Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

“KUR’AN-I KERİM” ADININ MİTOLOJİK ETİMOLOJİSİ


“KUR’AN-I KERİM” ADININ MİTOLOJİK ETİMOLOJİSİ konusu, islamiyet forumunda tartışılıyor.
#1
Öncelikle, Sümer’in en büyük tanrısının ANU“ nun, AN” veya “N” harfinin “Nun” sesi verdiğini ve arap dilinde de“ANU” şeklinde seslendirildiğini belirtelim.
 ENKİ  ise ilkel denizin Nammu’sunun baş tanrı “ANU”  ile evliliğinden olan oğludur.  
 Gılgamış, Yer altı dünyası (KUR),  destanının başlangıcında bahsedildiği gibi ENKİ KUR’da savaşır, zaferle çıkar ve KUR’un Tanrısı rütbesini ister.  
 
Sümerlerin de yeryüzüne inen kavmi gereğinde cezalandırmak veya doğru iş yapmaya eğilimli olmalarını sağlamak için de için “KUR” adını verdikleri bir yeraltı dünyası, ahret, cehennem inşa ettiklerini tabletlerde görüyoruz.

 
 
“KUR’AN-I Kerim”, yazılış şekli aynen böyledir. Arapça sağdan okunduğu için, KERİM (3) –AN-I (2)  KUR (1) Kerim (Büyük- Ulu)-  AN (Sümer’in ANU’su, Mısır’ın A’AN’ı)- Kur  (Sümer’in cehennemi) hepsini toplarsak;

“Büyük An’ın Cehennemi”  …….Yani, Mısır’ın “Ölüler Kitabı’nın”  Hicaz Arap uyarlaması……

ALİ İMRAN SURESİ (3;2.Ayet) 2- Ya Muhammed, O sana kitabı öncekileri onaylayıcı  olarak indirdi. Bundan önce insanlara kurtuluş yolunu öğretmek için Tevrat ve İncil’i indirmişti. Kuran’ın öncekileri onaylayıcı bir kitap olduğu açıkça söylenir. Sonra da öncekileri  kasten Tevrat ve İncil’in adlarını da ekler. İncil’den önce Zebur ondan önce de Tevrat vardır.  Peki, Tevrat’tan önce ne vardır?
 
İşte bunlar vardır.
 
Yani Ra dini, Asur, Babil ve Sümer Ra-Mu dinleri ve niceleri vardır. Tevrat’ın da köklerinde bu dinler olduğuna göre Kuran-ı Kerim’in bunları inkar etmesi düşünülemez. Hicaz Arapları olarak bilinen Melez Hicaz Yahudilerine  Muhammed'e kadar tek peygamber göndermeyen ama  Yahudilere bin yıl bekçilik eden Yahudi tanrısı Yahweh- El Lah- ALLAH…

Ayrıca, LAH (Arp- El Lah=Türk-Allah), YAH(İbr.Yahve), Yehüti (İbr.Yahudi)  gibi bir çok adlarıyla bilinen Mısır tanrısı Thoth’un da bir diğer adı “A’AN” yani “AN” dır ve ahrette tüm Mısır tanrılarının anası olan büyük ana tanrıça Mut/Maat’ın tüyü ile tartılan günahların ağırlıklarını gösteren terazi ibresini de denetleyen babun maymunu şekilli tanrı  A’AN’dır.  

Gerek Sümer’in AN’ı gerek Mısır’ın A’AN’ı olsun Arap diline birkaç şekilde girmiş “A” sı uzatma işareti ile yazılan “Tanrı AN” kültü olduğu gerçektir.

İşte size “Büyük-Ulu  An’ın Cehennemi” yani “KUR’AN-I Kerim”

 -Derleme-
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi