Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bedeninizdeki En Önemli 10 Aküpresür Noktası İle Ağrılardan Kurtulun


Bedeninizdeki En Önemli 10 Aküpresür Noktası İle Ağrılardan Kurtulun konusu, SAĞLIK forumunda tartışılıyor.
#1
5343b62c403eeb39d03a8b9f134c4c73.jpg
Kadim bir Çin tıbbı yöntemi olan akupunkturun bedendeki baskı noktalarına aküpresür noktaları adı verilir. Akupresür noktaları yüzyıllar boyunca şifa kaynağı olmuş
ve iğnesiz akupuntur uygulamalarında olumlu sonuçlar vermiştir.Aküpresür uygulayıcıları,avuç içleri yada dirseklerini kullanarak bedendeki meridyenlerin geçtiği
önemli noktalara masaj yaparak enerji akışını düzenlerler. Aşağıda sizlere verdiğimiz aküpresür noktalarına uygun şekilde masaj yaparak bedeninizi şifalandırabilir,ağrılardan kurtulabilirsiniz.

1.Avuç İçindeki L14 Noktası

Baş parmağınızla işaret parmağınızın arasındaki etli bölgede kalan bu noktaya masaj yapmak baş ağrılarını dindirir. Buraya yapılan hafif masaj aynı zamanda diş ağrılarına, boyun ve omuz tutulmalarına iyi gelir. Kabızlığın tedavisinde yardımcıdır.

2.Perikardiyum P6 Noktası 

Avcununuzun bitiminden itibaren 3 parmak kadar aşağıya inin,bileğinizin iç kısmına doğru P6 noktasını bulacaksınız. Buraya hafif baskı uygulayarak masaj yapmak baş dönmelerini ve kusmaları engeller. Grip olduğunuzda da buraya baskı uygulayabilirsiniz.

3.Üçüncü Göz GV24.5 Noktası

Günlük hayatımızda zihnimizi o kadar çok kullanıyoruz ki,çoğumuz baş ağrısı çekiyoruz. Kaşlarımızın tam ortasında bulunan üçüncü göz noktasına parmağımızla yapacağımız
masaj ile kronik stresi azaltabilir,yorgunluğu dindirebilir,konsantrasyonu arttırabiliriz. Baskı uygulamak da işe yarar, 1 dakika boyunca bu bölgeye baskı uygulayın ve sonucu görün.

4.Dinginlik Denizi Noktası CV17

Göğüs kemiğimizin tam ortasında bulunur. Bu bölgeye masaj yapmak duygusal dengemizi korumaya,endişeleri ve depresyonu azaltmaya yarar. Sinir sistemindeki çoğu bozukluğun sebebi duygusaldır. Bu bölgeye masaj yapmak,aküpresür uygulamak bağışıklık sistemini de güçlendirir. Aynı zamanda nefesinizi açar.

5.Diz Altı Noktası ST36

Dizinin tam altında,bacağın dışa bakan kısmındaki bu noktaya masaj ve aküpresür uygulamak kabızlığa iyi gelir,yorğunlukları azaltır ve baş dönmelerini dengeler.

6.Diz Arkası Noktası B54

Dizinin arkasının 3 parmak kadar üstüne denk gelen bu bölgeye düzenli baskı ve masaj diz ağrılarını azaltır, kalça ve bacaklarınızı rahatlatır. Siyatiğe çok iyi gelir.

7.Sakral Noktalar

Omurganın hemen bitiminde, kuyruk sokumu bölgesinde bu nokataya düzenli masaj menstrüel ağrıları ve tüm bel ağrılarını azaltır,vücudun bütününü rahatlatır.

8.SHEN MEN Noktası

Kulağın iç kısmındaki kavisli bölgenin olduğu yerde bulunan Shen Men noktasına baskı uygulamak sinir sistemine iyi gelir. İşaret parmağınız ile uygulayacağınız masaj esnasında baş parmağınızı kulağınızın arkasına yerleştirin ve anında canlanın.

9.Cennet Sütunu Noktası B10

Boynunuzun arkasında, omurganın yaklaşık 3 parmak kadar üstünde yer alan bu noktaya hafif masaj yapmak uykusuzluk ve stresi anında düzenler. Bu aynı zamanda boyun ve sırt ağrılarına iyi gelir. En iyi sonuç için minik vuruşlar yapmayı deneyin.

10.Ayak Üstü Noktaları LV3

Ayak baş parmağınız ile ikinci parmağın kesiştiği noktaya masaj yaparsanız hafızanızın güçlendiğini ve konsantrasyonunuzun arttığını farl edebilirsiniz. Bir kaç dakikalığına baskı uygulayın ve ardından serbest bırakın
Your Page Title #satışortaklığı
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Güçlü ve Sağlıklı Olmak İsteyen Kişiler İçin 5 Önemli Japon Kuralı Magnetho 0 6,003 04-03-2018, Saat: 15:55
Son Yorum: Magnetho
  ÇOK ÖNEMLİ!!! LÜTFEN OKUYUNUZ VE OKUTUNUZ.. Emka 0 5,768 06-04-2017, Saat: 10:18
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi