Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu Üç Adımda Kundalini'nizi Uyandırın


Bu Üç Adımda Kundalini'nizi Uyandırın konusu, KUNDALİNİ YOGA forumunda tartışılıyor.
#1
Birçok insan Kundalini'yi nasıl uyandırmak istediğini bilmek istiyor. Ve Kundalini uyanış teknikleri çoğu usta tarafından gizli tutulur  ta ki öğrenci onları almaya hazır olana kadar.

İşte Kundalini Uyanışı için Kriya Yoga tekniğine dayanan çok güçlü bir teknik. Bu teknik sadece Kundalini enerjisini uyandırmayacak, sizi ruhsal aydınlanmaya yönlendirecek, aynı zamanda sağlığınızı geliştirecek ve yaşamınızdaki tüm stres ve mutsuzlukları ortadan kaldıracaktır.

Kundalini Uyanışı için bu Kriya Tekniği, muhtemelen keyifli bir meditasyon haline girmenin en kolay yollarından biridir. Vücudunuzun enerji kanallarını daha fazla enerji ya da Shakti'nin hareket etmesine izin vereceği için “arındırma tekniği” olarak adlandırılır.


4.png

Tekniği üç bölüm halinde açıklayacağım:

Kundalini uyanışı için bu tekniğin ilk kısmı, omurganızın tabanından başlayıp başınızın üstünden başlayarak nefesinizin odaklanmasını sağlamaktır. Nefes almak için bunu yapın.

Hiçbir şey hayal etmenize gerek yok. Bu hayal değil, odaklanma. Omurganız yukarı ve başınızın üst kısmına doğru hareket ederek nefesinizi odaklayın.

Ve odak rahat olmalı. Hiçbir şeyi zorlamak zorunda değilsiniz. Bu yönde hareket etmek için enerjiyi hafifçe öne sürüyorsunuz. Bu yüzden enerjiye odaklanın ama kundalini enerjisinin harekete geçmesine izin vermeyin.

Nefesinizin gitmediği nefesi odaklamak oldukça garip gelebilir ama çok etkilidir. Nefes enerji, “prana” dır. Ve sadece belli bir alandaki nefese odaklanarak enerji o alana doğru hareket eder.

Bir süre bunu uyguladıktan sonra, enerjinin yükseldiğini hissetmeye başlayacaksınız. Duyular ilk bakışta ince olacak, ama zaman içinde çok keyifli olabilir.Omurganızı yukarı doğru hareket ettiren bir mutluluk.

Kundalini uyanışı için bu tekniğin ikinci kısmı, nefes verirken nefesinizi önünüze taşımaktır.

Nefes verirken, başınızın üstünden nefesinizi üçüncü göze, (kaşlarınız arasında bulunur) sonra da boğazınıza ve ardından göğsünüzün merkezinde bulunan kalp çakranıza doğru hareket ettirin.

Göğsünüzün ortasındaki nefesi durdurun. Ve sonra tekrar, omurganızın tabanından nefes alarak, yukarıdaki işlemi tekrarlayın.

Bu tekniğin kundalini uyanışı için üçüncü kısmı enerjiyi uyandırmaktır. Çünkü aydınlanmış bir öğretmen bu tekniği size bu teknikle başlamadan vermeyecektir. 

Bu enerjiyi kendiniz uyandırmak için, kolay bir teknik var ve çok önemli. Bu, tanık olup olmadığına bağlı hissettiğiniz aydınlanmış bir öğretmenin,  adını tekrarlayabilirsiniz. 

İsmini telafuz ettiğiniz gibi tekrarlayabilir ve ismini nefes verirken tekrarlayabilirsiniz. Bunun nedeni, odaklandığınız şeylerin Shakti'sini (enerji) almanızdır. Böylece, aydınlanmış bir öğretmenin ismini tekrarlayarak, onların enerjisini, mutluluklarını alırsınız. Bu teknik binlerce yaşında ve bugün hala kullanılıyor, çünkü bu çok etkili.

Bu adım sizi rahatsız ediyorsa, bunun yerine “barış” ı tekrarlayabilirsiniz.

Gerçekten, içinizde olanı uyandırıyorsunuz, dışarıdan bir şeyi değil. Ancak aydınlanmış öğretmenler, içinizde olan şeyin dışa vurumudur. Bir öğretmen uyanmasını istediğin şeyi uyandırdı. Yani onların adına odaklanarak, içindeki enerjiyi uyandırdın. Bir Kişilik veya vücut olarak onlarla ilgisi yoktur ama doğal olarak onlardan yayılan enerjidir.

Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  KUNDALİNİ YOGA VE TANTRA NEDİR Emka 0 5,012 26-05-2016, Saat: 18:55
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi