Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Büyük Kozmik Kütüphane Akaşik Kayıtlar


Büyük Kozmik Kütüphane Akaşik Kayıtlar konusu, BİLGİ PAYLAŞIMI forumunda tartışılıyor.
#1
Akaşik Kayıtları hiç duydunuz mu? Kuşkusuz Akaşik Kayıtlar, şimdiye kadar var olan her şeyin saklandığı muazzam bir kozmik kütüphanedir: zamanın ve mekânın sınırları dışında yer alan devasa bir hafıza bankası gibidir.

Akaşik kayıtların, geçmiş yaşamlarımız, şu anki ve gelecekteki olasılıklar (reenkarnasyon teorisinin bir parçasını oluşturan) hakkındaki bilgilere erişebildiğimiz kozmik bilginin süperbilgisi olarak hareket eden tüm bilgimizi ve deneyimlerimizi içerdiğine inanılmaktadır.

Fakat bu kayıtlar yalnızca insan ruhuyla ilgili bilgi içermez, sözde Akaşik kayıtlar, yaşamın başlangıcından mikrokozmos ve makrokozmostan ortaya çıkan, gelecek olasılıklara kadar tüm evrenin bilgisine de sahiptir. Theosofik ve Antroposofik bakış açısından, Akaşik kayıtların geçmişte, günümüzde veya gelecekte meydana gelmiş olan tüm insan olaylarının, düşüncelerinin, sözlerinin, duygularının ve niyetlerinin bir özeti olduğunu anlıyoruz.


Akashic-Records.jpg


Böyle bir kozmik hafıza bankasının var olduğu fikri, zamandan beri bilim insanlarını ve filozofları büyülemiştir.

Akasha ya da ākāśa, geleneksel Hint kozmolojisinde ya uzay ya da âlemin bir terimidir.

Kadim Sanskrit’te, eski Hindular’ın tüm evren boyunca var olduğuna inandığı ve tüm evrende varolan ve sesin aracı olacağı düşünülemez, maddi olmayan, somut ve soyut bir akışkan olan ‘eter’ (âther) ‘i tanımlamakta kullanılır.

Kristal Linkler tarafından belirtildiği gibi, Surat Shabda Yoga kozmolojisinde Akaşik Kayıtlar Trikuti’nin nedensel düzleminde yer alacaktır.

 Akasha’daki inananlar, Akasha’nın ne kadar yaygın kullanıldığına dair çok sayıda iddiada bulundu:

-Hindular ve Sanskrit’in dilinin kendisinin Akasha’dan çıkarıldığı iddiası.

-Mısır’da Akasha’yı okuyanların yüksek tutulduğu ve Firavunlara günlük faaliyetler ve rüya yorumları hakkında tavsiyelerde bulunulduğu iddiası.

-İrlanda, İskoçya, Galler ve İngiltere’nin Druid kültürlerinin Akasha’ya erişme yeteneğini gösterdiği iddiası.

Alice A. Bailey, Patanjali’nin Yoga Sutrasındaki Ruhun Işığı adlı kitabında yazdı – Kitap 3 – Birlik elde edildi ve sonuçları (1927):

“Akaşik kayıtlar, gezegenimizin tüm arzularını ve dünya deneyimlerini kayıt altına alan büyük bir fotoğraf filmi gibidir. Onu algılayanlar, üzerinde resmedilenleri görecekler: Zamanla her insanın yaşam deneyimleri, tüm hayvan krallığının deneyimlerine tepkiler, her insan biriminin karmik doğasının (arzuya dayalı) düşünce biçimlerinin toplanması. Sadece eğitimli bir okültist, gerçek deneyim ile hayal gücü ve keskin arzunun yarattığı astral resimler arasında ayrım yapabilir.”

Başka bir deyişle, Akaşik Kayıtları, teoride, zaman ve mekânın dışında, fiziksel olmayan bir şekilde var olan “veri” olarak tanımlayabiliriz. Akaşik kayıtlar, eterin içine gömülü ve kayıtlı bir tür sonsuz bellek (zamanın başlangıcından beri olan her şeyin) olarak da özetlenebilir.

Yani, eğer böyle bir kütüphane var ise, ona erişebilmemizin bir yolu var mı?

Akaşik kayıtlar, evrenin tüm bilgisini ve tarihini içeriyorsa, hayatın başlangıcından mikrokozmos ve makrokozmostan ortaya çıkan gelecek olasılıklara kadar, bu kozmik kütüphaneye erişme, ona erişen kişinin sonsuz bilgiye sahip olacağı anlamına gelir.

Eğer gerçekleşmiş olan, gerçekleşmekte olan ve henüz gerçekleşmemiş olan her şey bu varsayılan kozmik kütüphanenin içinde yer alıyorsa, o zaman ona ulaşmak, o kişinin henüz gerçekleşmeyecek olan olayları bileceği anlamına gelir.

Nostradamus – Dünya tarihinde en kötü şöhretlilerden biri

Fransa’da 1555’te Michel de Nôtre-Dame, Nostradamus, tuhaf fikirler, tuhaf bilgilerle dolu bir dizi gizemli ayet yazmaya başladı. Bunların Dünya’daki gelecekteki olayların şaşırtıcı tahminleri olduğu iddia ediliyor. Çalışmasıyla Nostradamus’un yüzlerce yıl önce felaketleri tahmin etmeyi başardığı düşünülmektedir.

Ayrıca, Nostradamus’un tüm dünya tarihini bugüne kadarki ölümünden ve çok ötesinde tahmin ettiği iddia edilmektedir.
Fransız Hekim ve eczacı, 1871’deki Büyük Şikago Ateşi’ni ve 1930’lardaki Hitler’in yükselişini tahmin ederek kredilendirilmiştir. Ayrıca 11 Eylül 2001 hakkında şunları yazdı: Yerkürenin merkezinden gelen yangınlar, Yeni Şehir etrafında titremelere neden olacak. İki büyük kaya uzun bir süre savaşacak; Arethusa yeni bir ırmağı kızdıracak.

Ayrıca Ay’a inişi, J.F.K.’nin suikastını ve nükleer bombayı tahmin etti.

Peki bunu nasıl yaptı? Onun tahminleri yanlış yorumlanmış olan şiirlerin ve kişisel yazıların sonucu muydu?

Ya da, bazı yazarların önerdiği gibi, Nostradamus’un aslında geleceği öngörmeyi başarması mümkün müdür? Ve bunu gizemli bir kozmik enerjiye girerek mi yaptı: Akaşik Kayıtlar.

Edgar Cayce — diğer Nostradamus

Birçok kişi tarafından uyuyan peygamber olarak adlandırılan Edgar Cayce, çalışmalarının çoğunu bilmediği gerçeğine rağmen en popüler insanlardan biri olarak kalmıştır.

Cayce, bugün halihazırda gerçekleşen pek çok kehanetten, İkinci Dünya Savaşı ya da Kennedy de dahil olmak üzere birçok cumhurbaşkanının ölümü hakkında tahminde bulunmuştur.

Hayatını, diğerlerinin yanı sıra, düzenleme, basiret, UFO, Atlantis, maneviyat ve şifa ile ilgili konuları araştırmaya adadı.
Tıpkı Nostradamus gibi, uzun yıllar önce gerçekleşecek olan şeyleri görmenin inanılmaz armağanı olmuş gibi görünüyordu. Vesuvius ve Etna yanardağlarından birinin ya da her ikisinin uyanışını açıkladı.

1934’te, Japon topraklarının çoğunun denize kaydığını tahmin etti. Merakla, Japon jeolog Nobichico Obara, Japonya’nın sürekli olarak yılda iki ila üç santimetre denize döküldüğünü savunuyor.

Peki bunu nasıl yaptı? Nostradamus gibi Cayce de Akaşik Kayıtlara erişmeyi başardı mı?

Baba Vanga ve inanılmaz kehanetleri

Nostradamus ve Cayce gibi, Bulgaristan’dan kör bir mistik olan Baba Vanga, gelecekten inanılmaz şeyler öngördü.

Birçok yazar tarafından 21. yüzyılın Nostradamus’u olarak anılmaktadır. Her nasılsa, 11 Eylül terör saldırılarını, 2004 Boks Günü tsunamisini öngörmeyi başardı ve aynı zamanda dünyayı yıllar önce terör örgütü IŞİD’in yükselişi konusunda da uyardı.
Baba Vanga’ya göre 9/11:
“Korku, korku! Amerikan kardeşleri (iki kardeşin kulelerine atıfta bulunulduğu düşünülüyor) çelik kuşların saldırısına uğradıktan sonra düşecek (iki kaçırılmış yolcu uçağı olduğu düşünüldü). “Kurtlar bir çalıda uluyan (ABD Başkanı George Bush’a referans olduğuna inanılan) ve masum kan akacak.”
Ayrıca 2000 yılında Rus Denizaltı Kursk trajik kaderini tahmin etmeyi başardı;
“Yüzyılın başında, 1999 ya da 2000 yılının Ağustos ayında, Kursk suyla kaplanacak ve bütün dünya onun üzerine sızacak.”


Kaynak: Galaksiarşivi
Your Page Title #satışortaklığı
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  7 BÜYÜK BİLİM ADAMINA GÖRE EVRENİN YARATILIŞI Archilles 2 5,573 07-12-2021, Saat: 13:22
Son Yorum: ruhsalseyler
  Kozmik Uyanışın 10 Yaşam Değiştiren Etkileri Emka 0 3,155 10-11-2018, Saat: 21:37
Son Yorum: Emka
  Yüksek Bilince Ulaşmanızı Sağlayacak 10 Büyük Gerçek Emka 0 2,936 08-11-2018, Saat: 14:44
Son Yorum: Emka
  KOZMİK ENERJİ NASIL ELDE EDİLİR ? Emka 0 3,853 29-07-2018, Saat: 23:34
Son Yorum: Emka
  Her Kozmik Değişim Fiziksel Bedeninizi Ve Enerjinizi Nasıl Etkiler? Emka 0 2,611 26-07-2018, Saat: 14:05
Son Yorum: Emka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi