Ağustos - 23 Ağustos)

sedir.png

Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden, kendine güvenen, başkalarına da biraz tepeden bakan biridir. Kararlı, sabırsız ve başkalarını etkilemeyi sever. İyimserdir ve beceriklidir. Tek ve gerçek aşkını bekler. Çabuk karar verir. Dallı, budaklı ve gövdelidir. Dışarıdan gizel bir görüntüsü olmasa da güzel bir bitki izlenimi bırakır. Her koşula kolaylıkla uyum sağlar. Her halde o da komforlu yaşamı sever, fakat gerekirse geceyi dışarıda geçire bilir. Sağlıklıdır. Her yerde kendini evindeymiş gibi hissedebilir. Utangaç değildir. Hareketlidir, kendine güveni tamdır, aynı zamanda kişiliği ile bağlı şakaları hiç sevmez ve bu şakalara bir o kadar da anlam veremez. Hayrete düşürmeyi, her kesin dikkatini kendine yönlendirmeyi çok sever bunun için gerekirse her şeyinden geçer. Kararlar almayı, çözüm sunmayı kendine vazife edinmiştir. En zor problemleri kolaylıkla çözer. Tehlike hissetmez, ihtiyatsızdır, beklenmeyen sorunlarla sık sık karşılaşır. Fakat bu sorunları kolaylıkla atlata bilir. Mağrurdur, bencildir, doğru söyleyendir, üstüne üstlük fazla neşelidir ki, bu da gerek iş hayatı, gerekse de aşk hayatı ile bağlı bir takım sorunlara yol açıyor. Doğuştan gerilimi sever. Dışarıdan bağımsız olsa da çabuk etkilenir. Bazen bir kimsenin emrine girer ve onun silahı gibi kullanılır. Sedirler içinde kahramanlar da fazladır, çılekeşler de. Başkalarından etkilendiği gibi, başkalarını etkisi altına da sala bilir. Çevresinde tahrikedici etki bırakır. 

Çok inatçıdır, her zaman kendine hak veren insanlar sınıfına girer. Hassas ve kırılgandır, bir kimseye bağlana bilir ve bunu aşk olarak yorumlar. Kalan her şeye çok da önemli olmayan bir hatıra gibi bakar. Problemleri sentez yaparak algılama yeteneği var. İnsanları hayrete düşürecek bir süratle düşünür ve kararlar alır. Çoğu zaman yalnız müzik alanında mükemmelleşmeye yönelir. Her halde ritm duyumu güçlüdür. Macera yaşamak için dünyaya gelmiş bu insan, çoğu zaman hareketli ve renkli iş hayatı yaşar. Sedir olarak doğanların özellikleri: çabuk sinirlenir, iyimserdir, entellektüeldir.

Çam  (19 Şubat - 28 Şubat, 24 Ağustos - 2 Eylül)

sebnem-eksib-%25C3%25A7am-a%25C4%259Fac%...50x375.jpg

Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl rahat edilebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir. Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Her şeyden kolay vazgeçebilir. İdeali bulana kadar herşey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir. Nefis yapıya sahiptir, güzeldir, yakışıklıdır. Kendi meziyetlerini sergileye bilir. Zengin evi, pahalı mobilyayı ve arabayı çok sever. Öyle bir ev ister ki, onun içinde rahat rahat büyüsün. Bazen evi Çam kendisi yapar. Söylenenlere göre Çam aslında ne istediğini bilen biridir, hayatından memnundur. Her şeyi kendine özgü yapmayı ve kendi istekleri doğrultusunda hareket etmeyi bilir. Cesurdur, kötülüklere güç gele bilir, başarısız oldukta üzülmez. 

Cesareti ve risk alma yeteneğinden dolayı her zaman başarılı ola bilir. Hangi aktivite ile uğraşarsa uğraşsın, mutlaka başarılı olur. Çam başkalarından inatçı olması ile seçilir. Kendi yolunda inatla ilerlemeyi becerir, ve onun bu yolda yürümesini önlemek zordur. En çozülmesi zor durumdan kurtulmayı becerir. Çok çabuk ve dakiktir. Güler yüzlü ve iyi dost olma becerisine rağmen arkadaşlarla iletişim zamanı ve bonkörlükte sınırları aşmaz. Kendi sakin ve konförlü hayatı onun için her şeyden önemlidir. Arkadaşlarının başarısızlıklarını gördüğünde rahatsız olmaz, fakat yeri ve zamanı geldiğinde bu başarısızlıklar kendininmiş gibi konuşur. Yalnız bir tek şeyde zayıflık sergiler o da aşktır. Hassas ve çabuk bozula bilen bir karaktere sahip birisidir. Tüm bunlarla birlikte derin zekaya ve muntazam tefekküre sahip bir insandır. İyi organizasyon düzenler. Amacına ulaşmak için önemli atılımlar yapmayı becerir, ve sonuçta amacına ulaşır. Her hangi sevimsiz olaylardan ve aşk serüvenlerinden yüzü ak çıkmayı becerir. Çam olarak doğan kadınlar özellikle şanslı olurlar. Çam olarak doğanların özellikleri: estetik zeka, organizasyon yapma yeteneği, analize yönlenme.


Söğüt  (1 Mart - 10 Mart, 3 Eylül - 12 Eylül)

Sogut-Agaci-Bakimi-Nasil-Yapilir-768x576.jpg

Güzel ve çok melankoliktir. Etkileyicidir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli ama dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir. Çabuk etki altında kalır ama beraber yaşanması zordur. Talep etmeyi sever. Sezgileri de kuvvetlidir. Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birini bulabilir. Kederli görünümünden dolayı çok cazibeli ve rakıpsizdir. dişarıdan güzel olsa bile söğütte neyse bir esrarengizlik duyulur.O anlaşılmaz düşünce ve arzularla doludur, bu arzuları bazen kendisi bile çözemiyor. Kendisi için vile bu arzular anlaşılmaz olarak kalıyor. Çok hassastır, güneşin sıcaklığını, deniz kıyısında olmayı sever. Tüm parfümleri ve tatları hiss eder. Ani mutluluklardan yararlanmayı iyi becerir ve bunların hiç birinden vaz geçmez. Söğütün dışarıdan öyle mahsum görünüşüne güven olmaz. O çalışkandır ve ne istediğini iyi bilir. Hiç bir zaman hiç kimse hiç birşeyı söğüte zorla kabul ettiremez, çünkü başkalarına karşı saygılıdır ve liderlik gibi bir isteği yoktur. Tbiatta şşairlik vardır. Yklaşan son bahar ve hızlı geçen hayat konusunda onun kederli nasihatlerini fazla önemsemek ve onun kötümser olduğunu düşünmek gerekmiyor. 

Söğüt ile karşılıklı anlaşma zordur, çünki kolay uyum sağlayamaz ve geri adım atmayı sevmez. Savunmasız ve yardıma muhtaç görünmesi çoğu zaman taktikten başka bir şey değildir. Eğlenmek bazen ise faydalanmak amacıyla kendini mahsum, zayıf birisi gibi gösterir. Genellikle kendini korumayı iyi bilir. Aşkında yoğun duygulardan sa romantikaya yer verir. Duygulardan zevk almayı bilir ve bunlara şiirsel kolorit de katar. Söğüt adi sönük duyguları sevmez. Aktörlük becerisine ve zengin hayal gücüne sahip birisi. Bazen iyi bir piskolog olur, başkalarının düşünce ve arzularını duya bilir. Eğer aşk acılarını takmazsa, hayatı tamam sakin geçe bilir. Fakat söğütün şikaytlerinde kayda değer bir şey yok, acıları olmayan duyguları sevmez. Söğüt olarak doğanların özellikleri: intuisiya, zengin hayal gücü.


Ihlamur  (11 Mart - 20 Mart, 13 Eylül - 23 Eylül)

ihlamur-agaci.jpg

Hayatın ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. Çalışkandır, tembelliği ve bencilliği hiç sevmez. Streslidir. Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına rağmen bunları değerlendirmesini bilmez. Mızmızdır. Kıskanç fakat vefalıdır. Aşırı çekicidir ve bu çekiciliği kullanmayı iyi becerir. Her bir insanın aklını başından ala bilir. Sbit her bişeyle techiz olunmuş hayatı hayal eder, fakat çoğu zaman tüm bunların onun için hiç de büyük önem taşımadığını anlamıyor. Türlü koşullara adaptasyon sağlar. 

Bir çadır ihlamurun her tür koşul yaratması için yeterlidir. Dişardan sakindir, hatta bir az azimsiz, konuşmaz, korkaktır aynı zamanda rahat ve pesimistir. Çoğu zaman o tüm hayatı boyu sıkıntı ve özlem yaşar. Özlemek ve sıkılmak onun önde gelen zayıf noktaları. Sabırsız olur, özellikle övülmeyi çok sever. Zıtliklarla ve karlıtlıklarla dolu, zor anlaşılır birisi. Tek bir şeye şübhe etmek olmaz bu da onun çok melahatli olmasıdır. Onunla konuşmak hoş ve kolaydır. Zıtlıklarla dolu, zor anlaşılır birisi. Kesin olan bir şey var çok sevecendir. Onunla konuşmak piskolojik açıdan çok rahatlatıcı. O karşısındaki insanı sabırla dinler, arkadaşlarına saygı gösterir ve onları yönetmeye çalışmaz. İhlamur hatta ona inanması gerekmediği hallerde bile çok sevilir. Pratik zekaya sahip birisi. Teknik işleri çok sever. Hizlı ve dakiktir. Hayatta sevdiği insanla karşılaşıp bu insan tarafından sevilse karşıtlıklardan ve zıtlıklardan kurtulur.Katı karakteri var. Çoğu zaman sebepsiz kıskanc oluyor.


Fındık  (22 Mart - 31 Mart, 24 Eylül - 3 Ekim)

678313.jpg

Çekici, anlayışlı, insanları nasıl etkileyeceğini bilen, fazla talepkâr olmayan, sosyal hayatta aktif ve girişken hatta dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk değişir. Kaprisli bir asıktır. Ama dürüst ve eşine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği vardır. Çoğu zaman zayıftır, güzel dış görünüşü yoktur. Kendi düşüncelerini başkalarına kabul ettirmeğe çalışmıyor. Onunla içli dışlı olduğun zaman, orjinal zekasını görmemek ve etkisinde kalmamak mümkün değil. 

Fındık az bişeyle yetinir her türlü hayat tarzına uyar ve her bişeyi anlar. Dış görünüşü büyüleyici etki bırakır. Beğenilmek istedikte kendini sevdire bilir. Hayırsever, bilge ve sabırlı olmayı becerir. Tehlikeli, kinli, zararlı da ola bilir. Onda her şey sihir-ovsındur, bir anlık ruh halinden asılı olarak her şey ya iyidir, ya kötü. Ya iyilerin iyisidir, ya da kötülerin kötüsü. Bu nedenle bu işare altında doğan insanları orta çağda çoğu zaman, hiç bir sebep olmadan büyücülükle suçluyorlardı. Birisine gönül verdikte onun hayatını iyileştirmek için her şey yapar. Fakat rağbetini kazanmazsan dikkatli ol. Tevazökar ve tamkinli olmasına rağmen her zaman dikkat çeker. Son derece orjinaldir, hiç kimseye benzemez, hayata bakışı başkalarının bakışından farklıdır bazen ise her kesin bakışına zıttır. Hatta sevildikte de korku yaratır. En gizli fikirleri okumayı, beklenmedik teklifler sunmayı becerir, öyle bir şey yapar ki, ondan her şey beklemek mümkündür. Aklına ne eserse yapar, çok iyi fikirler sunabilen biridir, bir şeyi bırakıp sona doğru da yüze bilir. Hatta kendini hayır peşinde koşan biri gibi sunarken de bunu anlıyor. Aşkta en sevilen veya en azapverici ola bilir. Ruh hali çok çabuk değişir. Riskten korkmuyorsansa ona katıl. Onunla birlikte hayat rahatlık getirmesede çok çekici olacaktır. Bilgisini faydalı ve tam uygulayıp uygulamaması kendi isteğinden asılıdır. Her yönlü bilgiye sahip birisidir, okuyor ve her şeyi som derece çabuk ve kolay anlıyor. Fındık olarak doğanların özellikleri: senteze yönelme, içgüdü ve fantezi.


Üvez  (1 Nisan - 10 Nisan, 4 Ekim - 13 Ekim)

vez-a%25C4%259Fac%25C4%25B1-burcu-600x450.jpg

Dikkat çekici, neşe verici, bencillikten uzak, dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve duruma göre hem bağımlı hem bağımsız olabilir. Zevklidir. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik özellikleri vardır. İyi bir es olur ama çok zor affeder. Diş görünüşü zayıf olsa da çok metin tabiatı var. Etkileyicidir. Hafif yürüyüşüne bakarak onu uzaktan tanımak ve değerlendirmek mümkün. Yüzünden tebessüm eksik olmuyor, bu onun içten olmasından daha çok kendini kontrol etmesinden kaynaklanıyor. İyi yönlerini pazarlamayı becerir,iyi giysileri sever, zevklidir. 

Değişikliye çabuk alışır. Kendine zarar verse bile yakınlarını sevindirmekten hoşlanır. Bencil değildir fakat kendini beğenmişliyi var. Bağımsızdır fakat bazen bağımlı da ola bilir. Bağımsız yaşamayı her şeyden çok sever ve böyle yaşamaya çalışır. Yaşanan tüm olaylardan kendini sorumlu tutar. Onunla temas çok zordur, karşılıklı ilişkide olmak ise fazlasıyla zordur. Basit bir karatere sahip biri değildir. Dişardan gelen etkilere hassastır, güzelliyi sever, güleryüzlüdür. Ona her zaman güvene bilirsiniz. Bazen yufka yürekli oluyor ve sömürülmesine izin veriyor. Aşkta çok bonkör olduğu için karşısındakindende aynını bekler. Karşı tarafın duygularının doğruluğunu her zaman araştırıyor, onu aldatmak olmaz. Üvez hiç bir zaman aldatmaz. Özel hayatı çok zengindir. Dikkatlidir bu da çoğu zaman onunla birlikteliğe heves yaratır. Çok zekidir ve güçlü etki yapar. Bazen rutin işlerini bitiremediği için, bazı planlarını gerçekleştiremez. Üvez olarak doğanların özellikleri: hassaslık, akıl, fantezi.


AkAğaç  (11 Nisan - 20 Nisan, 14 Ekim - 23 Ekim)

6557_akcaagac_mor_yaprakli.jpg

Hayal gücü ve orijinalliklerle dolu hiç de sıradan olmayan biridir. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenli, yeni deneyimlere aç biridir. Genellikle sinirli ve gergin bir yapısı vardır. Hafızası kuvvetlidir. Çok kolay öğrenir. Aşk hayatı biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever. Düzenlidir, iyi beslenmiştir, bazen hatta bir az işvelidir. Çoğunlikla enteresan yerlerde bulunur. Modayı izler. Basit bir kişilik değildir. Çevik ve aktifdir, yorulmak bilmez. Nasıl söylesek, her zaman en yüksek talepler seviyyesinde durur, bireyseldir. Doğuştan temkinli ve cesaretsiz olsa da maddi faktörlerden daha çok manevi faktörlere dayanan en cesaretli kararlar kabul ede bilir. 

Evde oturmayı sevmez, yeni insanlarla tanışmayı sever. İnsanları açık konuşmaya sevk ede bilir, fakat ona sirr açmaktan korkmayın, o hiç bir zaman başkalarının davranışlarını eleştirmez ve başkalarının sırlarını hiç kimseye söylemez. Planları çok olur, bunların büyük bir kısmı garip ve olağan dışı pilanlardır. Her türlü yenilikleri sever her türlü yeni fikirleri savunur, fakat kendi tasarılarını nadiren uygular. Bu kendi ufkunun genişliğinden zevk almasını engellemez. Onda bir azcık yüzsüzlükte var. Sosyal baskını sevmiyor ve baskıonu korkutmuyor bile. Aksine isminin dillerde dolaşması onun hoşuna gidiyor. Aşkını anlamak zordur. Beklenmedik ve şaşırtıcı yolları sever. Bu o anlama gelmiyor ki, eğer o aynı düşünce ve zevk sahibi biri ile karşılaşarsa mutlu olamaz. Zekası aydın ve keskindir. Problemleri çok olsa bile hayallerden mahrum değildir. Çokyönlü karaktere sahiptir. Akağaç olarak doğanların özellikleri: karakterli, komedi duyusu, analitik zeka.


Ceviz  (21 Nisan - 30 Nisan, 24 Ekim - 2 Kasım)

Chandler-ceviz-agaci-fidani-bahcesi.jpg

Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. Asil bir ruhu vardır. Spontanedir. Çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir estir. Çok zor beğenir. Sadece takdir eder. Çok kıskanç ve tutkuludur. Uyum göstermek için fazla fedakarlık etmekten de hoşlanmaz. İlginç stratejiler üretir. Onun için doğal olmak iyi değildir. O ince ve zarif işve ve nazı çok önemser, aslında ise çok utanqaçdır. Ceviz çogu zaman zıt ve karşıt karakterlidir, şımarık, tecavüzkar ve bencil olur. Fakat konuksever ve naziktir, cesaretli düşüncelere sahiptir. O asil ve sadık olduğu gibi, aklına esdiğini yapan biri de ola bilir. Onun ne yapacağı belli olmaz. 

Hiç bir neden olmadan kendi dostluğunu ve aşkını birisine sunar ve geri alır. Bazen azap çekmeyi sever ve azap vermekten zevk alır. Mutlaka durumu zorlaştırmalıdır. Kendi ayrıcalığını bildirmek isteyi duyar ve bunun için azap çeker. kıskanc ve güleryüzlüdür, sakin değildir. Onu seviyorsansa veya onunla arkadaşsansa her zaman beklenmedik olaylarla karşılaşmaya hazırlıklı olmalısın. Ondan etkilenmeyeceğine eminsense ona katıl, aksi takdirde seni kesinlikle kendine bağimlı yapacaktır. Hayatta iyi bir stratejist ola bilir. Kendi isteklerinin sonuçlarını doğru değerlendiriyor. Kötülük yapar fakat bunun için o kadar da azap çekmez. Haraketliliği ile çoğu zaman insanları büyüler, fakat sakin cevizlere de rastlanır. Hayatının monoton olmasını istemez. Riskli atılımlar yapmaktan korkmaz, beğenilmeye çalışmaz, şans vermez, kullanılmış yollarda yürümez. Cevizin dostu olduğu gibi düşmanları da çoktur. Yalnız kendine güvenir, başkalarına güvenmez. Kendi bağimsızlığını ve karakterini muhafaza etmek derdindedir. Bazen bunu görmezden gelmek olmuyor. Ceviz olarak doğanların özellikleri: kararlılık, gözlem ve organizasyon yeteneği.Yasemin  (1 Mayıs - 14 Mayıs, 3 Kasım - 11 Kasım)

k%25C4%25B1%25C5%259Fyasemin2.jpg

Atak, uyanık ve sevimlidir. Herkese sakin ve mutlu gözükse bile en yakınları onun çok kırılgan ve duygusal olduğunu bilirler. Çocukları sever. Paragöz değildir fakat para ona mutluluk getirir. Çalışmaktan korkmaz. Yasemin doğuştan pesimisttir. Çevik canlı ve yufka yüreklidir, rahat ve iyi muhabbeti ile insanları etkiler, dikkatleri üzerine çeker. Sosyal ortamda bağımsızlığı adeta yasemin yaratır. Sakin, mutlu ve kametli bir dış görünüşe sahip, problemsiz biriymiş gibi görünür. Ama yakınları onun aslında çabuk bozulan ve küçük şeyleri bile problem yapan biri olduğunu biliyorlar. Bunun için de yasemin her ne kadar gizlemeye çalışsa da doğuştan pesimistir. O diplomasini ve başkaları ile iyi ilişkiler kurma becerisinin önemini her kesden iyi bilir. 

Malesef kendi evinde bunlarl karşılaşmak mümkün değil. O kendi evinde bağimsız olmaya çalışıyor. Kendini eli kolu bağlı hiss etmekten, sınırlanmaktan hoşlanmaz, sorumlulukları yerine getirmek onu bıktırıyor. Kendi vicdani sorumluluklarına her zaman boyun eğıyor. Mesuliyyet duygusunu garipsemiyor, fakat bu duygu onda iyi bir etki de bırakmıyor. Yaseminle evli olmak kolay değildir. Yasemin özellikle aşk ilişkilerinde sevgisi tez söner ve kasıtlılığı artar. Çocukları sever ve onlar arasında kendini iyi hiss eder. Hyattan çok şey beklemediği için kendini çocuklara adar. En karışık problemleri bile çocuklara sade ve aydın anlatmayı bilir, bunusevgiyle ve akılla yapıyor. Çocuklar ona hayatta en büyük sevgi zevk veriyor. Yasemin materialist değildir fakat çoğu zaman kazancı bol oluyor. İşte korkmuyor, üstleri onun bilgisine ve iti zekasına değer veriyor. Yasemin olarak doğanların özellikleri: Eleştirel zeka, fantezi ile birleşmiş zeka, intuisiya.

Kestane  (15 Mayıs - 24 Mayıs, 12 Kasım - 21 Kasım)

Alışılmadık bir güzelliği vardır ama insanları etkilemek gibi bir derdi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan diplomattır. Çok kolay huzursuzluğa kapılır ama her türlü ilişkisinde hassastır. Bazen olağandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker. Kestane çok güzeldir, hatta dekoratifdir fakat çevresindekileri çekiciliği ile etkilemeye kalkışmıyor. Genişlemeye meyilli çevik ve kuvvetlidir. Doğuştan adalet duygusuna sahiptir. Her hangi bir adaletsizliğe karşı çıkıyor. Neyle karşilaşacağını bilmemesine rağmen kendini her vasıtayla mudafaa ediyor. Kendi rahatlığına düşkün olanlara, kendini düşünenlere her türlü taktik ve diplomatik hiylelere nefret ediyor, bunun için de kendine düşman kazanıyor. İyi bir iletişim kura bilmemesi nedeniyle aktivitelerini değiştiriyor ve çok çabuk bozuluyor, çok kırılgan ve duygusal olduğu için bunu uzun zaman hatırlıyor. İnatçıl ve sabırlı olmasına rağmen ters değildir. 

Hazırlıklı ve tedbirli olmayı becerir, bunun için de maddi problemlerle karşılaşmıyor. Ahlak kurallarını önemsiyor, hassaslığına rağmen çoğu zaman paklığa yöneliyor. Hayatta rahatlığa bağımlıık onun için hayal edilemez bir şeydir. Bazen hayata asla uyum sağlayamamış gibi görünüyor. Fakat bu kendine nefretin ve başkalarına güvenmemenin sonucudur. Kestane söz dinleyen olmadığı için, sosyal bağlantı kurmakta zorluklar yaşar ve bunun için de kötü birisi gibi algılanır. Belki de bu başkalarını kötü duruma düşürmek içindir. Aşkta ihtiyatlıdır, kendisi ise hayatında yalnız bir defa gerçekten aşık ola bilir, bunun için de mutlu olmak onun için zordur. Aşk içinde duyduğu bir ihtiyac ve aynı zaman da da sevilmemek korkusu onun karşı tarafla ilişkilerini zorlaştırıyor. Kaba davranışlar sergilediğinde çoğu zaman çevresindekilerce anlaşılmaz olarak kalıyor. Kestane hayat tecrübesine güvenerek yaşar. Akıllıdır, çeviktir, dakiktir fakat hayal kurmaya ve felsefi düşüncelere dalmaya yatkındır. Hayatındakı çok şey çevresindekilerden asılıdır. Yakınlarından iyilik gördüğü zaman yetenekleri tam inkişaf ede bilir. Kestane olarak doğanların özellikleri: gerçekçilik, gözlem yeteneği, organizasyon yeteneği.


Dışbudak  (25 Mayıs - 3 Haziran, 22 Kasım - 1 Aralık)

Farklı bir çekiciliğe sahip, hayat dolu, talepkâr, düşüncesizce hareket eden ve eleştirilere kulak asmayan biri. Hırslı, akıllı, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişlidir. Ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir. İlişkileri çok ciddiye alır ve sadıktır. Güzel ağaçtır. Hoştur. Kametli, zariftir. Davranışları sakin ve bağımsızdır. Kendini beğenmiştir,fakat onunla uzun süreli hayat kolay değil. Aktif ve çok isteklidir. O her zaman kendi isteklerinin yerine getirilmesine çalışıyor, her kesin onun hoşuna gittiği gibi düşünmesini yaşamasını bekliyor. Bağımsız ve rahat hayat yaşamaya çalışıyor, buna kimse dayanamaz. Hayattali zorlukları kayda almıyor, bu da sorumsuzluk ve iradesizlik gibi görünüyor. Yalnız dışarıdan böyle görünüyor. Dışbudak neyi isteyip neyi istemediğini iyi biliyor. 

Kendi başarılarını ve sağlamlığını her şeyden önemli sayar. Mutlu olmak istediğinde o kadar bencil olur ki, onu engelleyen her şeyi ayakları altına alır. Bencildir, fakat cimri değildir. İyikalplidir her şeyi paylaşmaya hazırdır. Bu yaramaz mahluk aşkta çok farklı özellikler sergiliyor: ihtiyatlı, sıkı ve tedbirli oluyor. Aslında Dışbudağın başarıları bu alanda daha çoktur, o iyi seçim yapa bilir, tüm iyi ve kötü özellikleri analiz ede bilir. Onun evliliği hem aşkla hem de akılla bağlıdır. Nadiren hata yapar ve aile hayatı kurmak için çok çaba harcar. O buna çok çabuk ulaşır. Gelecekten haber vermeyi sever bunu bir takım eğlence için yapar, fakat sçyledikleri doğru oldukta reputasyonu yükselir. Dışbudak her zaman kaderle oyun oynar. Fakat güvenilir bir ağaçtır, onun gölgesinde durmaktan korkmayın. Dışbudak olarak doğanların özellikleri: eğitimlilik, sezgisellik, fantezi.

Gürgen  (4 Haziran - 13 Haziran, 2 Aralık - 11 Aralık)

g%25C3%25BCrgen.jpg


Dış görünüşüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Başkalarını kendinden fazla düsünür. Hayatı mümkün olduğunca kolay bir hale getirmeye çalışır. Disiplinli bir hayat için kılavuzluk eder. İlişkilerinde kibardır. Farklı sevgililer bulmak ister. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalaması kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez. Kararlarından da asla emin olmaz. 

Güzel ağaçtır fakat o kadar da hoş değildir. Gençlikte çok güzel oluyor fakat zaman geçtikce güzelliğini yitiriyor. Gürgen çevresine çok ihtinasız yaklaşıyor. O güzellik düşkünüdür. Dış görünüş dikkatini daha çok çeker. İlişkilerinde onu her şeyden önce kendi üstünlüğü ilgilendirir. Disipline ve itaete yöneliktir. Farklı olmayı sever, ödüllendirilmek ve ünlü olmak ve başkalarının ona bakıp hayran olmasını ister. Disipline uymayı çok sever, bunun için de çoğu zaman bundan dışarı çıkmaz, çaresiz kaldıkta çizgiyi aşar. Yeni fikirlere ihtiyatla yaklaşır, aynı zamanda 'ne fark eder ki' prensipine karşı çıkar. Aşkı çok berraktır. Ona önemli bir iş gibi yaklaşıyor. Sevimli ve hoş bir hayat arkadaşı ola bilir. Fakat iki şeyden birini ya aşkı ya da vicdani borcu seçmeli oldukta, ikincini seçer. Gürgen olarak doğanların özellikleri: entellektüellik, fantezi,mükemmelliğe yönelme.


İncir  (14 Haziran - 23 Haziran, 12 Aralık - 21 Aralık)

Çok güçlü, bağımsız, tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen, aile hayatına düşkün, iyi bir anne - baba ve hayvan severdir. Sosyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği vardır. Akıllı ve pratiktir. Zarif ağaçtır, karakterlidir. Güzel değildir, fakat dikkati çeker. İncir bir azcık hassastır, bazı kötü yönleri vardır, her yerde ve her zaman kendini iyi hiss etmiyor. Genişliye ve sıcaklığa büyük ihtiyaç duyar. Koşullar iyi olmadıkta solar. Zorluklara dayanıklı değildir. Üzüldüğünde kurur. Böyle bir koşulda onun korunma sistemi zayıflar. 

Dikkat etmek gerekiyor ki, mahvolmasın. Aile hisleri güçlüdür. Değerlendirmeseler ve umutlarını gerçekleştirmeseler bile, yakınları ile her zaman iyi bir ilişki içinde olmayı sever. Kendisi bir o kadar sabit olmasa bile başkalarından sabit olmayı bekler. Yumşak ve duygusal karakterlidir. Bu yüzden bazen manevi rahatlıktan ve hayat sevincinden mahrum oluyor. Düşüncelerinde sabırlı olmasa da günlük sorumluluklarını düpedüz yerine getirmeye kalkışır. Ona güvene bilirsiniz. Tembelliye yatkındır fakat harıl harıl çalışıyor. Çabuk çileden çıkıyor, iyi niyetlidir, fakat hayatını zayıf noktaları ile çatışmaya harcıyor. İncir gerçekçidir, her zaman çalışkan ve hızlıdır. Yakınları için gerçek birer mücevherdir. Mahsülü boldur, bahçede yetiştirip iyi baksan, zarar görmezsin. İncir evlenmeye değer biridir, fakat ondan mucize bekleme, o romantik duygulara sahip birisi değildir. Sıradan hisleri "farklı fantaziler"den üstün tutar. Kendini anlayan her hangi bir mükemmel ağaçla iyi geçinir. Şunu da dikkate almak gerekir ki, İncir çok kırılgandır! İncir olarak doğanların özellikleri: çabuk sinirlenme, iş yapma yeteneği, gözlem yeteneği, gerçekcilik, organizasyon yeteneği.Meşe  (21 Mart, 21 Mart)

Me%25C5%259Fe-A%25C4%259Fac%25C4%25B1.jpg

Sağlam yaradılışlı, cesur, bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu çok yoktur. İşini şansa bırakmayı sevmez. Ayaklarını yere sağlam basmak ister. Hareketlidir. Kuvvetli ve güzeldir, kırılgan değildir. Hareketli, azametli ve vüqarlıdır. Ciddi dış görünüşü ile insanları etkiler. Sağlıklıdır. Bu çok önemlidir çünkü Meşe zayıflığa ve hassaslığa tahamül edemez, kan gördüğü zaman bayılır. Çok cesaretlidir, fakat cesareti manevi özelliğinden daha çok mağrurluktan doğuyor. Ona korkak denmesinden hoşlanmaz. Bunun için gerginliği önlerken gerektiğinden keskin hareket eder. 

Temkinli ve azimlidir, onaylanmış karardan geri çekilmeyi sevmez ve her zaman amacına ulaşıyor. Fakat onun tersliğinin kötü yönleri de vardır. Meşe hareketli olmayı iyi beceremez ve her şeyi kabullene bilmemesi başına bela açar. Politik olmayı azacık becerseydi, çok şey kazanardı. Kendisi çok bağımsızdır, sınır tanımaz ve çoğu zaman hareketlerinde sınırları aşar. Yine de başkalarının fikirlerine ve bağımsızlığına ihtimad eder. Güler yüzlü ve konukseverdir, dostlarına karşı sadakatlidir, fakat aşkta her zaman sadakatli olmuyor. Düşünceleri here zaman değişiyor. 'Bu aşk evliliğe doğru yürüyor'diye düşünmüyor, fakat her defasında aşkların kurbanına dönüşüyor. Aile kurarsa Meşe sertleşe bilir. Yerinde sağlam duruyor sanki etraf alemle sık ilişki içindedir. Mevcut durumları devam etdirir ve geliştiriyor. Değişikliği sevmiyor ve başkaları yüzünden gerçekleşen değişiklikleri gönülsüzce karşılıyor. Konservatifdir. Zaman zaman karşılıksız işler yapsa da kendini gözardı etmez ve dikkatini kendi problemlerine verir. Başkalarının hayatı ilr ilğilenmez. İşleri çoktur. Aydın düşünceli ve çalışkandır. İş adamıdır, durumdan bağımsız olarak her zaman olarak 'kendini düşünen'insanlar sırasındadır. Bazen yakınlarının tam rahat yaşamasını sağlar. Meşe olarak doğanların özellikleri: dakiklik, çalışkanlık, gerçekçilik, gözlem ve organizasyon yeteneği.


Huş  (24 Haziran, 24 Haziran)

hu%25C5%259F.jpg

Hayat dolu, etkileyici, elegan, arkadaş canlısı, gösterişten uzak, mütevazı, aşırılıklardan hoşlanmayan, kaba şeylerden nefret eden biridir. Doğal ve sakin bir yaşamı tercih eder. Fazla tutkulu değildir. Hayal gücü yüksek ve az hırslıdır. Sakin ve uygun ortamlar yaratır. Hareketli ve aristokrasi mizacı vardır, beraberlikte sade ve uyumludur. başarıya ulaşsa bile, hiç bir zaman kimsenin iyi tutumunu kullanmaya kalkışmaz, kibar ve sabırlı olmayı bilir, kendi rağbetini ve ruhsal durumunu diğerlerine bulaştırmak istemez, hiç bir şey talep etmezve hiç bir şey arzulamaz. 

Püriten olacak kadar mütevazidir, fakat her zaman zariftir, tavsiye verecek biri değildir. Hiçbir zaman çizgileri aşmaz, her zaman sabırlıdır, sadece bir tek şeye - hayvancılığa dayanamaz. Lüks ve dış görünüş onun için yabancı kavramlardır. Huş'ta zerre kadar da eda yoktur. Büyük bir zevkle köyde yaşamaya razı olurdu, fakat her yere uyum sağlaya bilir, yeter ki, sakin çalışmak için müsait bir yer olsun. Dış görünüş itibariyle nyarin olmasına rağmen Hui emeğiyle büyür, çalışmayı, zahmete katlanmayı sever. Mütevazi ve nazik olduğu için sakin aşka meyillidir. Hassastır yoğun hislerden korkmaz. Sadık ve vefalı olur, evde düzen ve saadet yaratmada yeteneklidir. Bazen ciddi ilişkilere biraz ihtiyatla başlamasına rağmen, evlilikte hiçbir zaman pişman olmayacaktır. Huş 'un en farklı özelliği aydın olmasıdır. Hayal gücünün icat yapma yeteneğinin gerçekten sınırları yoktur. Yaptığı işi her zaman yaratıcılıkla yapar. Yaratıcı biçimde düşünmek ve rüyalarını gerçekleştirme yeteneği, çalışma yeteneğiyle birleşince yüzüne tüm kapılar açılmaktadır. Her türlü faaliyette bulunmasına rağmen en başarılı olduğu dal sanattır. Kolay kolay insanlara ısınamaz, bu onun tek zayıf yönüdür. Sosyete hayatı, yetkililerle ilişkiler ilgisini çekmez. Huş genelde mutlu olur. Hayattan çok az şey ister - seven bir kalp ve iyi bir kişisel kütüphaneyle yetinir. Huş olarak doğanların özellikleri: yumuşak huyluluk, sentez, içgüdü, fanteziler.


Zeytin  (23 Eylül, 23 Eylül)

zeytinlik.jpg

Güneşi, sıcak havaları sever. Makul biridir. Kibar duyguları vardır! Agresyon ve şiddetten kaçınır. Sakin ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Hassas, kıskançlıktan uzak bir yapısı vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı sever. Büyük değildir, ne güzel ne de çirkindir, fakat melahatiidir. Romatizma ona sık-sık zarar veriyor, bunun için de güneşi çok seviyor ve güneş olmayanda azab çekiyor. Temkinli ve yakindir, tecavüzcü değildir, çünkü hayatının karmakarışık olmasını istemiyor. Hayat için kendi perspektifi olsa da, başkalarının düşüncelerine saygı duyar. Başkalarının da kendi muhakemeleri olduğunu anlıyor. Hiç bir zaman başkasının işine karışmaz. Zeytin o kadar lezzetlidir ki, onu kolaylıkla belirsizlikle suçlamak oluyor, fakat o asla belirsiz değildir. Aksine gerektiğinde her kes yardım için ona doğru koşa bilir. Hiç bir zaman yüzünden gülücükler bitmez. Çünkü o kendini kontrol etmeyi iyi biliyor, özellikle onun için ki o sinirlerinin bozulmasını anlamsız olduğunu düşünüyor. Kendinin sakin ve temkinli oluşunun başkasına da sirayet etmesini sağlayan biliyor. 

Zeytin samimi ve iyi niyetli birisi olsa da, onun bu iyi niyetini sui istifade etmemek için gerektiği kadar akıllı ve düşüncesidir. Doğuştan gelen bir adalet hissi ile seçiliyor. Her şeyi iyi anlıyor, dertleri paylaşmayı çok iyi beceriyor, kasıtlı olmaması ona kendi dertlerini unutturuyor. Bunu anlıyor ve kendini buna hazırlıyor. Bu yüzden başkaları üzerinde etki uyandırmak için hiç bir şey yapmasa da, onu seviyor ve değerlendiriyorlar. İnsanlarla iletişimde çok temkinlidir. Zeytin kıskanç olmamaya çalıoluyor, içinde azap çekse de sevgilisinin bağımsızlığına saygı duyuyor. Bazan çok büyük fedakarlık yapıyor hatta kendi aşkından da vaz geçiyor. Bu asla zayıflık değildir. Zeytin için en iyisi sakin olmaktır. Eğitimli olması onu diğerlerinden farklı kılıyor, düşünmek için uzun bir zamana ihtiyaç duyuyor, mütalaa etmeyi, öğrenmeyi, genel kültürünü geliştirmeyi çok seviyor. Kendi kasıtlı böyle yapsa da, her zaman dikkati çekiyor ve bazan ün kazanıyor. Çevresinde rahatlık ve saadet yaradan, hoş hatıra bırakan inananlardandır. Zeytin olarak doğanların özellikleri: Muhakemelerin doğruluğu, analitik zeka, tümdengelim yeteneği ve yansıtmalı olmak


Kayın  (21/22 Aralık, 21/22 Aralık)

Güneşi, sıcak havaları sever. Makul biridir. Kibar duyguları vardır! Agresyon ve şiddetten kaçınır. Sakin ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Hassas, kıskançlıktan uzak bir yapısı vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı sever. Kametli ve güzeldir. Uzun hayat süren gençliğe özgü özellikleri ihtiyarlayıncaya kadar sürdüren insanlardandır. Formunu, atikliğini nasıl koruyacağını iyi bilir. Her zaman düzenlidir, nazından geçilmiyor. İyi şartlar altında, her hangi bir alanda başarı kazana bilir. Her türlü şartlar altında hızlı ve çabucak harekete geçiyor. Planları çok fazla, onları başarı ile gerçekleştirmeyi iyi beceriyor. Yolunu şaşmaz. Hayatını düzene sokmayı da çok iyi beceriyor. Hesabını iyi bilse de, bütçesinde hiç bir yanlış yapmasa bile bazen fazla bonkördür. Kendi malvarlığını paylaşmayı asla sevmez, onunla uzun sure idare ede bilir. Kayın utangaç yaratıktır ve bir kaç gerekli özelliğe sahiptir. 

Her zaman pozitif ve negatif özellikleri tartar ve hiç bir zaman tesadüflerin hükmüne güvenmez. Aşkta zayıf noktası fantezidir. İdeal bir eşdir. Çocuklarının olmasını ister, evini güzel bir şekilde düzenler ve tatili iyi geçirmeye çalışır. Yetişkin olduğu zaman başına bir iki macera gele bilir, bunun esas nedeni kendini başkalarına kanıtlamak ve hala genç ve cazibeli olduğunu göstermektir. Eğitimli, sağlıklı düşünen ve iyi bir organizasyon yapa bilme becerisine sahiptir. Aşikar maddeci bir kişiliği vardır. Her şeyden önce zengin sonra eğer mümkünse, mutlu olmak istiyor. Kayın olarak doğanların özellikleri: Derin düşünce, dakiklik, organızasyon yeteneği, realizm

Bu konuyu yazdır

  Ayaklarınızı Bu Suda Bekleterek Vücudunuzu Birçok Zararlıdan Arındırabilirsiniz
Yazar: EvrimBilge - 12-02-2018, Saat: 14:55 - Forum: SAĞLIK - Yorum Yok

Ayaklarınızı Bu Suda Bekleterek Vücudunuzu Birçok Zararlıdan Arındırabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

ayak-detoks.jpg

Çin refleksoloji sistemi ayaklarımızın doğrudan vücudun önemli sistemlerine ve organlarına bağlanan doğal enerji bölgelerine sahip olduğunu söylüyor. Bu, vücudumuzun, ayaklar veya benzeri bölgeler yoluyla toksinlerden de temizlenebileceği anlamına geliyor.

Ayaklarınız aracılığıyla vücudunuza detoks yapmanın birçok bilinen yolu vardır:

İyonik Ayak Banyosu

ayak-detoksu-ile-vucudunuzdaki-toksinler...38877.jpeg

Bu yöntem, güçlü bir kimyasal reaksiyon oluşturmak için elektrik akımı kullanılmasına benzer. Tuz iltihap önleyici görevi görürken, ılık su gözeneklerini açar. 

Banyo esnasında iyonlar ayağa emilir ve tüm vücudun zehrinin giderilmesini sağlar. Tuz koyu hale gelirse, bu yöntemin çalıştığı anlamına gelir. İşte çeşitli tuzlar kullanarak yapılan en bilinen detoks tariflerinden bazıları:

MALZEMELER

– 1 su bardağı deniz tuzu

– 1 bardak Epsom tuzu

– 2 bardak kabartma tozu

HAZIRLIK

Bir tencerede biraz su kaynatın, sonra tüm malzemeleri ekleyin ve biraz kaynatın. Şimdi, ayaklarınızı koyacağınız kabı ılık suyla doldurun ve biraz elma sirkesi ekleyin, sonra önceden kaynatılmış karışımı buraya dökün. İyi bir sonuç almak için 30 dakika boyunca ayaklarınızı bekletin. Bu magnezyum seviyenizi arttıracak, derinizi rahatlatıp, vücudunuzu arındıracaktır. Dahi ilk seansta kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz.

Kil Detoksu

kil-detoks.jpg

Malzemeler

– ½ su bardağı Epsom tuzu

– ½ bardak kil

HAZIRLIK

Ayağınızı koyacağınız kabı sıcak su ile doldurun ve Epsom tuzunu ekleyin. Daha sonra, bentonit kilini tahta bir kaşıkla biraz su ile karıştırın, sonra kaba ekleyin. Vücudunuzu toksinlerden arındırmak için 20-30 dakika kadar ayaklarınızı içinde bekletin.

Oksijen Detoksu

ayak-detoksu.jpg

MALZEMELER

– 1 çorba kaşığı kuru zencefil tozu

– 2 bardak oksijenli su

HAZIRLIK

Ayaklarınızı koyacağınız kabı ılık suyla doldurun ve zencefil ve oksijenli suyu ekleyin, ardından vücudunuzdan toksinleri çıkarmak için 30 dakika süreyle ayaklarınızın suyu emmesini bekleyin.

Tüm bu ayak detokslarından size en uygun olanı seçerek uygulamaya başlayın. En geç bir hafta içerisinde genel sağlık durumunuzda iyileşme ve rahatlama göreceksiniz. Sağlıkla kalın!

Kaynak:filoji.com/ayaklarinizi-bu-suda-bekleterek-vucudunuzu-bircok-zararlidan-arindirabileceginizi-biliyor-muydunuz/

Bu konuyu yazdır