Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2018’in Astrolojik Enerjisi


2018’in Astrolojik Enerjisi konusu, Astroloji forumunda tartışılıyor.
#1
Yepyeni, sıfır kilometre bir yıla adım attık. Tertemiz bir sayfa. Bu sayfayı oluştururken kendi irademizin başrolde olduğunu bilmemiz önemli! Sahneye çıktığınızda neler söyleyeceğinize neler yapacağınıza siz karar vereceksiniz. Fakat sahneyi kim hazırlıyor?

astroloji_yeni_6805.png

Bir şeyler almaya, yenilenmeye niyet ettiniz ama 2018’in mağazasında istedikleriniz var mı?

Genel anlamda yılın enerjisini bilmek, niyetlerimizi ortaya koyarken rüzgarla beraber ilerlememizi sağlayabilir. 2018’in Astrolojik Enerjisi hangi temalarda adım atmamıza daha yatkın, hangi temalarda bizi zorlayabilir ve ne zaman?

Yeni yıl hem Mars’ın hem de Jüpiter’in Akrep burcundaki seyri ile başladı. Bu da yüksek bir dönüşüm enerjisi demek. Karşılıklı yarar sağlayan girişimler, kazan-kazan ilişkileri, maddi konular, uzun süredir arkasında ne olduğunu merak ettiğimiz ama bir türlü derinliğini göremediğimiz hikayeler gündemimize gelebilir. Merak ettiğimiz hiçbir konu 2018’de sır kalmayacaktır; tabii araştırmaya zahmet ettiğimiz sürece.

Bir şeyleri yıkmak, sonlandırmak ve yeniden yapmak istiyorsanız ve gerçekten temiz bir sayfa açmak için çok uygun bir yıl 2018.

Venüs, Ekim-Kasım aylarında Akrep ve Terazi burçlarında gerileyecek. Bu gerileme partnerlik ilişkileri için önemli olacak. Yıl boyu birlikte değişip, dönüşüp benzer bir kabuğa, bir bütünlüğe ulaşamayan ilişkiler bu tarihlerde son bir şans daha yakalayacak, kullanamazlarsa sonlanacaklar.

Mars, 26 Haziran – 26 Ağustos arasında Kova ve Oğlak burçlarında gerileyecek. Bu enerji yaz aylarında devlet dairelerinde, büyük kurumlarda olan işlerimizi cevaplandıracaktır. Aynı zamanda genel olarak bakıldığında hükümetler, siyasetçiler ve politikaları ile ilgili önemli gelişmeler olabilir.

sevgili-1024x768.png

Satürn’ün Oğlak Burcundaki Döngüsü
Plüton ve Satürn, neredeyse gökyüzünün en ciddi iki gezegeni, burçlar kuşağının en ciddi burcu olan Oğlak’ta seyrediyorlar. Genel anlamda yılın en çok konuşulacak teması olan, Satürn’ün Oğlak burcundaki seyri yıl boyunca süper bir disiplin ortaya koyacaktır. Bu disipline ayak uydurabilen ve ihtiyaç duyanlar için 2018 yılı çok başarılı geçecektir. İki etki; Satürn ve Plüton bir arada çalıştığında olgunluk, sorumluluklar ve dürüstlük konularında ciddi dersler alacağız.

Koç burcunda seyahat eden Uranüs, Mayıstan Kasım ayına kadar Boğa burcunda hareket edecek. Bu geçişten hemen önce, özellikle de Merkür’ün de Nisan- Mayıs aylarında gerilediği süreçlerde son dakika değişimleri, hatta daha doğru bir tabirle son dakika golleri yiyebiliriz. Sabırsızlığımızın karşılığını yüzümüze tokat gibi çarpanlar olabilir.

Balık burcunda hareket eden Şiron, gelecek yıl başka bir burca geçecek ve altı yıl Koç burcunda olacak. Bu değişimden önceki son yılında Balık burcuna ait temalarda iyileşmelere yardımcı olacaktır. Özellikle ruhsal gelişim yolculuğunda olanlara müjde! İçindeki spritüal enerjileri uyandırmak isteyen herkes bu enerjiden faydalanabilir.

Ve tutulmalar…
2018 yılındaki en büyük tutulmalar Kova ve karşıt burcu Aslan’da gerçekleşecek. Bireysellikten fazla hümanizmin peşinde olan Kova ve cömert Aslan, bize başkaları için çalışmanın, empati yapmanın karşılığını verecektir. Ancak bencil enerjiler taşıyan her olay ve kimse bu tutulmalarda oldukça zorlanacaktır. Yengeç burcunda yaşanacak ara tutulma ise köklerimiz, ailemiz ve temellerimizi hatırlamamızı sağlayacaktır.

Jüpiter yılı yöneticisi olduğu Yay burcunda, Neptün yöneticisi olduğu Balık burcunda ve Satürn yöneticisi olduğu Oğlak burcunda kapatacak. Üç önemli gezegen kendi tahtlarında oturuyor diyebiliriz. Kendilerini güçlendirirken bizleri de güçlendirecekler. Neyin önemli neyin önemsiz olduğunu kavrayabilirsek, en azından kendi hayatlarımız adına, yılı oldukça başarılı tamamlayabileceğiz.

yenge%25C3%25A7-burcu-1024x768.png

İçimizi Temizleme Zamanı
En önemlisi; yıla Yengeç burcunda bir Dolunay ile başlıyoruz. 2 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşen bir Dolunay ile. Bu sebeple 2018 yılı aslında yeni adımlar atmaktan ziyade, artık bize iyi gelmeyen, huzurumuzu, dirliğimizi, birliğimizi bozan her şeyi hayatımızdan çıkarma yılı. Bir anlamda içimizi temizleme zamanı. Hiç yeni adımlar atmayacak mıyız? Tabii ki atacağız. Ancak mümkünse temizlediğimiz yerlerin yerine. Üst üste adım atıp, bir sürü şeyi yeni yeni hayatımıza alıp, kendi hayatımızı Çıfıt çarşısına çevirmeyeceğiz.

Bu yıl çalışıp, ödevlerini hazırlayıp derse gelenler için oldukça verimli ve güzel bir yıl olacaktır. Arka sıraya oturup, arkadaşının arkasına saklanıp, yarım parmak kaldırabilen kimse de kalmayacaktır. Gökyüzündeki öğretmen herkesi en az bir kere tahtaya kaldıracaktır. Tabii ki metaforik anlamda.

Herkese “Hayır” demeyi öğrendiği ama “empati” yapmayı da unutmadığı bir yıl diliyorum!

Kaynak: kadın.com

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Burcunuza Göre 2018 Yılında Nasıl Hareket Etmelisiniz? – Burcunuzun 2018 Tavsiyesini EvrimBilge 0 2,718 25-02-2018, Saat: 13:42
Son Yorum: EvrimBilge
  2018 Çin Astrolojisi: Bu sene felaketler topraktan gelecek! Magnetho 0 2,963 10-01-2018, Saat: 15:35
Son Yorum: Magnetho
  Enerjinizi Doğru Kullanabilmeniz İçin , Günlere Göre Astrolojik Gezegenler Emka 0 1,920 13-10-2017, Saat: 03:02
Son Yorum: Emka
  Karakterinizin Astrolojik değerlendirmesi! Archilles 0 2,275 16-09-2017, Saat: 15:13
Son Yorum: Archilles

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi