Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bir Şizofrenin verdiği cevaplar


Bir Şizofrenin verdiği cevaplar konusu, ENTERESAN BİLGİLER forumunda tartışılıyor.
#11. Duyduğun iç sesleri ve gördüğün kişileri tarif edebilir misin? Hepsi kadın mı? Günlük hayatında onlarla nasıl etkileşime giriyorsun?


Duyduğum seslerin hepsi içimde yaşıyor. Hepimiz aynı bedenin içinde yaşayan farklı kişiler gibiyiz. Ben de bedenin sahibiyim. Bir şey söylediğimde ya da yaptığımda bu kişiler hemen yorum yapıyor. Fakat bedenin sahibi ben olduğum için yorumlarını sessizce ve bana saygı duyarak yapıyorlar. 

Blank/Boşluk ve Little/Küçük isimli içimde yaşan 2 kadın iç ses var. Bir de Şeytan (Demon) isimli biri daha var. Onun için erkek diyebilirim ama insan gibi görünmediği ve insan gibi hareket etmediği için onu tek bir kişiymiş gibi tanımlamak istemiyorum. 
Şeytan’ı hem görüyor hem de duyuyorum. 

Baş etmesi en zor olan da o. Onu görmezden geldiğim zamanlarda çığlık atıyor ama benden başka kimse onu duymuyor. Akşamları da varlıklarını kabulleniyor, onlarla konuşuyorum. Ama bunu toplum içinde yapmıyorum.

2. Bu üç kişiyi ilk ne zaman duymaya ve görmeye başladın? 

2 yaşımdayken farklı kişiliklerim olduğunu hatırlıyorum. Annemle eski evimizde yürürken iki farlı ses duymuştum. Birisi 5 yaşlarında küçük bir kız sesi diğeri de 16 yaşlarında genç bir kızın sesiydi. Bir de karanlık ve büyük bir görüntü hatırlıyorum. Sanırım o da Demon/Şeytan’dı.

3. Şeytan, Boşluk ve Küçük onlara gerçek olmadıklarını, birer halüsilasyon olduklarını söylediğinde nasıl tepki verdiler?

Boşluk halüsilasyon olduğunu zaten biliyor. Küçük ise, sadece ismen halüsilasyon olduğunu biliyor. Gerçek ve halüsilasyon arasındaki farkın ne olduğunu kavrayamıyor. Şeytan ise, sahte olmadığını, gerçek olduğunu düşünüyor. 

4. Gördüğün kişiler sana bir şeyler yapmanı söylüyorlar mı? 

Şeytan bana sık sık kendimi öldürmemi söylüyor. Diğerleri de bana sürekli bir şeyler yapmamı söylüyor ama yapıp yapmamayı yine ben seçiyorum. Özgür irademle karar veriyorum. 

5. Gördüğün ve duyduğun şeyler bir gün yok olursa üzülür müsün? 

Bunu uzun bir süre düşündüm. Sanırım onları özlerim, Şeytan’ı bile. Çünkü onlar her zaman benimle birlikteydi. Bir sabah uyandığımda kulaklarım ya da burnumun yok olmuş gibi hissettirir. Benden bir parça kaybolmuş gibi olur.
Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi