Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BAŞMELEKLER VE ÇAKRALAR


BAŞMELEKLER VE ÇAKRALAR konusu, MELEK MESAJLARI forumunda tartışılıyor.
#1
Çakralar bir merdiven gibi, aşağıdan yukarı doğru sıralanmıştır. Bilinciniz yükseldikçe, düşünceleriniz, sözleriniz, niyetleriniz ve eylemleriniz daha yüksek bir seviyede titreşir. Üçüncü boyut çakraları bacaklara iner. Daha yüksek bir seviyede, dördüncü boyut frekansında titreşen yeni çakralar aşağıya inerek onların yerini alırlar. Bunların sabitlenerek harekete geçirildiğinde bir dördüncü boyut insanı haline gelir, tarafsızlık ve sevgi yolunda yürümeye başlarsınız.

Bu çakralardan en yükseği olan morumsu beyaz Taç çakranız harekete geçtiğinde, ruhunuz ya da Yüksek Benliğiniz kişiliğinizle bütünleşir. Bunun ardından talimatlarınızı kaynaktan gelen asıl kıvılcımınız olan Monad‘ınızdan ya da BEN varlığınızdan almaya başlarsınız. Monad’ınız gerçek Tanrısal özünüzdür ve hedefiniz bu ilahi yönünüzü fiziksel yaşamınıza yansıtmaktadır.

3. BOYUT ÇAKRALARI

Çakralar                 Renkleri                  Nitelikleri
1. Kök                     Kırmızı                Hayatta kalma
2. Sakral                  Turuncu             Duygular ve cinsellik
3. Solar Pleksus      Sarı                    Kişsel güç
4. Kalp                    Yeşil                    Kişisel ve duygusal sevgi
5. Boğaz                  Turkuaz             İletişim ve güven
6. Üçüncü göz          İndigo              Yüksek zihinsel güç ve şifa
7. Taç                        Mor                  Ruhunuza ulaşmak
8. Ruhun tahtı         Mavi-Beyaz      Ruhunuzla bağlantı kurmak

Dokuzuncu çakranızı, kök çakranızı sabitleyip harekete geçirdiğinizde, yaşamınız neşe üzerinde temellenir. Spiritüel sorumluluklarınız artar ve galaktik düzeyde Dünya’nın koruyucularından biri haline gelirsiniz.

Eril ve dişil enerjinizi dengeleyerek kendinize yetebilen, net düşünebilen, mantık çerçevesinde hareket edebilen, kendinizi savunabilen ve aynı zamanda yaratıcı fikirleri ortaya çıkarabilen, kendinize bakıp şifa verebilen ve bilgeliğinize kulak verebilen bir hale geldiğinizde onuncu çakranız faal hale gelebilir. Bu bütünlük ruhunuzla uyum içerisinde olduğunuz anlamına gelir ve bu durum daha yüksek yapıdaki bilgiler edinebilmek üzere güneş sistemine erişmenize imkan verir.

melek-c3a7akraa.jpg


Solar pleksusunuzdaki altın renkli bilgelik çakrasının faal hale gelmesi gruplar halinde meditasyon yaparak başka galaksilerle bağlantı kurmanıza olanak verir. Dünyanın temsicilerinden biri haline gelirsiniz.

Morumsu pembe enerji kalbinize aktığında, kalbiniz spiritüelleşir. Bu değişim kozmik bir seviyede sizi Evren’in geri kalanına bağlar.

Boğaz çakrasının koyu mavi-mor rengi Başmeleklerle ve yüce varlıklarla iletişim kurmanızı sağlar.Aynı anda birden fazla yerde bulunmayı ve yüce güçleri kullanmayı öğrenebilir, cisimlenebilir ve maddesellikten çıkabilirsiniz.

Beyaz altın rengi on dördüncü çakranız açıldığında, bilinciniz ilahi plana teslim olur. Üstatlara ve yüce rehberlerle iletişim halinde olursunuz.

Taç çakranız açılırken, ruhunuz ve kişiliğiniz bütünleşir ve beyaz-mor ışığı yukarıya yansıtarak talimatları doğruca Monad’ınızdan almaya başlarsınız.

Beşinci boyut çakraları auranızda aktif hale geldiğinde, üçüncü boyut çakraları Dünya’nın derinliklerine, dördüncü boyut çakraları da bacaklarınıza iner.

4. BOYUT ÇAKRALARI

Çakra                          Renkleri                            Nitelikleri
  9. Kök                       İnci beyazı                        Neşe
10. Sakral                  Açık pembe-Turuncu      Eril ve dişilin dengelenmesi
11. Solar Pleksus      Altın                                 Bilgelik
12. Kalp                     Açık mor-pembe            Koşulsuz sevgi
13. Boğaz                  Koyu mavi-Mor              Psişik ve spiritüel güçler
14. Üçüncü göz         Altın-Beyaz                    İlahi düşünce
15. Taç                      Beyaz-Mor                     Gerçek ilahi benliğiniz olan Monad’dan talimatlar almakBeşinci boyut Kök çakranız sabitlenip faal hale geldiğinde Yükselmiş Üstat olduğunuzu düşünebilirsiniz. Monad’ınızdan talimatlar almaya başlarsınız. Dünya üzerinde İsa’nın yolunda ilerlemeye başlarsınız. Spiritüel merdivenin basamakları tırmandıkça, geçmeniz gereken birçok inisiye süreci daha karşınıza çıkacaktır.

Ancak tüm beşinci çakralarınız sabitlenerek faal hale geldiğinde, gerçekten Yükselmiş Üstat olabilirsiniz. İnsanlığa hizmet etmek için Dünya’da kalmak üzere seçilenlerin çoğu, talimatlarını doğruca Tanrı’dan alırlar. Geçmişte bu seviyeye çok az insan ulaşmış olmasına rağmen, günümüzde melek hiyerarşisinin ve muhteşem Işık Varlıkları’nın bu olasılığı gerçekleştirmek amacıyla yaşamını yükselişe adamak isteyen kişilere yardımcı olması sebebiyle, herkes için inanılmaz bir fırsat doğmuştur.

5. BOYUT ÇAKRALARI

Çakraları                    Renkleri              Nitelikleri
16. Kök                               Platin                          Neşe. Spiritüel hizmet temelli yaşam
17. Sakral                           Mor-Platin                   İlahi dişilik
18. Solar Pleksus               Altın-Ebem Kuşağı      Evrensel bilgelik
19. Kalp                              Saf beyaz                    İsa bilinci
20. Boğaz                            Kraliyet mavisi            Tanrı ile ortak yaratım
21. Üçüncü Göz ve
22. Taç çakra bütünleşir       Kristal                          Monad’la bütünleşmekMeditasyon esnasında bunlardan sonra gelen elli çakrayı auranıza sabitleyerek, kendinizi yüce hizmetler vermeye hazırlayabilirsiniz.


Siz çok boyutlu varlıklarsınız ve çakralarınız bulunduğunuz frekansa bağlı olarak, otomatikman açılır. Yüksek çakralarla özdeşleşmek için ne kadar fazla zaman ve enerji harcarsanız, yaşamınızı da o kadar yüksek bir seviyede yaşarsınız. Yükselişe ulaşmanıza ve başkalarının da hızlı bir biçimde yükselmesini sağlamanıza olanak veren, yüksek titreşimli insanları ve durumları hayatınıza çekersiniz.

Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi