Submit Face book
Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

BİLİNÇALTINIZ SİZE NASIL YOL GÖSTEREBİLİR?


BİLİNÇALTINIZ SİZE NASIL YOL GÖSTEREBİLİR? konusu, NOTLAR forumunda tartışılıyor.
#1
Zor olacağını düşündüğünüz bir kararı vermek zorunda kaldığınızda ya da sorununuzun çözümü göremediğinizdei hemen bunun hakkında yapıcı bir biçimde düşünmeye başlayın. Eğer korku ve endişe yaşıyorsanız, gerçekten düşünmüyorsunuzdur. Gerçek düşünce, korkudan bağımsızdır.

Herhangi bir konuda size yol gösterilmesini sağlamak için kullanabileceğiniz basit bir tekniğin adımları şunlardır.

 • Zihninizi Sukunete kavuşturun ve hareketsiz durun. Bedeninize gevşemesini söyleyin; size itaat etmek zorundadır. Onun iradesi, inisiyatifi ya da bilinçli zekası yoktur. Bedeniniz, inançlarınızı ve izlenimlerini kaydeden duygusal bir disktir.
 • Dikkatinizi harekete geçirin; Düşüncenizi sorununuzun çözümü üzerine yoğunlaştırın.
 • Sorunu bilincinizle çözmeye çalışın
 • Mükemmel çözümün sizi ne kadar sizi nekadar mutlu edeceğini düşünün. Mükemmel cevabı bulmanız halinde hissedeceğiniz duyguyu hissedin.
 • Zihninizin gevşemiş bir halde bu mutluluk ve memnuniyet  durumuyla oynamasını izleyin; sonra uykuya dalın.
 • Uyandığınızda, cevabı bulamamışsanız, başka bir şeyle oyalanın. Zihnini başka bir şeyle meşgul ederken, cevabın birden aklınıza gelmesi olasıdır.
s%25C3%25BCper.jpg


Bilinçaltınız size yol gösterirken, en basit yol en iyisidirç işte bir örnek. Bir keresinde aile yadigari olan değerli bir yüzüğü kaybetmiştim. Her yerde aradım ama bulamadım. Çok üzgün ve sıkıntılıydım.

O gece bilinçaltımla sanki biriyle konuşur gibi konuştum. Uykuya dalmadan önce ona şöyle dedim. '' Her şeyi biliyorsun. Yüzüğün nerede olduğunu biliyorsun ve şimdi yerini banada göstereceksin.''

Sabahleyin, kulağımla şu sözlerle birden uyandım:
''Robert'a Sor!''

Bu bana garip geldi. Tanıdığım tek Robert, komşumun dokuz yaşındaki oğluydu. O yüzüğümün yerini nereden bilecekti ki? Sezgilerimin iç sesini takip ettim. Robert'ı bahçede oynarken buldum ve ona yüzüğü tarif ettim. '' Görmedin, değil mi?'' dedim.

''Ah, tabii ki gördüm'' diye karşılık verdi. ''Dün saklambaç oynarken onu çalılıklarda buldum.Kimin olduğunu bilmiyordum.Ben de eve götürüp masamın üzerine koydum.Bunun için ilan asacaktım ama unutmuşum.''

Bilinçaltınız, ona güvenmeniz halinde size her zaman karşılık verecektir.
Cevapla
#2
Bilinçaltımız bizim için çalıştığına göre çözemediğimiz ya da hatırlayamadığımız bir durum karşısında olayı bilinçaltımıza havale edip artık başka şeylerle meşgul olabiliriz..Bana göre burada bilinçaltına komut vermek şarttır...Olayı benim için çöz ve raporları bir şekilde bana ilet dediğimizde ;bazen bir gün bazen bir ay -süre önemli değil- bilinçaltımız bir farketmesekte alttan alttan çalışıp raporları bize birdenbire çoğu zamanda olmadık ve alakasız zamanlarda  sunacaktır..
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İHTİYACINIZ OLAN PARAYI NASIL KENDİNİZE ÇEKERSİNİZ Emka 0 50,051 05-06-2016, Saat: 19:12
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi