Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu Rüyalara Dikkat: Sıradan Rüyalar İle Psişik Rüyalar Arasındaki 4 Farkı Öğrenin


Bu Rüyalara Dikkat: Sıradan Rüyalar İle Psişik Rüyalar Arasındaki 4 Farkı Öğrenin konusu, LUCİD RÜYA forumunda tartışılıyor.
#1
Sıradan bir rüya ile anlamlı rüyalar yapı olarak birbirlerinden ayıran belli başlı 5 perspektif vardır.

Psişik rüyalar çok belirgindir

Bu tarz rüylar yapıları itibariyle oldukça nettirler ve detaylar sıradan bir rüyadan daha fazlasını hissetirir. Örneğin rüyanızda gördüğünüz mekanın, kişinin her ayrıntısını hatırlamanız olasıdır. Hatta bazen kokuları, tatları bile hissedebilirsiniz. Bu rüyalar sanki uyandığınızda unutmamanız için gereğinden daha yoğun bir şekilde işlenmiş gibidir.

Sıradan rüyalar gündelik olaylar sonucu tetiklenir

Psişik bir rüyayı sıradan bir rüyadan ayırmanın bir diğer yoluda günlük hayat içerisinde aklınızda kalan şeylerden hiçbir emare taşımıyor olmalarıdır. Örneğin gündük bir böcek görüp korktuysanız ve sonraki gecelerde rüyanıza böcek girdiyse, bu sıradan bir rüyadır. Ancak hiçbir şekilde uzun süredir karşılaşmadığını şeyleri rüyanızda gördüyseniz bu rüyalara dikkat etmekte fayda var. Bu tarz rüyaların kendini belli ediş şekli zaten biraz masalsı olmaları ve gerçek hayattan uzakmış izlenimi vermeleridir.

psisik-ruyalar-filoji-758x416.jpg

Stres sonucu gördüğünüz kabuslar psişik rüya değildir

Gündelik hayatta yoğun strese, üzüntüye maruz kaldığınızda rüyalarınız kabusa doğru evrilir. Ancak bunlardan anlamlı sonuçlar çıkarmaya çalışmak yersizdir. Üstteki maddeyle ilişkili olarak normal hayatın izlerini taşıyan ve bundan etkilendiği açık olan kabuslar da, psişik olarak adledilemez. Ayrıca yemeği fazla kaçırmanız, kullandığınız bir ilaç ya da benzeri herhangi bir maddenin sebep olduğu rüyalarda derin mana aramak yersizdir.

Psişik rüyalar yoğun sembolizm içerir

Bu tarz rüyalar görüntü, tad ve doku olarak oldukça net olmakla beraber, içeriğindeki detaylar bakımından yoğun sembolizm içerirler. Basit bir örnek vermek gerekirse, ağzında değerli bir taş taşıyan beyaz renkli bir aslanın taşı getirip sizin önünüze bırakması yoğun sembolizm içeren rüyalara bir örnektir. Buna benzer net olmasına rağmen, anlaşılmaz sahnelerle bezeli rüyalar genellikle psişik anlamlar barındırırlar.

Kaynak:filoji.com

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi