Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cinsel isteği Arttıran En Doğal Yöntemler


Cinsel isteği Arttıran En Doğal Yöntemler konusu, Afrodizyaklar forumunda tartışılıyor.
#1

Cinselliği uyarıcı bitkilerin etkilerine dair tarihte birçok hikaye vardır. Bir hikayeye göre , Yunan Aşk prensesi Afrodit , her gece birlikte olmak için seçtiği erkeklere , cinsel gücünü artırıcı ve uyarıcı bitkisel içecekler ve karışımlar hazırlarmış. İşte bu yüzden uyarıcı etkisi olan karışımlara “afrodizyak” denilmiştir.


Cinsel istek insan vücudunun en önemli görevlerinden biridir. Cinsel istek sağlıklı olma temeli ve hormonların etkisi olmak üzere iki ana temele dayanır. Cinsel isteği belirleyen veya bunu kontrol eden en önemli etkenlerin başında ise psikolojik durum gelir. Cinsel hayatımızın sağlıklı olması için , bedenin ve ruhun bütün olarak sağlıklı ve dinç olması gerekir. Kafanın rahat olması , stresten arınmış olması , psikolojik sorunun olmaması cinsel isteği belirleyen en önemli faktördür. Eğer yaşam biçimimize karamsarlık varsa ve düzenli beslenmiyorsak bu durumcinsel yaşantımızı olumsuz etkiler.
Trafik , iş stresi , ekonomik sorunlar cinsel yaşamı olumsuz etkilemektedir. Sağlıklı cinsellik için bol oksijen , güneş ışığı , temiz hava , egzersiz , ve düzenli uyku gerekmektedir. Çünkü bunlar aşağıda sayacaklarımızdan daha kuvvetli bir afrodizyaktır.
Afrodizyak Masaj Yağı
Kolaylıkla hazırlanabilecek bu yağın uyarıcı etkisi oldukça yüksektir ve güzel kokusu vardır.
Malzemeleri;
100 cc badem yağı , avakado yağı veya hutta susam yağı ,  6 şar damla olmak üzere gül , lavanta ve kişniş otu yağı ve yarım vanilya çubuğudur. Bütün malzemeler birbirine iyice karıştırılır ve bu karışım koyu renkli cam  şişeye koyulur.Sonra bu karışımın içine vanilya çubuğu bütün olarak atılır. Karışım ışıktan uzak bir yerde 48 saat dinlendirilir. Vücuda masaj yaparak sürülen bu karışım ile kendinizi hoş heyecanlara bırakabilirsiniz.
Afrodizyak Mönüler
Erotizm ve yiyecekler ayrılmaz bir bütündür. İçinde fındık , mısır , köri ve buğdayın olduğu “Aşk Çorbası” , deniz ürünleri ve sebzeyle pişirilen “Deniz Ürünlü Sote” ve kuru incir , ceviz , tarçınla hazırlanan “Mutluluk İksirli Aşk Pastası” veya “Tarifsiz Mutluluk” afrodizyak özellikler taşıyan mönülerdir.

Çeşitli Afrodizyak Yiyecekler ve Bitkiler
*Kuşdili
*Maydanoz
*Nane
*Tarçın
*Kekik
*Kişniş
*Vanilya
*Sivri Biber
*Hardal
*Kereviz
*Ayçiçeği
*Greyfurt
*Çam Fıstığı
*Susam
*Sığır Eti
*Yumurta
*Bazı Erkek Hayvanların Erbezleri
*Kuşkonmaz
*Enginar
*Bezelye
*Badem
*Ceviz
*İstiridye: Tarihteki meşhur Kazanova’nın  gıdasıydı. İçindeki çinko spermin çoğalmasına neden olduğu gibi cinsel isteği de artırmaktadır.
*Hindi: İstiridyeden daha fazla çinko ihtiva ediyor, protein açısından da zengin.
*Roka: Bolca demir ve C vitamini içeriyor. Hem alyuvarlarınız için iyi hem de cinsel gücü artırıyor.
*Kereviz
*Muz Kabuğu
*Şalgam: Afrodizyak olduğu Aristotales zamanından beri bilinir.
*Çikolata: Çikolatanın içindeki yüksek şeker ve kalori cinsel uyarıcı ve aif vericidir. Beyindeki serotonin seviyesini arttırır ve mutluluk hissi verir. Kadınlar çikolatanın bu özelliklerine karşı daha duyarlıdır.
*Antep Fıstığı ve Fındık: İçerdikleri doymamış yağ asitleri ve E vitamini sayesinde afrodizyak olarak kullanılırlar.
*Salatalık
*Kuşkonmaz
*Soğan
*Domates
*Fesleğen
*Karpuz
*Hindistan cevizi
*Bal
*Pekmez
*Kırmızı Biber
Cinsel Uyarıcı Maddeler
*Çinko Afrodizyaktır ve prostat bezini güçlendirir.
*Zencefil Afrodizyaktır. Balla birlikte alınır. Cinsel soğukluğu giderip vücudu ısıtır ve canlandırır. Yemeklere baharat olarak katılabilir. Kullanım süresi 7ila10 gündür.
*Zerdeçal
*Fosfor
*Kişniş Özellikle kadınlarda cinsel bölgede enerjiyi dengeler. Baharat olarak tatlılara ve yiyeceklere katılır.
*Kakule
*Karanfil Özellikle kadınlarda cinsel bölgede enerjiyi dengeler. Toksin atılmasına yardımcı olur. Taneyle tüketilir. Uzun süre kullanılabilir.
*Yabani Yulaf Özü
*Tarçın Cinsel bölgede enerjiyi dengeler. Kabuk ve toz olarak tüketilir.
*Saparna Bu bitkiden elde edilen çeşitli karışımların ilk kez Latin Amerikalı yerliler tarafından kullanıldığı bilinmektedir.
*Susam Yağı Masajla dolaşımı canlandırır. Erojen bölgelerde cinsel uyarıcı etkisi yapar. Ilındırılmış yağ olarak kullanılır.
*Polen – Çiçek Tozu Yapısında belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunan polen genel bir canlılık ve enerji kaynağıdır. Bu nedenle son yıllarda afrodizyak olarak kullanımı daha da yaygınlaşmıştır.
*Çakşır Kökü Cinsel isteği artırır. Genellikle suyu içilir. Birkaç hafta kullanılmalıdır.
*Meyan Kökü Tıpta yaygın bir kullanılan bu bitkiden elde edilen tozun maden suyuna karıştırılmasıyla özellikle kadınlarda etkili olan bir afrodizyak elde edildiği söylenmektedir.
*Rezene En eski afrodizyak maddelerinden biri olan rezeneden çay da yapılabilmektedir. Afrodizyaklarda kullanılan , rezenenin tohumudur.
*Selenyum
*B Grubu Vitaminleri
*E Vitamini

Cinsel Uyarıcı Bitkiler
*Adamotu Bu bitkinin kökü afrodizyak niteliktedir.
*Isırgan Otu Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Karışımlarda , salata veya çay olarak tüketilebilir.
*Adaçayı
*Çadıruşağı Otu Sadece Asya’da yetişen ve çok kötü kokan bu ottan elde edilen karışım , bu bölgede uyarıcı olarak kullanılıyor.

Cinsel Uyarıcılar Hakkında Az Bilinenler
*Cinsel uyarıcıların erkekler üzerindeki etkileri  iyi bilinmesine karşın kadınların çoğunun maddelere gösterdikleri tepkiler az bilinmektedir.
*Cinsel uyarıcı olarak tam güvenilir bir takım maddeler henüz bulunamamıştır.
*Aşık olmanın olağanüstü afrodizyak etkisinin yerini dolduracak herhangi bir kimyasal maddeden söz etmek henüz mümkün değildir.
*Cinsel arzuyu arttırıcı maddeler ve ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktor kontrolünden geçmek gerekir.
*Cinsel arzuyu arttırıcı maddeler aktarlardan temin edilebilir.
*Doğal afrodizyakların yan etkileri çok düşüktür. Kimyasal afrodizyakların ise çoktur. Bu nedenle kimyasal afrodizyakları tansiyon , kalp hastaları , beyin rahatsızlığı olanlar , felç geçirenler ya da ağır depresyondaki kişilerin muhakkak doktor kontrolünde kullanmaları gerekmektedir.
*Sağlıklı bir cinsel yaşam için şifalı bitkilerin yanı sıra egzersizler de önemlidir. Hafif ve fazla yorucu olmayan Yoga , Meditasyon gibi gevşeme teknikleri veya egzersiz programlarına katılabilirsiniz.
*Şifalı bitkiler menopoz döneminde yaşanan sorunlara karşı önemli bir silahtır.

Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi